27.05.19/11:20

Mehmet Ali Avcı Vicdani Reddini Açıkladı

Başlatan asya, 18.08.08/04:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nisan

Alıntı yapılan: RDX - 28.08.08/21:16

tabi yapılan açıklamalara çok ama çok iyimser yaklaşarak bunları söylüyorum. kimin ne söylediği, neden ve ne amaçla söylediğine bakılarak karar verilir ki; eğer ulus bilincini baltalamaksa asıl amaç, assınlar....
----------------------------------------------------------------------------------------

hayır ben hiç bir olayı erdemli, erdemsiz.. iyi, kötü.. sevap, günah... felan diye tanımlamam.

Celiskinin bu kadari pes yani RDX!

Sen adamin niyetini cozmussun, eger cozmediysen hangi tanimla yaklasip olaya mesaj giriyorsun bir aciklayiver. :)

Eger hicbir tanimlama ile olaya girmiyorsan(ki oteki mesajinda aynen bunu soyluyorsun) nasil assinlar diyebiliyorsun? Kotu birseyin sonucu assinlar diyebilmelisin.

Halbuki ustte, kimin neyi, ne sebeple, ne amacla soyledigine gore karar verilmesinden bahsediyorsun.

sonraki cumlende ;

Alıntıkimse adı "vicdani ret" olan ama, amacı ve sonucu "anarşi" oluşturacak olan bir hakka sahip değil.

E tanimlamalarla girmiyorsan bu cumleyi sarfetmen abesle istigal...tanim koymuyorsan anarsi olacagini nerden biliyorsun? Celiskilerden ayrilda gel RDX.. Anlasilmiyorsun.:)

bayan_raskolnikov

belki göremezsiniz diye tekrar mesajımı alıntı yapıyorum, ve umarım aşağıdaki sorularıma cevabınız vardır...

Alıntı yapılan: RDX - 28.08.08/20:11
nisan şaka gibi geliyor bu istekler bana. bir ülkede yaşayacaksın, bir sistemin üyesi olacaksın, o sistemin oluşturduğu bir takım haklardan ve nimetlerden faydalanacaksın, sonra sistemin sağlıklı çalışması için gereken yükümlülüklerini, her birey yerine getirirken sen getirmeyeceksin. vicdanım adam öldürmeyi kaldırmıyor, beni kan tutuyor, botlar ayağımı sıkıyor, yan yatıyor, çamura batıyor diyeceksin. hangi sosyal toplum bunu kabul eder alla sen ya.

bir ülkede yaşayacaksın, emeğinin karşılığını hiçbir zaman alamayacaksın.
bilmem kaç milyon insanını işsiz ve açlık sınırının altında bırakacaksın.
zengin tabaka ile fakir arasında uçurum olacak ve ekmeğin tanesi 750 olacak.bu arada kimi zenginler parayı ne yapacaklarını şaşırıp altını kahvelerine koyacak, maske yapacak ve tüm anahaberlerde dalga geçer gibi "altın maskesi ve altınlı kahve" çıktı deyip reklam yapacaksın.
halkı bunalıma sokacaksın.
sonra da "NASIL VATANDAŞSIN SEN ÜLKENE İHANET EDİYORSUN" deyip bir kalemde vatan hayini yapacaksınız insan öldürmeyecek kadar "insan" olanları..
sahi rdx sen onların sözcüsü olmalısın.yoksa türkiyeye yeni mi taşındın?bak sana ataol behramoğlu'nun bir şiirinden alıntı yapayım durumu anla:
ey bu topraklar için toprağa düşen
bir karış toprağın var mıydı yaşarken?

RDX

AlıntıAlıntı
kimse adı "vicdani ret" olan ama, amacı ve sonucu "anarşi" oluşturacak olan bir hakka sahip değil.

E tanimlamalarla girmiyorsan bu cumleyi sarfetmen abesle istigal...tanim koymuyorsan anarsi olacagini nerden biliyorsun? Celiskilerden ayrilda gel RDX.. Anlasilmiyorsun.

amaç ve sonuç olarak değerlendirmek bir olayı, hiç bir şekilde çelişki oluşturmaz. sizin için çelişki oluştursada.

bayan_raskolnikov, ben insanların sırtına basarak çıkar elde edenlerin sözcülüğünü  yapmıyorum. sadece çocuklarımı, huzurlu, istikrarlı, düzenli bir ülkede yetiştirmek istiyorum. terörün, kargaşanın olmadığı bir ülkede. bunun içinde herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtiyorum ve "vicdani red" i kabul etmiyorum.

ya bukonuyu varya konuşmak dahi doğru değil biliyorumda, canım sıkılıyor ondan yazıyorum. yoksa bitanesi böle konuşacak bende cevap vereceğim. sizinle paylaşması güzel düşünceleri, hepsi bu sadece.. :)