17.07.19/06:37

sol-sağ ayrımı

Başlatan deniz, 08.07.05/12:54

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SivanA_SimyacI

01.08.07/12:23 #10 Son düzenlenme: 13.04.08/13:53 asya
Alıntı yapılan: anka - 01.08.07/12:21
Bence bu sidik yarışlarının içinde yine en ideolojik duranı AKP-CHP çekişmesidir.
Çaktırmadan Kemalizm ve anti-kemalizm çatışması oldu epey şu son 27 nisan bildirisinden sonra..

Üstadım Kemalist değilim ama Kemalistlerinde bir onuru vardır Uğur Mumcular gerçek kemalistlerdir bu adamlara CHP kemalistdir diyerek hakaret etmiş sayılıyorsun CHP kemalist değil kemalizmden sadece milliyetçilik ilkesini kapmış hepsi bu

Tigris

Ateist - Dinci diyelim bence buna, siyaset olsun diyede kemalizm - antikemalizm..
Hadi bir de parti serpiştilerim..

CHP - AKP

vuu,
yemeğimiz hazır
cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra servis edebilirsiniz.

anka

Alıntı yapılan: SivanA_SimyacI - 01.08.07/12:23
Bence bu sidik yarışlarının içinde yine en ideolojik duranı AKP-CHP çekişmesidir.
Çaktırmadan Kemalizm ve anti-kemalizm çatışması oldu epey şu son 27 nisan bildirisinden sonra..

Üstadım Kemalist değilim ama Kemalistlerinde bir onuru vardır Uğur Mumcular gerçek kemalistlerdir bu adamlara CHP kemalistdir diyerek hakaret etmiş sayılıyorsun CHP kemalist değil kemalizmden sadece milliyetçilik ilkesini kapmış hepsi bu

Ben bunu derken daha çok TSKnın CHPci tutumundan kastetmek istemiştim.
TSK-AKP kavgası demek daha doğru belki de.
Hoş TSKnın da ne kadar Kemalist olduğu tartışılır ya neyse...
Hatta Kemalizmin de ne olduğunu mu tartışsak acaba  :) Offf çok sıkıldım yau

SivanA_SimyacI

01.08.07/12:31 #13 Son düzenlenme: 13.04.08/13:54 asya
Alıntı yapılan: anka - 01.08.07/12:28
Alıntı yapılan: SivanA_SimyacI - 01.08.07/12:23

Ben bunu derken daha çok TSKnın CHPci tutumundan kastetmek istemiştim.
TSK-AKP kavgası demek daha doğru belki de.
Hoş TSKnın da ne kadar Kemalist olduğu tartışılır ya neyse...
Hatta Kemalizmin de ne olduğunu mu tartışsak acaba  :) Offf çok sıkıldım yau

Üstad şu an bu ülkede her hangi bir ideolojinin kapışması yok üzgünüm :) izlediğimiz en uzuğa attırmalı sidik yarışı neyse en çok su içen ama oy alan uzağa attırıyor işte neyi konuşuyoz  :)