18.07.19/10:39

Her yer babamin ciftligi...

Başlatan nisan, 24.08.08/21:37

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nisan

Bulundugu her sosyal ortami (sanal veya gercek hayat) farketmez, babasinin ciftligi gibi algilayan insanlarin psikolojisi nasildir?

Neden boyle algilarlar?

Onlari boyle algilamaya iten sebepler nelerdir?

Bu bir nevi psikolojik rahatsizlik midir?

harunserdar_nr

Ama sanal ve gerçek hayat arasında deve-kulak misali fark vardır,bunu göz ardı etmek yanlış olur.
Ayrıca sanal da da her ortam benimdir.Çünkü yalandan kim ölmüş :P

derya

Alıntı yapılan: nisan - 24.08.08/21:37
Bulundugu her sosyal ortami (sanal veya gercek hayat) farketmez, babasinin ciftligi gibi algilayan insanlarin psikolojisi nasildir?

Neden boyle algilarlar?

Onlari boyle algilamaya iten sebepler nelerdir?

Bu bir nevi psikolojik rahatsizlik midir?

Madem bir başlık açmışsınız. sizlere yardımcı olalım efendim. Bu bir görüştür. siz yazan olarak görüşünüz ve ben cevaplayan olarak görüşüm, birde cevaplamayıp es geçenlerin görüşü mevcut olup. Halen hazırda da görüş meydana getirmemiş olanlar diye ayrımda bulunarak değerli sözlerime başlamak istiyorum. sorun cevaplayalım köşesinde.
    evet sevgili nisan, algılarla başlayım önce, sizin, benim, yöneticelerin ve değerli üyelerimizin algıları olarak. Böyle düşünmek kabul görmüş bir duruştur. evet evet hiçde yanlış duymadınız. Kabul görmüş bir duruş. nasıl olur derseniz örnekleyelim efendim. Bir siteye üye olursunuz diyelim. Bakarsınız baştan sona küfürlü, abooo olursunuz. Derken küfürsel felsefeyi irdelemek aklınıza gelir her nedense diyorum, yada bir şekilde bu şekilleri anlatmasak geçsekde anlaşılır olur düşüncesindeyim. evet, göz ucuyla şöyle bir bakıp sitede birine yazarsınız, silinir, derken gene yazarsınız silinir, Bakarsınız ki bu site üyeler yazmış ama, sildiklerine göre site ne yapsın, adam yazıyırda yazıyır. Bu iyi bir site. Bana göre olanı yazıyorum efendim. size, yöneticeler ve üyelere olanı henüz geçmedim. evet nerde kalmıştık, ama site o kadar küfürden geçilmiyormuş ki, adamlar en sonunda 3 gün uğraştık temizlemek için, seferber olduk diye fırça yedik. yane. site duruşunda dimdik başladığı bu küfürlü mücadeleye karşı bıkkınlık gelerek en sonunda babanın yerimi kardeşim demiştir. evvet, küfürsüz yaşam buraya kadar oldu. Ama fenada olmadı, öyle yada böyle bu duruş pek bozulmadı. şimdi baktığımda daha hoş bulmaktayım, tabi bu hoşluk benim açımdan efendim, netice olarak böyle başlamış olduğumuz kötü intibaklar peşpeşe geldi. Etkilerde tepkileri doğurur misali, öyle böyle bu günlere gelmiş bulunmaktayız. algılarımızla. Herkese bol şans ve başarılar diliyorum, efenim.
       aslında burda söylenen babanın yeri;  algıda , söyleyen için geçerli olup, söylenilen için, öyle değildir. Onun öyle bir algısı yoktur. sadece bunu temiz toplum adına yapmıştır. Ama daha fazla sözlerime devam etsem, temiz toplumumuzun temizlik anlayışı kabarıp, benide temizlik harekatına dahil edebilirler kanaati uyandırıyor. Buda etki ve tepki meselesi tabiki. Ama bazıları sadece parsel hesabı yaptıklarından, tarafımdan algılanmakta zorluk çekilmekteyim. sanırım hem şoför mahalli , hemde cam kenarı yerler parsel olarak tercih edilse daha güzel olur kanaatindeyim. Bu kanaati gerçekleştirmemek, birtakım psikolojik sendrolmara yol açabilmektedir. aile yada site doktoruna daşınılması konusu, algılama durumuna göre değişiklik arz edebilir efendim.
         verdiğim yanıttan ötürü teşekkür etmenize gerek yok. Ben teşekkür ederim efendim. özleyenlerim olmuşta.saygılar ve sevgiler.herşey gönlünüzce, tüm parseller sizlerin olsun.

nisan

Alıntı yapılan: harunserdar_nr - 25.08.08/12:10
Ama sanal ve gerçek hayat arasında deve-kulak misali fark vardır,bunu göz ardı etmek yanlış olur.
Ayrıca sanal da da her ortam benimdir.Çünkü yalandan kim ölmüş :P

Elbette fark vardir. Ama sonucta bu sekilde algilayan insan, ilk gorecegi tepkiyi alana kadar(reddedilme,dovulme vs.) bu zihniyette devam eder. Tepki gordugu noktada silkelenir veya silkelenmez.Hani goz ardi etmis degilim de o bakimdan ...