17.08.19/17:06

Gitmesine izin vermek...

Başlatan buz, 11.05.05/19:33

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fikir

Siz hiç güneşin doğmadan önceki dağların arasındaki kızıllığını gördünüz mü? Peki gebe dağın güneşi doğuruşunu! Ya sabahın serinliğini kemiklerinizde hissettiniz mi? Söğüt ağaçlarını altında akan derenin sesini duydunuz mu? O ağaçların gölgesini derede gördünüz mü? Tepenin yamaçlarında rüzgâr sesi dinlediniz mi? Rüzgârla çarpışan kavak ağaçlarıyla konuştunuz mu? Dağların doruklarından saldıran kara bulutların gökyüzünü kaplayışını ve karşı dağlardan gelen lacivert bulutlarla çarpışıp, gökyüzüne imza atan sesi duydunuz mu? Yağmurun gökyüzünden inişini seyrettiniz mi? Onun toprağı kabartıp çevreye yaydığı kokuyu aldınız mı? Yağmur suyuyla coşan derenin taşkınlığını gördünüz mü? Söğüt ağaçlarının derede boğuldağına şahit oldunuz mu? Peki yağmur sonrası güneş altındaki dağlara baktınız mı? Ya o dağların böğrüne saplanmış rengarenk “C” ye ilkbahar veya sonbaharda gökyüzünden dökülen inci beyaz boncuklardan kolye yaptınız mı? Gökteki pamukların arasından dökülen konfetileri nefesinizle erittiniz mi? Kenarları olmayan uçsuz bucaksız apak nevresimin üzerine uzandınız mı? Siz hiç güneşin batımına yakın zamanda mastayla ölçtünüz mü, ya güneşin dağa dokunuşunu gördünüz mü? Peki dağın güneşi yuttuğunu, onun utancından kızaran yüzünü seyrettiniz mi? Çoban yıldızının doğuşunu, ayın denizle savaşını ve yıldızın kaçışını! Gece kuşunun kapalı gişe resitalini izlediniz mi? Ya kurbağaların gevezeliklerini? Ateş böceğinin ışığında kitap okudunuz mu? Dalgalarla kayaların bitmez tükenmez kavgasını gördünüz mü?
         Onlarca binlerce yıl doğallıklarından bir şey kaybetmediler. Peki evrenin tek düşünebilen canlısı neden doğallığını kaybetti. Doğal olan herşey ona yabancılaştı. Düşünebilen tek canlının düşünceleri yapaylaştırıldı. İnsanlar bu güzel doğa olaylarının içine girip bir parçası olacağına, onu daha güzelleştireceğine düşünce üstünlüğünü yanlış yorumlayarak, onu ve devranında kendisinin yok olması için gerekli ortama ulaşmak üzeredir. Unutulmaya yüz tutan doğal insanlığın kendi özbenliğinden yabancılaşması, mekanikleşmesi durmadığı sürece evrensel barışa, mutluluğa ulaşması sadece bir kısım “İNSAN” ların hayali olarak kalacaktır.

ekip3

Alıntı yapılan: kuzeys - 14.10.07/19:48

yitikliğine aldandı gece de...
durdurmadı seni...o sarı renkli tablolarda kayboldun sen...
yolunu bulamadıkca, daha bir işledin içime...
'uzaklar' demiştin ya,
aslında çok yakınken ne denli ötede olduğun geldi aklıma...
gitme diyemedim sana,gel diyemedim,,esti rüzgar...

tüm aldanışların ötesinde ;
giden bir geminin kamarasından baktım sana..
bir fotoğraf karesinden seyrettiğim şey
gök kuşağından düş'müş renklerdi...

camın buğusuna yapışmış izlerdi.
dokundum ona
flu bir sahne kaldı geride..
giden geminin ardında..
izi parmağımda kaldı..

ekip3

Alıntı yapılan: kuzeys - 14.10.07/20:04

"melek bir yandan
şeytan bir yandan......."

aradaki özne yani s(en) ...

darlanmanın boyutu bu olsa gerek...
bilmem gereken şey ipin ucunda..

çözülen düğümler... makaranın sonu yaklaşsada..
pamuk ipliği gibi sökülen gibi hayat
bir düğümden bir çıtıra saplanıyor..
uzaklaşıyor gibi...

geride kalanlarmı artanlar mı yoksa son mu ?

bekleyen şey ya boşluksa... diyorum kendime..ve (biz)'e'

bir yol'culuk yeni yollar yeni hayatlar .... varoluşun kendisi gibi...

inceden inceye uzanan bir çizgi... yok oluşlar.

hadi durma git..

ekip3

Alıntı yapılan: shitty - 01.12.07/12:32

Alıntı yapılan: buz - 11.05.05/19:33
Çok sevdiğiniz biri manevi ya da fiziksel olarak ölmek istiyor...

Çıkıp bitmek istediği konum her ne ise -bedeni, yaşamı- artık bütün bağlarını yitirmiş ve bu konum ona sadece acı veriyor.

Gitmesi gerek.Ama siz de onu çok seviyorsunuz.

Kalması için ısrar bencillik midir...

sevgi bu bencilliği legalleştirir mi...

Yoksa sevgi gitmesine izin vermek midir...

sevginin altında bencillik ne zaman olmadı ki?
gitmek istiyor ama ben onu çok sevdiğim için gitmesine izin vermiyorum. bir şekilde müdahale etmeye, kararından döndürmeye çalışıyorum. neden? sevmişmişmişim de ondan. yok öyle bir yalan! eleman gitmek isterse kendisine yardımcı da olurum :)

babam ve oğlumda da öyle bir kare vardı.

ekip3

Alıntı yapılan: Hades - 09.12.07/02:20

sorun da bu ya; sevmek..iki kişi arasında olan tarafları tekilleştirici soyut bağ..

-sen de onunla birlikte manevi ya da fiziksel olarak ölmek iste, eğer bunu yeterince istemiosan, zaten yeterince sevmiosundur..-

gerçek sevgi/aşk iki kişinin bir olmasıdır; o varsa varsın, yoksa yoksun..

bu yüzdendir; ''yalan dostum aşk diye bir şey yok..''

Alıntı yapılan: Hades - 15.12.07/00:21

geldiğine şükretmek..

moon

Gerçekten seviyorsa gidince de mutluysa bırakacaksan onun mutlulugu ile mutlu olacaksin yapacak zaten baska birsey yokki..

güneþinkýzý

Alıntı yapılan: buz - 11.05.05/19:33

Çıkıp bitmek istediği konum her ne ise -bedeni, yaşamı- artık bütün bağlarını yitirmiş ve bu konum ona sadece acı veriyor.

Gitmesi gerek.Ama siz de onu çok seviyorsunuz.

Kalması için ısrar bencillik midir...

sevgi bu bencilliği legalleştirir mi...

Yoksa sevgi gitmesine izin vermek midir...

Ben istiyorsam beni kimse tutmasın isterdim "buz", aksi artı değildir!

son tango

alakasız ama yine de yazacağım..gitmek-gelmek mevzuu,çok sinematografiktir ..gierlerken genelde hava kasvetli olur,yağmur,kar yağmaktadır,yada hava güzelse güneş batmaktadır ..

gelenler için pek bişi yapmazlar ama ben olsam geldiğinde,gökyüzünden milyonlarca gül yağdırırdım güneşli bi günde..

güneþinkýzý

Amanın o güller ah o güller dikenleri de var :)

son tango

haa,eksik yazmışım..sadece yaprakları tabe..ucusarak gelecekler aşağı ..diken istemiyorum o sahnede..gelenin yanına diken yakışır mı canımm?