16.07.19/22:24

Cinler

Başlatan foturo, 12.08.04/14:01

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gatetodeath

13.08.04/14:50 #10 Son düzenlenme: 13.08.04/14:51 gatetodeath
bedensiz varlıklar olabilir ,3. boyuttayız ,5 duyuyla sınırlıyız,etten bedenleriz,elektrik sinyalleri ile vücudumuz kontrol ediliyor beynimiz tarafından ve ölüm akabinde bu elektirik vücudu terk edicek ,kozmosda kaç boyut var bu da ayrı bir söz konusu ama kısıtlı algılama kapasitemiz ve varola geldimiz 3 . boyuttan yoktur ya da vardır diyebilmek çok zor ...beynin bazı bölgelerini bazı maddeler kullanarak açtımızda ister bilinçaltının oyunu diyelim , halisinasyon görürken birçok varlık ve farklı algılama biçimi ile değişik bakış açıları yakalarız ,bazı bireyler ise ruhsal (elektro manyetik beden) güçlendirildikçe yapıcı bir şekilde bu varlıkların ve değişik algılama biçimlerinin açıldığını söyler ve deneyimlerler...ama işte 5 duyu ile algıladımız kesin(nihilizm'e göre o bile var mı yok mu tartışılır ) diğer algılama biçimleri beynin oyunu ...karışık bu işler karışık ,çok karışık ...kalınız salıcakla...

Tragedja

Cin görmek kmyasal bozukluklami ilgili?

deniz

Duygu ve düşüncelerimiz bile vücut kimyasallarının ürünü:

ben öle olduğunu düşünüyorum :)

Asi

"Cini görmek" dye bişey olamaz. Cin görülebilse zaten herkes görürdü. O halde cin öyle birşey ki algı ötemizde ve bizim algılarımızın yetersiz kaldığı bir algılama sisteminde görülebilir. İnsan göremez kısacası..
Ama telepatiye bişey diyemiyecem..

Saygı Sevgi ve Mantık...

deniz

"Cinlerle evlenen, çocuk sahibi olan" şeklinde duyulan tipler var.
Bi sürü cinci hoca
Peygambere biat etmiş cinler var

falan filan. dediğin gibi görülebilir olmaları mümkün değil. çünkü görmek için gözü kullanmak gerekir.

varsa bile senin dediğin gibi özel bir takım yeteneklerle onlarla iletişime geçilebilir ancak.

sanırım hepsi hikaye. olsaydı insanoğlu mutlaka bugüne kadar net bir tespit yapar ve bu tartışma olmazdı.

farkındaysanız olmayan şeyler hep böle sonsuz kere tartışıldı ve tartışılacak ;)

foturo

Cinler
Kur'an-i Kerim'de otuzdan fazla ayette cinden bahsedilmekte hatta müstakil bir sure olarak 72. Sure'nin adi da "Cin Suresi" olmaktadir. Bu bakimdan mutlak bir varlik olarak cinlerin inkari Islam inancina göre mümkün degildir. Pozitif ilim de cinlerin varligini ve görünmez olduklarini kabul etmektedir.

Cinler dünyadaki insan sayisinin bes katidir. Cinler ölümsüzdür. Esleri, dostlari var; insanlar gibi hayat sartlari var. Birbirleriyle evlenebilir, hatta çoluk çocuk sahibi olabilirler. Insanlar cinlerle, cinler insanlarla evlenebilirler. Fakat yaradilis farkliliklari nedeniyle bu tür evliligin insanlar için uygun olmadigi da bir gerçektir.

Cin'in lugattaki manasi gizliliktir, görünmeyen gizli varliklar demektir. Cinlerin asil suretini gören olmamistir. Cinlerin hakikatini göremeyiz. Çünkü cinler görülmeyecek kadar küçük varliklardir. Eger insan veya hayvan sekline girerlerse görebiliriz. Asil sureti kesinlikle görülmez.

Insanlari, daglari, taslari, agaçlari, yerleri, gökleri, denizleri ve nehirleri yaratan Allah, tipki onlar gibi birer yaratik olan cinleri de yaratmistir. Cinler de Allah (C.C.) tarafindan yaratilmis olan tüm varliklarin gözle görülmeyen birer fertlerdir. Cinlerin asil maddeleri atestir. Son derece latif ve ince cisimli olduklari için, gözle görülmezler. Tipki nurani olan melekler gibi. Onlarin gözle görünmemesi yokluklarini gerektirmez. Vardirlar ama görünmezler. Hadislerle sabittir. Inkari mümkün degildir


Nerede Yaşarlar?

Cinler hamamlarda, mezarlıklarda, pis yerlerde, ahırlarda, çöplüklerde, ıssız yerlerde, duvar deliklerinde ve ağaç kovuklarında yaşarlar. Metruk evlerde yaşarlar. B edenini temiz tutmayan cinler insan artıklarını yerler. Cinlerin yemekleri besmele çekilmeden yenen yemeklerdir. Ayrıca tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir. Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları vardır. Onların da düğünleri, şenlikleri, toplantıları, seminerleri, konferansları vardır.

Üreyip çoğalırlar. Yerler, içerler. Fakat onların yeyip içmeleri, koku duyusuyladır. Nefsani olarak doyarlar.

Ayrıca cinlerin parası kuru soğan ve sarımsak kabuğudur. Bunlar kesinlikle yakılmayacaktır. Aksi halde cinlerin hışmına uğrarsınız, yani zarar görürsünüz


Cinlerle İrtibat

İnsanlar cinlerle irtibat ve iletişim kurabilirler. Bu mümkündür. Ancak cinlere hükmedemezler. Cinleri tahakküm altına alamazlar. İyi eğitim görmüş bir medyum cinleri emri altına alabilir. Ve kullanabilir. Verdiği işleri ve görevleri yaprtırabilir.

Cinler bir nevi yelden ibarettir. İnsan ise sürekli nefes alır verir, bu yüzden cinler herhangi bir yerinden insan bedenine girerler. Bu şekilde vücudun herhangi bir organına rahatça tesir eder. Cinler ateşin duman tarafından yaratılmıştır. Duman ise insan vücuduna rahatlıkla girebilir. Sigara dumanının girmesi gibi. Ekseriyetle beyine yerleşirler. Çünkü oradan diğer uzuvlara kolay etki edebilirler.

Hastanın dilinden konuşan bazı cinler de beyinde olduklarını haber verirler. Cinler beyine girip orada yerleştikleri gibi vücudun herhangi bir yerine de yerleşebilirler. Ağrı ve sancıya sebep olurlar.

Cin Çarpması ve Etkileri

Cin çarpan insanda uyanıkken olan rahatsızlıklar şunladır:

Sebepsiz baş ağrıları, Beyin yorgunluğu

Kasılma, sinirlenme, tembellik, ibadet etmekte ve Allah'ı zikretmede zorlanma

Herhangi bir uzuvda doktorların sebep bulamadığı bir ağrı veya sancı
Uzun süre sağ sola döner uyuyamaz ancak, iyice dinlendikten sonra uyuyabilir

Çok korkunç rüyalar görür.

Rüyasında muhtelif hayvanlar görür.

Uykuda çok ağlar, çok güler veya çığlık atar.

Uyurken ah vah eder. Hoplar, zıplar bir yerden düşüyormuş gibi olur.

Rüyasında kendisini mezarlıkta pis yerlerde ve korkunç yerlerde görür

İnsanların cinlerle veya cinlerin insanlarla evlenmesi mümkündür. Fakat ulemanın ekserisi bunu çirkin görmüştür. Hanefi alimleri ise cinlerle evlenmeyi caiz görmemiştir. Çünkü cinsleri aynı değildir. Kadın cinden hamile kaldığı zaman ; "Seni kim hamile bıraktı?" , "Bu çocuğun babası kim?" , diye sorulduğunda "Cin" diye cevap verecektir. Buda müslümanlar arasında fesada sebep olur. İslam'da fesat alıp yürür. Dedikodulara sebep olur. İnsanlarla cinler arasında evlilik olursa eşler arasında uyum sağlanmaz. Çünkü cinsleri değişiktir. Evlenmenin hikmeti kalmaz. İzah edeceğim ayette işaret edilen huzur ve sevgi gerçekleşmez


Kaynak:
http://www.karakaplan.com/

Medyum Abdullah Uğur Kara
E-Mail        : medyum@karakaplan.com
Telefonlar : (0312) 425 14 91
                    (0312) 425 14 92
                    (0312) 425 14 70 (FAX)
Adres  : Onur iş Hanı 5.Kat 120 no.Kızılay/ANKARA

klimunati

08.09.04/14:15 #16 Son düzenlenme: 24.02.07/15:19 torq
``İnsanların cinlerle veya cinlerin insanlarla evlenmesi mümkündür. Fakat ulemanın ekserisi bunu çirkin görmüştür. Hanefi alimleri ise cinlerle evlenmeyi caiz görmemiştir. Çünkü cinsleri aynı değildir. Kadın cinden hamile kaldığı zaman ; "Seni kim hamile bıraktı?" , "Bu çocuğun babası kim?" , diye sorulduğunda "Cin" diye cevap verecektir. Buda müslümanlar arasında fesada sebep olur. İslam�da fesat alıp yürür. Dedikodulara sebep olur. İnsanlarla cinler arasında evlilik olursa eşler arasında uyum sağlanmaz. Çünkü cinsleri değişiktir. Evlenmenin hikmeti kalmaz. İzah edeceğim ayette işaret edilen huzur ve sevgi gerçekleşmez ``huh  garip cok cok garip
:huh:  :huh:  :huh:

foturo

08.09.04/14:26 #17 Son düzenlenme: 24.02.07/15:20 torq
Evet acaba cinlerle nasil evlenilir

[S]aKiN

ya ben inancımın gereği cinlere filan inanıyorum ama şu cinden hamile[/size] kalma filan bayağı bi garip geliyor..

gerilla

Alıntıya ben inancımın gereği cinlere filan inanıyorum


inancın gerği inanmak seni koyundan farklı kılmaz, yada ben senin ne kasttetiğini annıyamadım.
üç harflilerin varoluşumuyla ilgili bi şeyler söyleyebilirsen sevinirim