18.07.19/13:25

Türk Eğitim Sisteminde Fethullah Gülen Örgütlenmesi

Başlatan cosinus78, 22.08.08/19:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cosinus78

Türkiyenin dört köşesinde özel okul ya da dershane/etüt merkezleri açtıklarını biliyoruz. Bunun yanı sıra özelikle de yurt olayına önem vermektedirler. Yurt konusunda çalışma şekilleri  ahlaksızlığa varacak düzeye gelmiş bulunmaktadır.

Özelikle de maddi imkansızlıkları olan veya velisinin eğitim zaafiyetinden yararlanarak, doğudaki çocukları, ülkenin batısındaki illerde ücretsiz olarak yatırmaktalar. Bu çalışmaları yaparken, öne sürdükeri gerekçe dikkat çekici, "buradaki lise eğitimini ona katlayacak seviyede okullarda okuyacak, ücretsiz yurtlarımızdan yararlanacak" şeklindedir.

Doğudaki eğitim olanakları iyi olmayan aileler bu cazip teklife hayır diyemiyorlar. Bugün bile bununla ilgili görüşüm soruldu. "orada başında öğretmenleri olacak, burada her sınıfta 50 öğrenci var, eve geldiğinde de ders çalışmıyor, göndermeli miyim?" şeklinde.

Öfkemden ne diyeceğimi bilemedim. 

nobodies

feto iyidir ya onca adam yetiştiriyor ülkemizde hakkını yemeyin adamcağızın.

rahatsiz799

evet fetoş iyidir yau saidi kürdinin varisi timsah gözyaşları akıtan kah gülen fethullah kah ağlayan fethullah. fetoş iyidir tabi kim tarafından baktığına bağlı Türk Milleti için kesinlikle sakıncalı kişiliktir. Başkası için iyidir belki

asya

Alıntı yapılan: cosinus78 - 22.08.08/19:21
Doğudaki eğitim olanakları iyi olmayan aileler bu cazip teklife hayır diyemiyorlar. Bugün bile bununla ilgili görüşüm soruldu. "orada başında öğretmenleri olacak, burada her sınıfta 50 öğrenci var, eve geldiğinde de ders çalışmıyor, göndermeli miyim?" şeklinde.

Öfkemden ne diyeceğimi bilemedim. 

Ne diyebilirsin ki onlara?
"Hayır, oraya göndermeyin, beyinleri yıkanıyor yavrucakların. Burada kalıp eğitimsizliğe, mağduriyete, yokluğa mahkum olsunlar" mı diyeceksin?

Devletin boşlukları bir şekilde doldurulacaktır, Fethullah Gülen olmasa Hayrullah İtimat olacak, ama ille de olacak bu!

Yetkili ve sorumlu olan üstüne düşeni yapmadığında ya çürümeye terkedilecektir o alan ya da birileri bu boşluktan yararlanacaktır. Bunun başka bir yolunun olduğunu sanmıyorum.

feleðin çemberi

fethullah, dünya sömürü zincirinin ve türk devlet sisteminin tam göbeğindedir. yani devlettir. sistemi değiştirmeden fetullah'tan kurtulamazsınız. bunu yapacak örgütlü gücünüz varsa eleştirir, karşı gelirsiniz. yoksa boşyere ağlamanın bir faydası yok.

rahatsiz799

AlıntıNe diyebilirsin ki onlara?
"Hayır, oraya göndermeyin, beyinleri yıkanıyor yavrucakların. Burada kalıp eğitimsizliğe, mağduriyete, yokluğa mahkum olsunlar" mı diyeceksin?

hayır Atatürk'e bakış açısı vasat olan birinin elinde yetişeceğine cahil kalsın çocuklar. Bu arada iletim mor olacak değiştirmeyin şunu

nisan

Fethullah'in esamesi ortada yokken, ne yapiyordu bu cocuklar egitim anlaminda ki?
Ustelik hitap ettikleri kitleler sadece dogu degil , bati varoslari da o kitleyi olusturuyor.