23.05.19/07:06

Mantık ve Matematik

Başlatan Asi, 09.08.04/11:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buluT

oxmemo

walla lisedeki matematik (ticaret lisesi  :D) teşvik ediciydi, pek zor değildi, kafanda sana uğraşman için boşluklar bırkıyodu.düşünmemize izin veriyodu.. ama bu neee!! üniversiteye girdim, formül üstüne formül..!! formülle düşünmeyi kabullendirdiler.ben öss matematiğini özledim.ABD deki çeşitli firmaların hitap ettiği kitlelerin istatistiklerini ezbere formüllerle dökmekten sıkıldım.. bööğkk!!
biraz düşünce payı bırakın lütfen!!

yaşasın matematik!!! ama benimle...aramızdaki formülleri kaldırmak gerek :sevgi:

veya formülleri yeniden keşfetmek gerek :shuriken:  

Çeben

ben napyimm psikoloğa türev integral dayatıyolar ... Bu durumda benim kendimi öldürmem lazım :P

nefreT

Mantık , doğru düşünmek midir yoksa uygun düşünmek midir?

özgür

ikisinin bilesimi olamaz mi,uygun yerde dogru düşünmek ?

nefreT

Bana öyle geliyor ki,mantık düşüncenin içeriği ile değil düşünceyi oluşturan yapıların birbirine uygunluğuyla yani çelişmemesiyle ilgili.

Çeben

Mantık ve matematiği birleştiren en iyi denklem ;

x . y = z

x = mavi
y = kırmızı
z = siyah

Bu kadar basit.

Mantık : Olmak zorunda olanın - gerçekte olmasada olurun - senin kafandaki yansıması. Matematikse onu kolaylaştırmak - kimine göre zorlaştırmak - için yaptığım rakamlarla ifadesi...

dinosaur

matematik insan uydurması birşeydir. Hayatı kolaylaştırmak için kullanıldıı sölenilir. Amenna. 4 işlem olur, küçük işlerde kullanırsın. peki abartmann anlamı ne. formüller ıvır zıvır. bilim adamları içinse onlar kendileri öörensin. bize ne. matematiğe kesinlikle karşıyım. matematik bilmemek akıllı olmamak diildir. Konuşmasını bilmeyen bir matemtikçi gerçek hayatta sıfırdır. matematik konuşma ööretmez. diksiyon ööretmez. genel kültür vermez. matematik insanı hayattan soyutlaştırır. asosyal bir birey olursun sadece. Matematiğe her zaman her yerde ihtiyaç duymazsın. matematiğin gerçeğe dayanan bir yanı olmadığına göre matematikte mantık arayamazsın. çünkü matematiği kendiniz kurdunuz ve böyle olabileceğine kendiniz inandınız kalıplaşmış bir yalan yani.   göremeyeceğiniz kadar gözünüzün önndedir bu gerçek.

flzf

yanılıyorsun matematik senin gerçek dilindir :)