18.07.19/10:40

Forumlar öldü mü ?

Başlatan deniz, 15.04.19/12:18

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

Facebook, instegram, whatsapp vs. gibi uygulamalar, 10-15 sen öncesinin popüler iletişim platformlarına ilginin azalmasına sebep oldu. Şimdi facebook da istediğiniz ve ilgilendiğiniz bir konunun grubuna üye olarak gelişmelerden kolayca haberdar oluyorsunuz. Üstelik onbinler, yüzbinlerce insanın ilgisi ve paylaşımı söz konusu olduğu için oldukça da zenginler.
Ancak diğer taraftan her iyi şeyin bazı kötü tarafları olabiliyor. En başta kişisel güvenliğinizi kendinizi sunduğunuz oranda kaybediyorsunuz. Bu nedenle insanlar genellikle izleyici konumundalar. Paylaşım yapanlar ise paylaşım yapmanın getirdiği olumsuzları gözardı edebilcekleri bir getiri sahibi olmalılar ki yazabilsinler. Yani bir çıkar sözkonusu bu aktivitelerde. Dolayısıyla bilgiye güveniniz kalmıyor.
Bunun gibi bir çok eleştiri getirilebilir. Sizler de benzer eleştirilerinizi yazar ve forumların avantaj/dezavantajlarını paylaşırsanız sevinirim.

Leonardo

Tekrar Merhabalar.

Zaman Su gibi akıp geçti. Özellikle 2010'lu yıllar benim için çok hızlı akıp gitti.
Burayı tekrar bulduğuma da hem sevindim hem şaşırdım.

Galiba da herkes gitmiş bir tek siz kalmışsınız :)

Konuyla ilgili diğer yorumunuzu da okudum. Gayet doğru yorumlamışsınız.
Buna cevap olarak şunu yazabilirim:

Sanırım aşırı popülerleşme oldu ve seviye düştü. Bu da zaten sınırlı olan iletişimi hepten kopardı.

Ben mesela Bilgisayar ile çalışıyorum. Arada arazi olmak için sitelere giriyim, birileri ile mesajlaşayım, biraz eğleneyim diyorum. Forum olayını bıraktığım 2007 - 2008'den beri iki kere denedim. Şöyle diyim: Psikopat kişilere denk gelme olasılığı çok yüksek. O yüzden facebook filan da kullanmıyorum. Youtube'da filan takılıyorum.

Ama ihtiyaç yine de var. Sanırım bir çeşit sosyopat filtresi gerekiyor. ICQ / Messenger filan da öyleydi. 2000'lerin sonunda filan bir sürü Kıro doluşmaya başlamıştı.

Da ben gelirim yani. Düzgün ortam olsa, güzel vakit geçiriliyordu :)