16.07.19/22:28

Yaratıcı-Tanrı-Allah

Başlatan Hades, 29.04.05/15:08

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zÜhrE yIldIzI

bre ahmak her zaman yaptığınız iş bu kimi sıkıldığı zaman türbanlılar arabistana git der kimi sıkıldığı zaman şeriatçılar irana gitsin kimi de derki forumu terket    mantık aynı değişen bir şey yok fikrin aynı olmayınca islami sitelere git  çok beklersin  her fikrinize  karşı fikir üreteceğim  her zaman her yerde Allah diyeceğim

anka

***Konu hakkında herkes hakaret, aşağılama, küfür vb. içermediği sürece yazma hakkına sahiptir, Lütfen konuya dönün****

eksi273

Alıntı yapılan: zÜhrE yIldIzI - 07.09.07/13:42
bre ahmak her zaman yaptığınız iş bu kimi sıkıldığı zaman türbanlılar arabistana git der kimi sıkıldığı zaman şeriatçılar irana gitsin kimi de derki forumu terket    mantık aynı değişen bir şey yok fikrin aynı olmayınca islami sitelere git  çok beklersin  her fikrinize  karşı fikir üreteceğim  her zaman her yerde Allah diyeceğim

Sana forumu terket demedim.
Eğer İlla Allah densin istiyorsan oraya git dedim.

Değilse Buyur, konu zaten bu: insanları ikna et Allah demeleri gerektiğine, Başımın üstünde yerin var.
Dediğin gibi "fikir üret"
insanları belli bir konuda tartıştıkları için "sığ" olarak suçlamak , beni "ahmaklıkla" suçlamak fikir üretmek değil.

zÜhrE yIldIzI

hımmm belli çok fikir üretiyorsunuz foruma katıldığımdan beri çoğu kimse dinle ilgili nerde açıklık var nerde dinle alay geçebiliriz onun hesabını yapıyorlar asıl siz biraz fikir üretin körü körüne inanıyorsunuz neye inandığınızda belli değil...

neyse tanrı kelimesine dönelim ben şahsen  yaratıcıya kendinin istediği tarzda hitap ederim ki herkes öle hitap ediyor  tanruı kelimesi insanlar tarafından sölenmiş bir söz...  ben yüce yaratacıya Allah derim bu işin en efdali budur  insanlar tarafından türetilmiş bir sözle yaradana seslenmem  tanrı niye kullanılmıyor öğrendiniz herhalde ama ben yok illa  tanrı diyeceğim diyorsanız eyvallah siz önce bir inanın sonrası gelir 
               eksi273 sözlerim sana karşı değil senin inanıp inanmadğını bilmiyorum ki zaten beni de ilgilendirmez 

eksi273

Alıntı yapılan: zÜhrE yIldIzI - 07.09.07/14:01
                neyse tanrı kelimesine dönelim ben şahsen  yaratıcıya kendinin istediği tarzda hitap ederim ki herkes öle hitap ediyor  tanruı kelimesi insanlar tarafından sölenmiş bir söz...  ben yüce yaratacıya Allah derim bu işin en efdali budur  insanlar tarafından türetilmiş bir sözle yaradana seslenmem  tanrı niye kullanılmıyor öğrendiniz herhalde ama ben yok illa  tanrı diyeceğim diyorsanız eyvallah siz önce bir inanın sonrası gelir 
               eksi273 sözlerim sana karşı değil senin inanıp inanmadğını bilmiyorum ki zaten beni de ilgilendirmez 

1-Peki zühre şimdi ilk mesajını tekrar oku. Tepkimde haksızmıyım?
2-Şimdi farzet ki ben Tanrıya inanmıyorum, ama yinede üzerinde düşünüyorum. Sence Müslümanların kullandığı "Allah" kelimesini kullansam, yazılarımda böyle hitap etsem. Birilerini rahatsız edermi/etmez mi?
-Böyle bir durumda benim senin inanıpo kullandığın "Allah" yerine "Tanrı" kelimesini kullanamam, senin açından daha anlamlı olmaz mı?

zÜhrE yIldIzI

Alıntı yapılan: eksi273 - 07.09.07/14:06
Alıntı yapılan: zÜhrE yIldIzI - 07.09.07/14:01

1-Peki zühre şimdi ilk mesajını tekrar oku. Tepkimde haksızmıyım?
2-Şimdi farzet ki ben Tanrıya inanmıyorum, ama yinede üzerinde düşünüyorum. Sence Müslümanların kullandığı "Allah" kelimesini kullansam, yazılarımda böyle hitap etsem. Birilerini rahatsız edermi/etmez mi?
-Böyle bir durumda benim senin inanıpo kullandığın "Allah" yerine "Tanrı" kelimesini kullanamam, senin açından daha anlamlı olmaz mı?

valla kimseyi rahatsız etmez sen inanırsan Allah seni kabul eder eğer inanırsanız Allah sizi herşeyinizle kabul eder çünkü ateistinde hristiyanında musevininde yaradanı Allahtır yani sen inanırsan samim bir şekilde kimse bundan gocunmazki adam diyor Hz Muhammed tanrı kelimesini kabul etmedi diyor elbette kabul etmeyecek Allah O'na nasıl hitap et derse O öle hitap eder.
            sonra bana niye sığ kelimesini kullanıyor diyorsun

mak1

eksi273 bak şimdi tanrı kelimesi terim olarak put anlamındadır tanrı diyemezsin çünkü Allah arapça kelime değildir genel anlamdır araştır

istanblue

tanrı da allah da, başka bi isim de sadece sıfat anlamında kullanırsın..
önemli olan sıfat werdiğin kişiye nasıl düşünce beslediğin..
isim o kadar da önemli değil...
inanç önemli..

RenaultFerrari

07.09.07/14:40 #88 Son düzenlenme: 07.09.07/14:49 RenaultFerrari
istanblue
tebrik ederim
önemli olan O'na nasıl düşünce beslediğindir demişsin
bravo bravo !

bunu dindarlarında anlaması lazım..
anladığı vakit
onların gözünde dinsiz dindar ayrımı kalkar..

bunu anladığı vakit
şunu anlamış olur
biz bilemiyiz ki der 
dindarım diyen bir dinsiz olabilir
dinsizim diyen biride dindar olabilir
önemli olan O'na nasıl düşünce beslediğindir

evet çok doğru

öyle ağzınla değil
iç aleminde O'nunla nasıl konuşuyorsun
O'nu ne kadar anıyorsun
mesela sıkıntılıyken çok anarsın

eğlencedeyken O'nu anmazsın
demek eğlenirken bensiz eğlenmişsin sen yahuu... derse nederiz O'na

sen sevgiline darılırsın
neden
bensiz eğlendin sen .... hiç düşünmedin mi beni
dersin
bir hafta ... iki hafta ...40 gün dargın kalırsın
artık ne kadar şeyin varsa... 

mak1

ngüzel bir soru  Allah tek bir isimdir yani özel ad gibi anladınmı biraz daha araştır.. o arapların değil herkesindir
sen tanrılar diyebilirsin ama Allahlar diyemezsin tammammı canım