17.08.19/17:04

Gitmesine izin vermek...

Başlatan buz, 11.05.05/19:33

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asya

gelene de gidene de diken yakışmaz be tangocum :)

giden de gülle ve gülerek gitsin...

son tango

o biraz da nasıl gittiğine bağlı..hakediyorsa sonuna kadar haklısın .. :)

SevdalýmHayat

Gitmek isteyene gitmek yakışır ... Tutmayacaksın kolundan . Zorlamayacaksın . Ayrıca öyle '' Gelen Gideni Aratmıyor '' aksine unutmana yardımcı oluyor . O yuzden bır an once gitmesine izin ver , ver ki gelenin onu unutturma şansı olsun ..
Alıntı yapılan: son tango - 12.07.08/01:45
alakasız ama yine de yazacağım..gitmek-gelmek mevzuu,çok sinematografiktir ..gierlerken genelde hava kasvetli olur,yağmur,kar yağmaktadır,yada hava güzelse güneş batmaktadır ..

gelenler için pek bişi yapmazlar ama ben olsam geldiğinde,gökyüzünden milyonlarca gül yağdırırdım güneşli bi günde..

Ayrıca bu yazının senın ''gordugum'' dıger yazılarında kullandıgından cok farklı bır tarz içerdiğini fark etmedim değil ..

O güneşli günün bir an önce gelmesi dileğiyle tango ...'!

son tango

dilerim bi an önce gelir sevgili sevdalımhayat :)

dip

sevgi başlı başına bir bencillik gibi gelıyor çogu zaman .......yani istemesende gitme sini bunu bılıyor olmalı gitme dersin o gitsede senı uzdugunu bilir tamam gider ama zordur yani insan sevmemli dıyorum bazen

deliçocuk

bir defada bencilce sewmek istiyorum...benmi sewmedim... oyle birilerimi hiç çıkmadı karşıma... bencilce sewmek istiyorum... gitmesine musade etmek istemiyorum...kaşı gözü sacının rengi nazımıdır yoksa bizle yasadığı aşkın pratiyinde ortaya serdiyi yasayış tarzı we içtenliyine olan inancımızmıdır gitmesine musade etmememize sebep.gidebilirsin.benim hüznüm umuduma dairdir.yoksa sana gitme seni köpek gibi sewiyorum diyebilirdim.sen yıllarca yar aramaktan çok yar olmayı düşünmüş olmayı yaşasaydın eyer.

eldiven

Giden seçiminin ideasını dile getirir. İzin söz konusu değildir. Birey seçimiyle varolur. Seçimine izin vermemek bireyi yoketmektir.

MrsBrown

İzin vermek evet ne haddimize. Gidene engel olmayacağız, durumu kabul edeceğiz. Öyle olmalı, saygı, hak, teğet ... gibi meselelerden.

Ama, gidene dur dememem gerektiğini bilmekten nefret ediyorum. Gideni durdurmamak zorunda olmak çok sıkıcı bazen. Herkes giderse ne yapacağız hem?

karakurudelidolu

bayan kahverengi bu konuda haklı.
kutsal damacana filminden bir sahne aklıma geldi.
Giden her zaman kendi isteğiyle yola çıkmaz,bazen zorunlu gidişler yapar.Ya da ikilemleriyle boğuşurken bir "dur" lafını ister.Dur gitme seni seviyorum denmesini ister.
-ben gidiyorum
-güle güle çok da tın saygı duyuyorum seçimine.
-insan bi dur der beee
-senin seçimindir bireysin sen
-teşekkürler hatırlattığın için.Öyleyse ben gideyim.
-güle güle
-insan bi dur der beee
-saygı duyuyorum sana.
-Ben de sana hatta öyle bir saygı duyuyorum ki sorma gitsin.

eldiven

Giden seçim yapıp eylemde bulunuyorsa, bunun kalan'ın seçimi olup olmadığını bilmesi gerekmez. Eğer  kalan'a göre hareket ederse zorunlu istemiyle kendinden bağımsız eylemlerde bulunur, kendi doğasını yokeder. Kalan ise bunu istememiş olma doğasını yok etmelidir. Çünkü burada yeni bir seçim doğacaktır.  Herkesin memnun olacağı maksimine göre yeni seçimlerde bulunmak....