20.06.19/09:37

Köyden şehire göç'ün sebepleri nelerdir?

Başlatan gobilibozo, 18.06.08/15:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SiYaH

unutulmuşluk...köylü halkımızın dar bir döngü içerisindeki yorucu ve bir o kadar da emekçi yaşantısına karşın, hakkettiği yaşam gereklerinden uzaklarda kalmışlığı...insan mutluluk arar...oysa bizler de mutluluğu doğaya geri dönüşte aramıyor muyuz, bir zamanlar çıkıp geldiğimiz topraklara özlem duyarak...?

gobilibozo

Evet dağlarda birbirine uyum sağlıyacak olan insanlarla birlikte,kirlilikten uzak bir şekilde kendimizin üretip kendimizin yiyeceği,geçineceği,insan kirliliğinden uzak,kavgasız gürültüsüz,gökdelensiz doğal bir hayat ne güzel olurdu :) Bu aralar beimde hiç aklımdan çıkmayan bir düşünceydi sirelis :)

karakurudelidolu

sefai göller diye bir şair,yazar vs özellikleri olan birisi  cıkmıs.magarada yasıyordu haberlerde izledigim kadarıyla.kendisi üretiyordu.pc si vardı sanırım.
modern dünyanın nimetlerini tanıyan birisi için cok zor olur daga cıkmak.hem eski daglar köyler kalmadı...

LegendofAnatolia

Aile baskısı. Klan- aşiret baskısı kan davası falan da önemli bir faktör.

nisan

Sehirden koye veya daha kucuk beldelere goc'un sebepleri ile aynidir. Biri ayvayi yemis, digeri henuz tatmamistir.

kiya

böyle soru olur mu allaseniz? bu yaşa gelip de "köyden indem şehere"nin nedenlerini öğrenemediyseniz yani ayıp be arkadaş!

demet akalın hanfendiye sorsanız bilir be bunu!..

"sana bayılan biri olarekten en büyük hakkım, bağaaa ne, bağaaaa ne!"

ayy kız, yirim ben seni :P

yeni raký

gobilibozo

Alıntı yapılan: kiya - 02.08.08/22:12
böyle soru olur mu allaseniz? bu yaşa gelip de "köyden indem şehere"nin nedenlerini öğrenemediyseniz yani ayıp be arkadaş!

demet akalın hanfendiye sorsanız bilir be bunu!..

"sana bayılan biri olarekten en büyük hakkım, bağaaa ne, bağaaaa ne!"

ayy kız, yirim ben seni :P

Ayıp durumun telafisi için sormuştuk belki :P sağaaa ne,sağaaaa ne?

Demet Akalın'mı?Zatı alilerini böyle basit bir soru ile meşgul etmek istemedim,siz daha müsaitsinizdir diye şeettiydim :P