24.08.19/08:38

7364 diye çağrılsak zararı ne?

Başlatan clementine, 15.04.05/11:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

clementine

15.04.05/11:32 Son düzenlenme: 08.07.08/18:18 asya
İnsan bir isim konmadan kişiliğe bürünürmü?

buz

İlk sakıncası rakamları hatırlamanın zorluğu sanırım.İsimler gibi anlamlar içermediğinden çok az kişiyi çağırabilir insan.

clementine

sence 0 ve 1'in bi anlamı yok mu? buz ya da ateş:))))

buz

Var..  ama 1245'in ve hemen yanında oturan 3467nin ve arkasındaki 89945678659'ın yok.

clementine

evet eğer asal değilsen sorun tabiii:)))
bir tek kendine ve bire bölünmek...

buz

Yok..sorun ..rakamların bir süre sonra arka arkaya geldiklerinde sadece kan ve vahşet yaratması..insanların isimler var...çünkü çağrıldıkalrında kendilerinin de bilebileceği bir anlama dokunmak isterler.Sayılarsa e,h gibi spesifik durumlar ve rakamlar dışında insansı değildir.Kodlanmak yerine isimler hatta nickler-rumuzlar- daha güzel bence.

RestInPeace

bi de şu sorun var benim gibi kafası rakamlara fazla basmıyorsa birisinin eyvaaahhhh düşünsenize halini karşısındakinin rakamını hatırlayabilene aşkolsun :)

hahaaaa ama belki teknoloji onu da halleder  ;) databank gibi bişiin olur mesela tanıştığın insanların resimlerini çeker numaralarıyla eşleştirirsin görüp hatırlayamadığın zaman da alete karşındakinin suratını tarattırır numarasını buldurursun  :P aaaaa bak bu fikri sevdim heheheee anaaaaa bu fikri ben mi buldum yavvv  ;D hmmmm zekasal gelişme var  :) atılım yaptım hahahaaaaaaaa

clementine

a  b  d   ü l m u   t     t   a l      i   b      k   a  b a  l     c  ı     g  i      l     o   ğ  u   l      l a   r   ı demek yerine yani
1  2  4 26 15 25 24  24 1 15  12 2     14 1  2  1 15  3  11  8  12  15  18  9 25 15 15 1 2111  eh biraz daha zor gibi  ama düşünsene elma demek yerine 1 demek :))))

RestInPeace

ama dur bi dakka şimdi bir terslik var ortada

sen hem her harfe bir rakam olsun diyosun sonra da bir kelimeyi bir harfe indirgiyorsun.(elma=1)

olmazzzzz bi karar ver önce ne istediğine sonra gel tartışalım  ;) ;D

clementine

zaten sorun da bu neden elma yerine 1 olmasın ki:))).. rahatsız  bi barış mümkün mü? ya da öteki barış ne ?