18.07.19/06:47

Cöl Neden Cogalir ?

Başlatan Xantippi, 12.07.08/18:14

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xantippi

12.07.08/18:14 Son düzenlenme: 12.07.08/19:03 Xantippi
--------------------------------------------------------------------------------
"Geldin mi?Kirginliklarinla,kizginliklarinla,kinin ve nefretinle, geldin mi?Beyninin icinde önyargilar,yüreginde korkular…Geldin mi?

Beni anlamana gerek yok,bir tek kum tanemi taniman yeter….”

Getirdi tüm kum tanelerini ayaklarima döktü.”Say!”dedi “say bakalim,unutma ki ,ne kadar cok kum tanesi sayarsan o kadar cok aci,o kadar ayrilik ve bir o kadar  da hasret bulacaksin.Üstümde savaslar yapildi,savascilarin kani kumlarima akti.Onlari azaltmak ve unutmak icin cogaldim.Her kum tanem  bin paracaya bölündü…Kiz cocuklarini gömdüler kizgin kumlarima,yanarak can veren kücücük bebeler,onlarin yanik kokularindan kurtulmak icin cogaldim…

Bende yolunu kaybedenler,bende öldüler….

Kimi susuzluktan,kimi sicaktan,cesetlerinin kokusu da bende kaldi.Kokulardan kurtulmak icin cogaldim.Sadece bedenlerinin kokusu mu?Tüm kokulari bende kaldi.Her seyin bir kokusu var bilir misin?Umudun kokusu,ayriligin kokusu,hasretin kokusu,sevdanin kokusu ve bezginligin kokusu.Bu kokulara dayanacak gücüm var mi benim?-cöl cogalir,cöl cogalmali,yoksa nasil dayanir  cöl bunca aciya,bunca kokuya-

Cogalmam yetmedi aslinda,ben cogaldikca insanlarin acilari da cogaldi,sevdalari da…Askindan aklini yitirenler cöllerime düstü,savaslar ise hic bitmedi.

Yardim istedim rüzgardan,gücüm tükendi gayri dedim!!Al su kokulari uzak diyarlara savur,cilgin denizlere,basinda sert rüzgarlar esen yalcin kayaliklara savur,sessizce,icli bir türkü söyleyen Firat,in üstüne savur,,,savur ve beni kurtar!

O gün bu gün benim büyüklügümün önemi kalmadi,ben ne kadar büyük olursam olayim,kumullarima sekil veren rüzgardir….“

pissen

Ruhun çabasının, bizi sevince götürdüğünü zamanlar hayal ettiğimiz her şeyin gerçekleşmesi için uğraşırız.Bizi sevince götüren şeylerin karşıt bir durumlarda şekillendiğine inandığımız zamanlar ise bizleri üzüntüye kaygıya kedere vb. şeylere götürdüğünü düşündüğümüz her şeyden,aynı orantıda bir istem ile hayallerimizden  uzaklaşmaya ve onları yok etmeye çalışırız.Durum nasıl olursa olsun ruh'a yataklık eden beden sürekli bir haraket hali içerisindedir.Ruhun çabası ile bedenin çabası arasında kalan devinim kendi rüzgarını oluşturur. Dışarıdan gelen bir esinti değil içinden çıkan esinti sana şekil verir.