16.07.19/22:25

İslam'da Cennet ve Cehennem

Başlatan Narcotic, 14.08.04/15:38

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turakine

Kişisel Değerlere, Saldırınca Seni Şeytanlara Padişah Yapacaklar Demi.

Cennet Ne Senin Nede Senin Gibilerin Hayal Bile Edemeyeceği Bir Mekan, Zaten SA-NA-NE Oradan,
Dünya'da ki Ezgilerin Resimleri ve Hayalleriyle İnternet'te Forumlarda Boy Gösteren Zavallı Bir Nasıl Oraları Hayal Ediyor ki?

Sen Bence Cehennemi Ve Zebanileri Düşle. Ateşin Senin Nerene Dolacağının Hesabını Yap Ve Hemen Tövbe Et.

ezginin hastasýyým

kişisel değerler diye bir şey yok olası senaryolardan bahsettim.

banane ise neden 26 yıldır çekiyorum bu propagandayı?

ayrıca bende sevdim seni cidden :D

ütopist

imamı sevenler derneği :)
ayrıca ezginin hastasıyım nickli arkadaş "tanrı-devlet-gerontorkasi nin tahakkümüne girmiş olan cinselliğin dışa vurumudur.sonumuz böyle olucak,şaşırmayın"

turakine

İmam Severler Derneğinin Üyeleri
O Musalla Taşına Geldiğinizde (-ki Allah Önce Sizlere Hidayet Nasip Etsin) Hoş Geldinizzzzzz Diyeceğiz Sizlere...

Maskaralıklarla, Şaklabanlıklarla, Gülün Bakalım, Gerçeklerle ve Din Gününün Sahibi Rabbimiz Şiddetine Mazhar Kaldığınızda Ne Yapacaksınız Merak Ediyorum.

Dün Cenaze Namazını Kıldığımız Bir Genç, Geçen Hafta Ali'ydi Veli'ydi Selami'ydi. Şimdi Hesap Vermekle Meşgul Dilerim Allah Sizlere Ölmeden Önce Merhamet Eder Ve İman Zevkini Nasip Eder. Tabiii Bunu Diler Ve İsterseniz...

SWORDFÝSH

Adnan kardeş ifadende tanrı kelimesini kullanmasan zira bir çok farklı inançta insan var ve tanrılığı farklı anlıyor hala göktanrı düşünüyorlar.....selametle

Saif

Evet mesela ben Şinto dinine inanıyorum part time olarak, lütfen tanrı sözcüğünü daha özenli kullanalım değil mi?

adnan

Alıntı yapılan: SWORDFİSH - 23.08.07/16:53
Adnan kardeş ifadende tanrı kelimesini kullanmasan zira bir çok farklı inançta insan var ve tanrılığı farklı anlıyor hala göktanrı düşünüyorlar.....selametle

kim ne anlarsa anlasın boş ver
mevlana tanrı demiş
bende demeye devam edicem... :)

SWORDFÝSH

Adnan kardeş'e

“Gerek ismi özel olsun gerek ismi genel, “ALLAH” ismi celâli ile, yine “ALLAH” tan maâda hiçbir mâbud anılmamıştır...

Mesela “TANRI”, “HUDA” isimleri, “ALLAH” gibi özel isim değidir!. “İLÂH”, “RAB”, “MÂBUD” gibi genel mana ifade eden kelimelerdir...

Arapça'da “İLÂH”ın çoğuluna “ÂLİHE”; “RAB”bın çoğuluna “ERBÂB” denildiği gibi; Farsça'da da “HUD”nın çoğuluna “HUDÂYAN” ve lisanımızda dahi TANRILAR, MÂBUDLAR, İLÂHLAR, RABLAR denmiştir; çünkü bunlar haklıya ve haksıza ıtlak edilmiştir...

Halbuki hiç “ALLAH”LAR denilmemiştir ve denemez!.

Böyle bir tabir işitirsek, söyleyenin cehline veya gafletine hamlederiz!..
Demek ki, “TANRI” genel ismi, “ALLAH” ismi özelinin eş anlamlısı değildir, en genel bir tâbirdir...

Binâenaleyh, “ALLAH” ismi, “TANRI” adı ile tercüme olunamaz!”

adnan

kesinlikle ALLAH ismi tanrı ismiyle eş olamaz
ALLAH ismi 99 esmanın toplamıdır

birine rahim diyebilirsin samet diyebilirsin ama asla ALLAH diyemezsin

en güzel isimler onundur ..ifadesinden ve mevlanannın tanrı deyişinden esinlenerek tanrı demeklikde bir hata görmüyorum
ama asla tanrı ismini ALLAH ismiyle eş tutmuyorum...

son tango

cennette yer isteyenler öm atsın .. son kıyağım size..