17.08.19/17:05

7364 diye çağrılsak zararı ne?

Başlatan clementine, 15.04.05/11:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

foturo

Eskiden 123 yoktuki.   :rolleyes:

torq

Bizi tanımlayan kavramlardan biri de bulunduğumuz toplumun yansıması olan adımızdır. Bu niteleme şekli, başka kişilere verilen birer mesaj olarak kabul edilebilirse de asıl amacı, anne ve babamızın bizi nasıl görmek istediklerinin dışavurumu olarak değerlendirilmelidir.  Yani aslında bizim kişiliğimizin ne olduğu ile ilgilenmeyen büyüklerimiz, olmamızı istedikleri kişinin özelliklerine göre adımızı verirler. Eğer içinde bulunduğumuz topluluk bir klan ya da küçük bir azınlık olarak nitelendiriliyorsa, o zaman adımız ait olduğumuz cemaatin dışında olmadığımızı, bizi bu toplulukla birlikte olmak zorunda bırakacak bir özellik olarak algılanmasını sağlar. Bu nedenle adımızın bir anlamı olmalı ve bu anlam da içinde bulunduğumuz toplumu nitelendirmelidir.

buz

Amaç da budur zaten, onların verdiği adı kendinden sökmek ve adını yaratmak.

Numaralar adlardan daha az bir taleple insanı sınıflandırmaz.Yaşıyorsan seni çağıran her kişi bir şey istediği için çağırır- hey baksana bile dese.

Yaşasın nickler-rumuz-  ya da.. :rolleyes:

deniz

Alıntı7364 diye çarılsak zararı ne? 

çok ii olur.
çünkü bize özel bir şey.  :rolleyes:
bize özel bir numara.
kabul edilmişlik.

hiç olmazsa milyarlarca rakam içinde biri bizim olur.

buz

bu ne kodlanmaya düşkünlük böyle.. :)

zaten devlet için birer numarasınız...isimlerimiz bir geleneğin devamından başka bir şey değil.

fatih

aslında böyle bişey var zaten...vatandaşlık numarası...

Hades

mavÝ

milyarlarcası içinde tek olmaya tamam belki...ama bu kodlamalar gelince aklıma,direk nazi kamplarında hayvan sürüleriymiş gibi toplanan insanlara aktı beynim...

ne numarası be!mis gibi isimleriniz var...hem çok isteyenler varsa fatih de demiş,tc numaraalrını kullansın:)

-45896123!!!gel oğlum!!
-15222689!kızım çekiştirme teyzenin eteğini,ayıp!
-sen 965846266!müebbete mahkum edildin!
-perşembe sabahı vefat eden 45896548'den olma 58899641'den doğma, 45896548 oğlu 5555555 vefat etmiştir!cenaze namazı 545666889 efendi Camiinde öğle namazında kılınacaktır!

hırrr :uglystupid2:

dissolvedboy

Başka bir 7364 çıkana kadar bir sorun olmaz.Peki ya bu 7364'lerden 1000'lerce olamsı durumunda şu an ki Ali, Ahmet'ten farklı bir durum olmayacaktır.

darkmoon

-senin adında 3764, benim adım da, bundan sonra senin adın 8428  3764 olsun..
..
-merhaba ben 6541752, ama dostlarım bana kısaca 654 der..
..
-yaz kızım, 69'un isim değiştirme talebi haklı gerekçelere dayanmakta olup, isminin bundan böyle...
..
-naber kız yüzoş..
..
-size bugün akşama kadar süre, en az “annenizin kızlık soyadı nedir” kadar esaslı bir soru bulun bana.. müşterilerimizin güvenliği sözkonusu, yakarım hepinizi..
..
-570413.. isminizde sizin kadar güzelmiş.. çok hoş..

:buck2: