23.05.19/07:06

evrim teorisi dogrudur cunku...

Başlatan humanist_, 14.08.08/22:38

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

humanist_

diyorum ve gerisini internetten uzun yazılar almadan KISA yazılarla acıklayalım
.
.
.
diyorum ve sozu arkadaslara bırakıyorum...

kiya

doğrudur çünkü, bazı insanlar hala algı sorunu çekmektedir. halbuki, tam olarak vücuda gelmiş bir insanın algı sorunu çekmemesi gerekir. demek ki evrim vardır ve bu insanlar zamanla bu süreci tamamlayacaklardır.

Alıntı yapılan: kiya - 13.08.08/13:56
bakın, herşeyi anlıyorum, ama bu inançlı cemaatin tek ve gerçek gündeminin "evrim teorisini çökertmek ve bu yol ile ateistlere tokat eylemek" olmasını anlayamıyorum.

mesele, bu forum sayfalarında defalarca tartışılmış. defalarca aynı şeyler, aynı taraflar tarafından söylenmiş. okuyan okumuş, okumayan keyfine bakmış. en az 20 konu var bu tartışma ile ilgili. ama her gün bu saçmalıkları yeniden yazmaktan nasıl bir keyif alabilir ki bir insan (cemaat)?

sanki kurgulanmış robot gibiler bunlar. mesela bir foruma rastladılar mı hemen şöyle diyorlar kendilerine: "işte, 'insan maymundan mı geldi?' başlığını açabileceğim yeni bir yer daha!"

yuh be, hepinize yuh be!

hadi evrim olmamıştır, tamam, ama gücünü hissediyorsunuz değil mi üzerinizde? yüzyıldır her gün tartışma gündeminizde nasıl yer alıyor, görüyorsunuz değil mi?

peki, kabul, evrim olmamıştır! ama hala en büyük düşmanınız nedense bu olmayan şey oluyor!

demişiz mesela daha bugün, ama bu eleman içinde kalanları dökmek için yeni bir konu açmış nedense...

kelime

bence de evrim filan yok. baksanıza maymunlar hala maymun  :)

kiya

ama önemli maymun soyları tükeniyormuş efendim, bunu darwin'in doğal seçilimine uygularsak; insan olabilenleri yaşamlarını sürdürdü ve olamayanlarının soyu tükendi diyebiliriz!

humanist_

Alıntı yapılan: kiya - 14.08.08/23:11
ama önemli maymun soyları tükeniyormuş efendim, bunu darwin'in doğal seçilimine uygularsak; insan olabilenleri yaşamlarını sürdürdü ve olamayanlarının soyu tükendi diyebiliriz!

kambriyen patlamasını nasıl acıklıcaksınız??

kelime

neyse ki çoğu maymun olarak günümüze kadar hiç bozulmadan gelebilmiş. onlar sayesinde evrim filan olmadığını anlıyabiliyoruz. bazı aklı evveller de evrilip insan olduğunu sanıyor işte.

nobodies

maymuna nereden geldiniz öncelik balıkgillerin hoş öncesinde amipler varya derin mevzu bing bang ten çıkar bu mevzu, evrim yaşayan bir şeydir varlığını ret etmek anlamsız, varoluşunu tartışmak ise yersiz gerekli bilgiye sahip değiliz.

kiya

Alıntı yapılan: humanist_ - 14.08.08/23:15

kambriyen patlamasını nasıl acıklıcaksınız??

kambriyen patlamasını sana açıklamayacağız canım, noldu, şiştin mi? kendi aramızda bir sır olarak kalacak!

humanist_

ben kambriyen patlamasını zaten biliyorum
evrime ters dusuyor
bunu nasıl acıklayacaksınız diyorum

kiya

açıklamıycaz diyorum olum, algın yok, anlaman da mı yok. kes şu tartışmayı, git çoluğuna çocuğuna bak.

şu evrimi kafaya takalı beri eve ekmek götürmez oldun, kırılıyor açlıktan yavrucaklar  :tickedoff:

humanist_

evli degilim ben daha 18 yasındayım

ben kambriyen patlamasını zaten biliyorum
evrime ters dusuyor
bunu nasıl acıklayacaksınız diyorum

kiya

ben de sana açıklamıycaz diyorum, herkese açıklıycaz, sana açıklamıycaz! yüzbin defa daha söyliyim mi?

humanist_

sen sozcu musun
sıfırın baslarken gonderdigi otomatik gelen mesajda da dedigi bigi burası ozgurce dusuncelerini soyleyecegin bir forum

kiya

evet, özgür diyor bak dikkat edersen, sana açıklamamakta sınırsız özgürlüğümüz var. bak sana söylüyüm; berber konan'a bile açıklıycaz, sana açıklamıycaz, o derece yani!..

humanist_

ozgurlugun var ozgurluguNUZ degil

kiya

bizim özgürlüğüMÜZ var canım, bak, sana kambriyen patlamasanı açıklamıyoruz diye kıskançlıktan kıvranıyorsun. ama söyledim, ali'ye, veli'ye, soyu sopu deliye bile açıklıycaz, sana açıklamıycaz. istersen başbakana çık, ister aihm'ye başvur, gene de açıklamıycaz sana, o kadar!..

davar çobaný

herhalda möhüm bişey söylüyecekler burada. bekleyek bakak nolacak.

kiya

heee, davarçobanı'na bile açıklıycaz emme bu humanistalttire'ye açıklamıycaz, öyle kardeşim, bizde böyle, keyfimize kahya olmak isteyen varsa buyursun gelsin...

humanist_

Alıntı yapılan: kiya - 15.08.08/14:46
bizim özgürlüğüMÜZ var canım, bak, sana kambriyen patlamasanı açıklamıyoruz diye kıskançlıktan kıvranıyorsun. ama söyledim, ali'ye, veli'ye, soyu sopu deliye bile açıklıycaz, sana açıklamıycaz. istersen başbakana çık, ister aihm'ye başvur, gene de açıklamıycaz sana, o kadar!..

acıklaYAMIYORSUN

kiya

sana açıklamıyoruz, senin gibi "ben kambriyen patlamasını biliyorum" diyen aklı evvel hiç kimseye de açıklamıyoruz. sen daha mısır patlağının nasıl oluştuğunu bilmezsin. hadi bakalım, mısır neden patlar? sen bunu biliyorsan, ben millet meclisinde eşşek gibi anıracağım.

haaa, şimdi sayemde birileri google'dan "mısır neden ve nasıl patlar?" konusunu araştıracak. valla epey eşşeği adam ediyorum ben de haaa, mirdengir gibiyim valla :D

humanist_

sen once kendine bak kiya ya nesin sen??

kiya

olmaz, önce sen dön kendine bak, bana neymiş :P

humanist_

ben musluman turk osmanlı eriyim

kiya

bravo, bakınız sizi alkış ilen karşıladım, sizin için sanırım "son osmanlı" diyebiliriz. :)

humanist_

son degilim ve bunun sonu da olmayacak benim gibi milyonlarca turk genci var

kiya

evet evladım, milyonlarca türk evladı seninle birlikte. hadi evladım, yürü al getir bize varna'yı, liberya'yı. yürü evladım yürü...

conan

Senin evrim tamamlandımıki konuşun. Kiya

kiya

yani evladım, az evvel çubuk tamamlanıp ekranda "completed" yazısı belirdi emme biliniz ki kiya için evrim bir gün değildir, her gündür evladım. yani biz "pazara kadar değil mezara kadar, gelirim senlen fizan'a kadar" şeklinde evrim tahayyüle şeklindeyiz. fakat, şu osman evladımız varna'yı bize getirirse çok eyi olacak. neden derseniz, bakın, ben varna'yı pek severim. karadeniz kıyısında bi sahil kasabasında çay içip tavla atmak ne tatlı olacaktır yani bilemezsiniz.

nisan

Her bolume ozunde  evrim konulu, fakat farkli baslik ismi tasiyan topikler acmanizi oneriyorum sayin arkadaslar..

Din felsefesi------ Evrimde din var miydi?
Felsefe--------Evrimdeki canlilar felsefe yapiyorlar miydi?
Spor-----Evrim elemanlari hangi takimi tutuyordu? Futbol evrim gecirdi mi?
Muzik-------Evrim asamasinda ortaya cikan sanat eserleri var midir? Evrimin mega stari kimdir?
Hukuk -------Evrimlesen canli evrimlestigine dair evrene dava acabiliyor muydu?
Cinsellik-----Evrimdeki elemanlar biseksuelligi biliyorlar miydi?

Bu icerikte topigin aynisi zaten antropoloji bolumunde var. Buraya acmaktaki kasit nedir?