19.07.19/14:07

60 Senelik İhanet!

Başlatan ÞaH, 19.06.08/23:55

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÞaH

AKP'li vatandaşlarımız sokakta yahut resmi alanlarda CHP'li ya da sol kimliğe sahip çevreleriyle siyaset konuşmaya başladıkları an siz şöyle hata ettiniz şöyle beceremediniz şöyle kötüsünüz diye sıralıyadururlar.Benim çevremdeki insanlarla bu tür diyaloglara girdiğim oluyor CHP'ne yapmış,DSP'ne yapmış der dururlar.Bilmezler CHP cumhuriyeti kuran partidir bilmezler DSP bu ülkede ABD emperyalizmine ilk başkaldıran partidir.Başkaldırarak mücadele ettiği içinde ABD'den veto görmüş ve ülke krize gitmiştir fakat onurlu duruşunu yinede yokedememişlerdir.Mustafa Kemal Atatürkümüzden sonra bu ülkede sol anlayış kaç kere iktidar olabilmiş ki?Sanki hep bu ülkeyi biz yönettik gibi şöyle hata ettiniz der dururlar oysa seksen küsür yıllık şu ülkeyi 60 küsür sene gibi bir zaman zarfında yönetenler onlar.O yönetim süresince de Atatürk Cumhuriyetine yapılan ihanetleri biliyoruz.Çokca örneği de mevcut ama kısaca şöyle ;


29 KASIM 1955: Adnan Menderes'in Meclise hitaben yaptığı konuşma;

--"Siz öyle güçlüsünüz ki;şu anda isterseniz hilafeti bile geri getirebilirsiniz."

TANSU ÇİLLER: İktidara geldiğinde partisine hitaben:

--"Kutlarım.Son Sosyalist Devleti de yıktık."

30 OCAK 1933: Türkçe Kuran'ın tümü ilk defa Ayasofya Camiinde okunmuş,radyolarda yayınlanmıştır.

16 HAZİRAN 1950: Demokrat Parti iktidara geldiği dönemde yasama yetkisini en önce ezanın Arapça okunması yasağını kaldırarak kullandı.

TURGUT ÖZAL: Fiyatlara narh (tüketiciyi korumak amacıyla özellikle ihtiyaç maddeleri için yetkili makamlar tarafından belirlenen değişmez fiyat) konulması yolundaki bazı önerileri eleştirirken:

--"Fiyatların takdiri bizim elimizde değil;Allah'ın takdiridir."

3 KASIM 1980: Vehbi Koç'un Kenan Evren'e mektubu:

--"Bize ancak bizden hayır geleceğini bilmekteyiz.Milletin hayrı için vereceğimiz mücadelede zat-ı alilerinize ve arkadaşlarınıza muvaffakiyetler temenni ediyorum.Emrinize amadeyim."

TAYYİP ERDOĞAN:

- dİN ÇİMENTODUR
_Hadi Al Ananı Git
- Anıtkabirde Put gibi durup ne anlıyorlar
- Ne mutlu müslümanım diyene
_Velev ki türban...

hellskitchen

hangi chp?
Ataturk donemindeki Chp mi İsmet inönü liderliğindeki Chp mi, yoksa Ecevit in Chpsi mi. yoksa 1992 yılında kurulan malumunuz olan Chp mi. hepsi apayrı siyasi çizgiler hepsi farklı anlayışların ürünü.

yazıda Ataturk un solcu olduğu ima edilmiş sonra Dsp Abd emperyalizmine ilk karşı çıkan partidiydi diye osuruktan teyyarelere yer verilmiş ki malasef tarihi gerçelliğe sahip değildir bu tınılar.

Sonra da 60 yıllık ihanetin anatomisini yapılmış ki aman  aman şahane alıntılar. Sayılan isimlerin arkasında asker, oligarşik burokrasi, yargı yoktu o yuzden de ibneler di değilmi.bütün sorun bu bence, devletin resmi ideolojisi olan nasyonel sosyalizmi değiştirme çabasındaydılar.

evet bu ülkeyi onlar bu hale getirdi, siz sığ bataklıklardaki larvalarınızdan çıkmış vızır vızır  postal şakşakcılığı yaparken bu ülkenin dağlarında ovalarında hermetrekaresinde alnının terini bıraktı o adamlar.bugun bir 3. dunya ülkesi değilsek borçlu hissetmemiz gereken bazı insanlar var ki bu insanlar en azından arkasından iftira atmayacak kadar saygıyı  hak ediyor.