21.07.19/17:16

Lider nasıl olmalıdır?

Başlatan deniz, 18.06.04/22:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fatih

anladigim kadariyla seninle lider kelimesinin anlami hakkinda bi celiskimiz var,ben lider deyince zaten o toplulugun cogunlugunun haklari icin mucadele eden.gerekirse sadece sozcu konumunda olan bi portre ciziyorum kafamda

Anarres

Lider: yönetimde gücü ve yetkisi olan kimse  ( tdk 1998 basım 2. cilt)

fatih

tabii ki,fakat tek adam degil

Anarres

Eywah o zaman dahada kötü! Çok lider çok baskı ve çok özgürlük denetimi demek!

Linate

bence parası olan her zaman guclu degıldır  karızma sahıbı olması gucunu ıfade etmez dusunen bırey zaten guclu olacagından bır lıdere ıhtıyac duymaz lıderlıge ihtiyac duyan koyun olmak ıstıyordur ve hayatında bır coban olsun ıstıyordur coban onu yonetsın onun yerıne dusunsun ve en onemlısıde onun yerıne yasasın ben benım hayatımı benden baska kımsenın yasamasını ıstemıyorum.ben kendı kararlarımı verecek kadar,kendı kendımı yonetecek kadar,kendı hayatımı yasayabılecek kadar dusunebılen bır bıreyım dusunebılen her bırey gıbıde ozgurum ve ozgurlugumu kısıtlayacak bır lıdere ıhtıyacım yok.bu benım gorusum tabıkı  

Linate

Alıntısenin dediğini herkez istiyoda  bu dünyada kimse uyguluyamıyo
birazcığına bireysel anarşist diyoruz yani
kendi tanrına tapıyosun
ama KURALLAR  çerçevesinde

zaten onemlı olanda bu degılmı sence ıstemek ve yapamamak
bence bızım lıdere ıhtıyac duymamızın tek nedenı bu pekı soyle desek bızlerın yapamadıgını lıder nasıl yapacak onun bızden ne gıbı bır ustun ozellıgı varkı oda senın gıbı dusunebılen bır bırey degılmı.

oxmemo

Lider nasıl olmalıdır ? "
"Lider olmalı mıdır"  :P

" 9. İnsan olmalıdır. Bizler gibi yaşamalıdır. "
bunun yukarısındaki maddeleri oluşturana yaşama şekili desek, ve lider de insan olup diğerleri gibi yaşamaktadır..
o zaman herkes lider, seçilmişe gerek yok.. :w00t:  

nefreT

Lider, belli bir organizmadaki bir parça olarak kendini görebiliyorsa kendini bütünün yerine koymuyorsa aşağı yukarı olayı kavramıştır.Bir de bulunduğu konumu terketmek güdüsüyle doluysa ,o tamamdır.

buz

İnsanlara insan olan bir lider gerekir- illa gerekiyorsa-,yani işini düzgün yapan yapamayınca da hesap veren.

Hades

08.03.05/09:56 #39 Son düzenlenme: 08.03.05/10:02 Hades
Asıl lider ; sistemdir.