24.08.19/08:43

Şartsız Sevgi...

Başlatan [S]aKiN, 09.07.05/19:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[S]aKiN

09.07.05/19:21 Son düzenlenme: 29.04.08/18:03 asya
 Sadece sevildiğini istendiğini düşünerek sevme  karşılıksız,günümüzde olduğunun aksine karşındakinin nasıl düşüneceğini düşünmeyerek hareket etme beğenilme ihtirasından uzak sadece eendinn olarak yaşayarak kabul görme ve değerlendirilme zevkini yaşama şartsız sevilebilmee.
  Böyle bir sevmeye karşılık verecek hoşgörü sahibi kişide kanımca yüce Allah(c.c) başkası olamaz... bence...

buz

bir şey diyeyim mi...kendimiz bile O'nun bize özendiği kadar sevmiyoruz bence... :)

ama sevgi mümkün.hani zararına bile olsa kıyamazsın ve uzakta kaldığında bile bir selamına tutunsun iyi olsun istersin hep.

RestInPeace


AlıntıSadece sevildiğini istendiğini düşünerek sevme  karşılıksız


iyi de bu dediğin karşılıksız sevgi değildir ki..sevildiğini istendiğini düşündüğün anda "karşılıksızlığı" kalmaz. sadece sevmek karşındakinden "sevilmeyi" "istenmeyi" beklemeden sevmek karşılıksız sevgidir...


buz

karşılıksız sevgi beklentisi kadar büyük karşılıklı bir sevgi umuşu var mıdır...

sanırım ihtiyaçsız olmak gerek...

azalan ihtiyaçlar sevgiyi karşılığını bulmada kendinden sadeleştiriyor.

RestInPeace


en güzeli beklentisiz olmak değilmidir...

böylece hayal kırıklığına da uğramamış olursun...hayal kırıklığı olmayınca karşındakini de hırpalamazsın... karşındakini hırpalamayınca işler daha yolunda gider.... işler yolunda gidince bunun doğruluğu karşısında yolun hep bu olmaya başlar... yolun bu olunca da hayat daha bi anlamlanır....

çember tamamlandı  ;)

buz

hı hı...senin beklentisiz olman karşındakinin seni beklentisizce sevmesinden önemlidri.

ne kadar az umarsan o kadar özgür olursun.

sevgi ve özgürlükse paralel yürür.


torq

Sevginin karşılıksız olması düşüncesi hastalıklı bir durumdur ve insan düşüncesinin bir ürünüdür. Aslında sevgi gösterdiğimiz kişiden bir şey beklemediğimize o kadar inanırız ki bir an için gerçekle hayal birbirine geçer ve düşünmek istediğimiz kavram benliğimize egemen olur. Ancak çok geçmeden düşkırıklığı ile içimizde nefretler ya da uzaklaşma isteği oluşturmaya başlarız. Çevremizdekiler beklenti içinde olmadığımızı,  insanların yaptıklarımızı neden anlamadığını ya da maddi olmasa da manevi olarak bir karşılık vermeleri gerektiğini söylemeye başlarız.

Sevginin temelinde ilgiye olan ihtiyaç ve egonun tatmini olduğuna göre, karşılıksız sevgi kendimizdeki bir eksikliğin dışavurumudur diyebiliriz. Bu eksikliği kapatmak için gizli bir beklenti ile karşımızdakine biraz ilgi gösterip durumu anlamaya çalışırız. Ancak bir süre sonra platonik bir şekle dönüşüp yaşam boyu kendine acıma ile karşı karşıya kalmak da olasıdır.

Benim kişisel önerim, karşılıksız sevgiyi yüceltmek yerine karşılığını bulabileceğimiz sevgi-li-ler bullmaya çalışmak olacak.

Nihilast

Sevgi yok, sahiplenmenin öz denetimi var. Bunun şartsızı olmaz!

[S]aKiN

      sevgiyi ile şefkat karışan bu...

:)

şartsız sevgi olabilirmi?olur diyenler YALAN söylüyor yada farkında değiller.hayatta hiçbirşey karşılıksız değildir.sevginizin değerini artırmak için yalan söylemeyin