24.08.19/08:37

Sorun çıkarmak mı kolay, çözmek mi?

Başlatan fikir, 31.07.08/19:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kitabýn_ortayeri

Zaman ve mekan farkı var bence.milli birlik ve beraberliğini yakalamış , hakkın ve hukukun bğımsız ve üstünlüğü benimsenmiş yerlerde tabii ki sorun çıkarmak çok zordur.ama boşver kapıyı kapat gel yavrum dersen bana dokunmayan yılan 1000 yaşasın toplumu olursan aprtman. komşunu tanımasan, memurum işini bilirse,rüşvet bahşiş olursa,1 kere ihlalle bişe olmazlarla nerelere gelmişiz.şu anda çözüm ortaya atmak bence riskli.Şu an ne yapmalıyız?siz ne diyorsunuz tmm. öyle yapalım.Ya siz ha öylemi tmm. öyle yapalım.ŞAK,ŞAK,ŞAK.Sesi de güzel?

SevdalýmHayat

İtina ıle sorun cıkarılır ama aynı özenle sorun çözümlenemez .

Bu domatesın neden kabukları soyulmamıs ?
Bu ayakkabının neden bagcıkları yıkanmamış ?
Bu dıs macunu tupununun neden ortasından sıkılmıs ?
Neden benı aramadın ?
Neden onu aradın?
Neden benı aradın ?

vb ...

En boktan sebepten sorun cıkar  ,o sorun baska sorunları dogurur sonra  o boktan sebep buyur de buyur  ... Ta ki kocaman olup patlayacak duruma gelene kadar buyur . Evlıler bosanır , sevgılıler ayrılar , kardesler kavga eder .... 

Yanı kısaca sorun cıkarmak kolay ..
Bu soru daha kolay .

karýnca

bu soru çok saçma değil mi sizce?

oynakelektron

sen yaz boyunca dur durak bilmeden çalışman ve hata kapına kadar gelen ağustos böceğine bir buğday tanesi vermememn daha saçma.

sus konuşma

ya da konuş ama tepe mi atma

karýnca

sen oynamana bak elektron
ağustos böceğini savunacak kadar tembelsin demek ki sen de

hem tepeni atmam ben, attırırım :D

oynakelektron

ben oynamadan edemem. yapım bu benim. sen de çalış çalışma diyen yok.  ama ağustosböceğini geri çevirmiyecektin...

yazık yazık. bir de erdem öğretiyorsun göneririken. herkes çalışıyormuş da sen temebelmişsin de

ya zavallı ölecek zaten erdemi ne yapacak? karınca!

karýnca

konu için iyi bir örneksin oynakelektron, sorunun ne kadar kolay çıkarılabildiğini senden ala gösteren olmazdı sanırım.

oynakelektron

evet ama bir de oynağım ya, hemen de değişiveririm.