17.07.19/06:33

kader nedir?

Başlatan marcos, 13.08.04/16:13

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcos

Kadere inanirmisiniz?

eylül

:) hayır.
ama varsa da şuna benziyor galiba,
üniversite tavlası denen bir şey var.
iki grup da aynı zarlarla oynuyor. ama oyunlar değişik  oluyor.

MerxIn

Bence insanlar kaderi yanlis yorumlamakta.

Kader tek bir yol degildir.
Size binlerce yol ve secenek verilmis siz birini secerken oburunu malesef kaybedersiniz daha basite indirgersek...

Bir Kil(toprak) tabakasi dusunun.
Bunu isterseniz en gusel sekilde isleyip cok nadide bulanan bi vazo vb esya yapabilirsiniz.Yok ben ugrasmam derseniz zaten o toprak camur karisimidir.

Anlatabildiysem ne mutlu.

Narcotic

13.08.04/20:08 #3 Son düzenlenme: 25.07.08/01:47 SIFIR
Bencede kader bazı durumlarda insanın kendi beyin iradesiyle bazı başarılarda bulunuyorsa Demek ki kaderini kendi çiziyor ama eğer bir takımda sorunlarla da karşılaşıyorsa bunu da dinine we yaratana bağlıyor. Yani değişken...

alonewolf

05.10.04/12:39 #4 Son düzenlenme: 29.11.06/21:40 sýfýr
Kader dediğimiz kavramın nekadır bizim,biz nerelerde kaderin içindeyiz?

buz

Ben insanın dilediği rolü alıp,dilediği sahneyi ,senaryoyu,sonu yaşama dönüştürebileceğine ve ya içinde her ne varsa dilediğince ondan bir hayat kurabileceğine inanıyorum.KArşısına belli engel ve ya teşvikler çıkacaktır-kader denebilecek-bunlar işlemesi gereken malzemelerdir ve onu geri döndürecek değil tam tersi ileri bir sıçrama yapmasına yardım edecek etmenlerdir ,kişi bunu görebilsin yeter ki.

fatih

kaderin tamami bizim elimizde,bazen bilerek bazen bilmeden kendi kaderimizi kendimiz ciziyoruz

lou salome

yarı yarıya bizim elimizdeyarı yarıya biklinmezden desek daha iyi  olur bence.sadece başlangıçlar kendinden.ilişkileri örnek verebiliriz.iki kişi tesadüf eseri tanışırlar,olaylar gelişir iyi arkadaş,sevgili ya da düşman olabilir bu insanlar.tanışma bilinmeyen bir nedenle,beklenmedik zamande gerçekleşmiştir ama ilişkiyi sürdürmek,dost ya da düşman olmak bizim elimizdedir.bu görüşler tabiki tecrübeler yoluyla olutu.her durumda ve zamanda değişebilir,bu ayrı bir konu.

mavÝ

kaderin irademiz dahilinde olan kısımlarıdır bizim elimizde olan...

overdose

kadar tamamen bizim elimizdedir secme hakkıdır