20.07.19/11:23

Yaratıcı-Tanrı-Allah

Başlatan Hades, 29.04.05/15:08

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flzf

evet ama dikkat edersen bazı cahil cüheyla insanlar tanrı yoktur allah vardır diyerek ne kadar cahil olduklarını ortaya koymaktadır

BUDHA

Alıntı yapılan: tsubasa - 18.08.07/20:02
Bir de Allah kelimesinin kökeni konusunda ciddi bir cehalet sözkonusu. "Allah" kelimesinin sadece müslümanlara has ve arapça olduğunu sanıyor pek çokları...

Oysa kelime çok eski (islamiyet öncesi) yazılı kaynaklarda da geçmekte. Sami ve arami dillerinde de kullanılmakta. Ve hatta yahudi ve hristiyan metinlerinde de tanrıyı tanımlamak için kullanılmaktadır.

Doğrudur cicim! hatta ben daha ileriye gideyim. ilk peygamber Hz.adem zamanından bu yana bu isim hep vardı.
Allah ismi çok özel bir isim ve tanrı ismi bunun yerini tutamaz.

flzf

al işte şekil 1a budala ben ne diyorum adam ne diyor

flzf

sana dememiştim fasulye sen torpillisin ben dindarlarla değil yanlışlarla yazışıyorum :)

RenaultFerrari

flzf ya şimdi din diyorsun
tanrı diyorsun Allah diyorsun
al sana bir cümle
gerçek islam sözü
Ulu Tanrının ismi Allahtır

manası :
hangi tanrıya taparsan tap
ona tapmaya devam et
Allahın aleyhinde değiliz

flzf

bu konuyu tanrı diye bişey yok allah var diyen cahil insanlar için açtım tanrı ne anlama geliyor öğrensinler diye bak mesela senin için problem yok tanrının ne demek olduğunu biliyorsun gibi gözüküyor ;) gerçi allah modelinden yanasın ama enazından tanrı ne demek biliyorsun galiba

RenaultFerrari

ben mi biliyorum galibaa...... : )
: )
ben içinizde en şanslı olanım bu konuda.....
hocam Hazreti Muhammed Şems-üd-din yeşil
şemsi hakikati muhammediye
www.yesilhoca.com

flzf

biliyorsun galiba dedim bilmiyorsun değil ve ben senden daha şanslıyım hocam tanrı ve doğaydı ;)

anka

Alıntı yapılan: tsubasa - 18.08.07/20:02
Bir de Allah kelimesinin kökeni konusunda ciddi bir cehalet sözkonusu. "Allah" kelimesinin sadece müslümanlara has ve arapça olduğunu sanıyor pek çokları...

Oysa kelime çok eski (islamiyet öncesi) yazılı kaynaklarda da geçmekte. Sami ve arami dillerinde de kullanılmakta. Ve hatta yahudi ve hristiyan metinlerinde de tanrıyı tanımlamak için kullanılmaktadır.

Allah ismi Hz.Adem den beri var. "İslam öncesi" derken Hz.Adem öncesinden mi bahsediyorsun? :)
Yeryüzünün her noktasında her dönemden kalma kalıntılarda "Allah" ismini görebilirsiniz, bu normal, zaten olması gereken.
Hatta her peygamberin aynı şeyi anlattığının bir kanıtı.

-
Tanrı sadece tapınılan yaratan şeye denir.
Allah ın isim sıfatlarını incelerseniz (99 dan fazladır) Allah ın tanrıdan farklı olduğunu görürsünüz.

RenaultFerrari

Alıntı yapılan: flzf - 18.08.07/23:48
biliyorsun galiba dedim bilmiyorsun değil ve ben senden daha şanslıyım hocam tanrı ve doğaydı ;)

anlat hocanı bana
sana neler diyor
anlatamazsın
ben anlatırım ama sana

Allah ın tanrıdan farklı olduğunu görürsünüz
öyle değil anka
ufff....