18.07.19/10:42

Sıfır Forum ÖzlüSöz Yarışması

Başlatan flzf, 23.08.08/16:37

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flzf

Sevgili sıfır yazarları ve okuyucuları sitemizde özlüsöz yarışması düzenlenecektir düzenlenecek olan özlüsöz yarışmamıza katılmak isteyenler 5 adet özlüsöz hazırlayıp başvuru başlığımıza(bu başlığa) yazabilirler katılım için geçerli kurallar

1- Yazdığınız söz kesinlikle size ait olmalıdır başka bir sözden alıntı yapılmamalıdır
2- Yazdığınız sözler kesinlikle sıfır forum kurallarına uygun olmalıdır
3- Bir özlüsöz 3 kelimeden az 63 kelimeden fazla olmamalıdır

Başvuru başlığı 7 gün süreyle devrede kalıcak sıfır tarafından yarışmaya katılmaya uygun sözler seçilip 7. gün sonunda 7 günlük oylama süreci başlayacaktır birinci olana ne hediye verilecek bende bilmiyorum

harunserdar_nr

filo illa 5 tanemi yazmamız gerek?daha az olsa olmazmı

flzf

olmaz aklına gelenleri yaz 5 tane birikince ben toplarım :)

Gerçek için felsefe felsefe için bilim bilim için para gerekir.  Flzf

ben bitane buldum bile :P

flzf

eee hani yav hiç cesaretiniz yokmu bakıyım sizin biraz yaratıcı olun tek tek davet göndermeyin adama
başvuru süresini kaldırıyorum enaz 5 yarışmacı çıktığı zaman oylamaya başlarız kabül edenler etmeyenler kabül edilmiştir :P bide 5 özlü söz çok diyosanız çetin pazarlıklar sonucu 10 taneden 5 e çekebildim siz yazabildiğiniz kadar yazın bi orta yolunu buluruz :)

fikir

Canın vücuttan ayrılması en kolay ölüm, zor olan yaşarken ölmek...

Alıntı yapılan: fikir - 18.08.07/21:35
insanın kandırılma oranı, onun saflık (öz) dereceseni gösterir...

Korktuğum şeyler başıma gelmiştir.
Ama korkup da başıma geleceğini düşündüğüm şeyler, gelmemiştir…

Alıntı yapılan: fikir - 15.08.07/22:06
tarihi yazanlar, tarihin pususunda doğru zamanı beklerler ve doğru bir eylem tarzıyla sonuca ulaşırlar...
tarihe çalım atmaya çalışanlar, tarihin çöplüğünde yok olurlar..

Bir çocuk doğdu, dallandı, filizlendi ama karabasanlar gelişmesine izin vermeden onu öldürdüler. O kalan son dalların gücüyle yaşıyor. Çünkü onun hayat suyu geç verilmişti…

Alıntı yapılan: fikir - 15.08.07/00:26
çözümsüzlük ve zayıflık insanı intihara sürükler, vicdan ise intihardan döndürür..

Yapacağı kötülükleri allah korkusuyla, iyilikleri de allah için yapan bir insanın allahsız günlerinden çok korkuyorum...

Alıntı yapılan: fikir - 09.03.08/22:07
Mutluyum; daha mutsuz olduğum zamanlarımı biliyorum...
Mutsuzum; daha mutlu olabileceğimi biliyorum...

Ölürken yapamadaklarınıza üzülmemek için, içinizden geldiği gibi ve kendinizi sınırlamadan yaşayın...

Alıntı yapılan: fikir - 05.04.08/01:21
Erdem diye bir şey yoktur, insanın insan olmasından kaynaklanan doğal davranış biçimleri vardır. Ve bu davranış biçimlerinin herkes için sıradan olabilmesi aslolandır.

Gerçekleştiremeyeceğin hayaller kurma, kurduğun hayalleri ise gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yap...

Forumdan 40 sayfa taradım (daha 150 sayfa duruyor :) ), biraz da heybemden ilave ettim.
Maksat flzf'un yarışması hareket görsün... :) Yoksa hiç birinde öz falan olmadığını biliyorum...

derya

hayatı, başkasının ellerine bıraktığınızda, hayat sizin olmaktan çıkar.

iyi insan olmak için, başkalarına iyilik sergilemeye çalıştıkça sizden kötüsü yoktur.

yalan kendinde şık duran, başkasında eğreti görünendir.

felsefe, var olanı yok göstermeye çalışma hüneri ise, yok olan ise, asla var edilemeyecektir.

Bizim var ettiklerimiz, başkalarının çoğu kez yok etmeye çalıştıklarıdır.

conan

Geçmisinden ders cıkarmayan millet gerilemeye mahkumdur.

flzf

teşekkürler arkadaşlar bu benim yarışmam değil ama hepimizin yarışması ve yaratıcılığınızdan ötürü tebrik ederim

bide conan o atatürk ün sözü değilmi yavf

Leydi Tavuskuþu

ben sporcunun zeki çevik ve ahlaksızını severim :P

derya

Hayat yolunda, dikenler elinize batmadıkça, hayatın gerçekliğini anlayamazsınız.