24.05.19/23:26

Bir arşivimiz olsun mu ? Ya da başka bişey ?

Başlatan deniz, 23.03.17/14:38

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

SIFIR da büyük emeği olanlar adına SIFIR ı en azından arşiv olarak açmaya karar verdim.
Böylelikle eski yazılarınızı okuyup gerekli gördüklerinizi alabileceksiniz.
Şimdilik forum olarak faaliyet göstermesini düşünmüyorum. Ama eğilime bağlı olarak planlar değişebilir.

flzf

Deniz abi yillar sonra seni ve sifirforumu gordugume sevindim umarim iyisindir. :)

deniz

Ben de seni gördüğüme çok sevindim. :)

Siteyi nasıl buldun (arama vs.), merak ettim ?

(Bu arada Türkçe karakter sorununu buldum. Senin dil tercihin ingilizce idi onu Türkçe olarak değiştirdim.)

flzf

Alıntı yapılan: deniz - 01.08.17/14:44
Selam flzf. Bilmukabele. Forumu sadece görüntüleme amaçlı açtım. Database içeriği çok eski, forum yazılımı yeni olduğundan bazı uyumsuzluklar var. Uğraşırsam düzetirim ama şu an için bu yapıyı canlandırıp canlandırmama konusunda tereddütüm var. Eğer ilgi görürse ve yeni ve sıfırdan başlama konusunda talep olursa farklı bir yazılımla yeniden başlatabilirim. Bu işe varız diyen 10 kişi bulursak start vereceğim.

Bu arada foruma giremeyen, eski hesabını geri kazanmak isteyen varsa bana yazsın:

denizemesaj@gmail.com

Siteyi arattım google sağolsun bir kaç sonuç ile ulaşabildim sıfır forum başkaydı burayı unutmak mümkün mü :) tarafsız  saf felsefe yanlısı bir yerdi burası. Adı üstünde sıfır noktası :) Bu birazda senin tarafsızlığından kaynaklanıyordu sanırım gerçi filozof insan öyle olmalı zaten yoksa ya yalancıdır ya tüccar yada siyasetçi hepsi aynı kapıya çıkıyor belkide . Sıfırı tekrar canlı görmek beni çok mutlu eder sanal alemde buranın yerini dolduracak bir platform yok ama şimdi gençlik sosyal medya dışında birşeyle ilgilenmiyor abuk subuk lafların süslenmiş halleri paylaşım olarak face sayfalarında cirit atıyor scorp çıkmış youtube yayılmış twitter var birkaç büyük ticarileşmiş forum dışında forumların ayakta kalma şansı yok gibi kendi açımdan hayat koşturmacasında ben bile çok yorgunum o eski heycanım yok bir tartışma alevlendiğinde yav he heee deyip geçiyorum nerde eskisi gibi mantıklısı bu arkadaş diye sonunu getirmek  diğer arkadaşlar kimbilir ne durumdadır. Böyle bir yeri canlandırmak için emek vermek isterim tabi ama yapabilirmiyim bilmiyorum. Yani açılmışken böyle tam açılması lazım açılıp kapanırsa kötü olur.  Ki siteyi aç yeniden deyip ilgilenemessek her yükü senin omuzlarına verirsek olacağıda budur işin finansal boyutu zaten ayrı bir mesele kısacası tereddütlerinde çok haklısın.  Siteyi arşiv olarak açmış olman çok güzel oldu enazından yıllar sonra tekrar seni görmüş oldum eski anılar canlandı gözümde :) bakalım üç beş kişi daha olursak belki forumla birlikte bizim felsefe ateşimizde canlanır enazından burda biz bize takılırız artık.

nobodies

Selam ahali. Burayı gormek gercekten guzel.

adnan

Yillar yillar sonra burayi gormek eski yazilara ulasmak...eski dostlari tekrar animsamak cok guzel..emegine saglik Deniz.

deniz

Selam arkadaşlar, özellikle flzf sözlerin için çok teşekkrü ederim. dediklerin tamamıyla doğru. yeni sosyal platformalar hem iyi hem de kötü. senin de bildiğin sebepleri tekrar yazmayacağım.
SIFIR a çok zamanı vermiştim. Neredeyse TR deki konusundaki ilk sitelerden biriydi. Gelişen zaman içinde konusunda en iyilerden biri oldu. Facebook gibi ortamların olmadığı bir çağda bilgiye ve paylaşıma aç insanların özgürce paylaşım yapabildikleri bir ortam idi. Maalesef işin boyutu büyüdükçe maddi ve manevi olarak profesyonelleşmek gerekiyor. Ben bunu başaramadım. Sosyal medyanın patladığı bir çağın hemen öncesinde de zaten dağılma süreci başladı. bir grup arkadaşın ayrılmasıyla da zaten tartışma ortamı ortadan kalktı. olması gereken oldu. hayıflanmıyorum.
burayı tekrar canlandırmanın mümkün olmayacağının da farkındayım. istediğim şimdilik sizleri bir nebze geri götürmek, geçmişinize ve fikirsel gelişiminize bakış atmanızı sağlamak, bazı değerli yazılarınızı toplamanıza fırsat sağlamak, vs.
sadece selamlarnızı bile görmek benim için çok değerli. lütfen mümkün olduğunca irtibatta kalalım.
sevgiler