26.06.19/06:52

Sosyoloji Nedir?

Başlatan deniz, 15.08.04/15:25

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zuðaþi berepe

valla sayısal bir bölüm sorsan yardımcı olurdum.ama sözelci arkadaşlar vardır burda.onlar yardım ederler merak etme.

cemdayý

asya

Alıntı yapılan: ser-up - 29.07.07/14:55
meraba bn üniwrsite sınawına girdim bu sene we aslında istediğim en başından beri psikolojiydi..ancak insanların her istediği olmuyomuş hayatta demekki psikoloji istediğim yerler olmuyo abant filan oluo we bende abantta psikoloji okumaktansa odtüde sosyoloji okumayı tercih ediorm...sonuçta sosyoloji okumakta çok cazip gelio işin içinde insan olunca...ama yinede karr wermekte zorlanıorum KISACA NAPÇAMM BİLİMİORUM!!!! HELPP

Bence sosoyoloji'yi bitirdiğinde ne iş yapacağını düşünerek kararını doğrulamalısın. Benim de istediğim bir alandı sosyoloji ama meslek olarak değil, ilgilendiğim için istiyordum. İlgi alanın oysa ve bu alanda çalıştığında mutlu olacağını düşünüyorsan hiç durma, seçimini bundan yana kullan. Ama para kazanmayı hedefliyorsan sosyoloji yerine alanında başka bir meslek seçmelisin. Fazla zamanın yok, elini çabuk tutmalı, kararını bir an önce vermelisin. Yardımcı olacağım herhangi bir sorunun varsa öm atabilirsin.

Bu arada hoşgeldin ve başarılar genç arkadaşım. :)

RDX

ya asya bende valla aynı şeyi dedim. bende zorluyorum ve çok istiyorum sosyoloji okumayı. ama önce para valla. sonra sosyoloji. şöle güzel bi ev sonra binlik bi motosiklet al gez şu cennet vatanı sıkılırsan evlen dahada sıkılırsan yapacak bişe yok sosyoloji okursun. yaani.  :ph34r:

sada

merhaba arkadaşlar bir arkadaş össye girmiş psikolojiyi isterken olmamış demiş. ben de aynı durumda kalmıştım. psikolojiyi isterken sosyolojiye girdim. sosyoloji okumak ilk aşama olan teorik bilgiyi öğrenirken çok zor geliyo ama pratik yönü çok zevkli ben pratik yönüyle sevdim. alana bir çıktım mı bir daha boş zamanım olmasın diyorum. Alan hiç bitmesin diyorum. geçen araştırma konusu gecekondulardı 400 kişiyle görüştük. bir sürü insanla tanışıp konuşmak çok zevkli ama yorucu tarafı çok. alandan gelince yerinden kalkamıyosun mesela uzun bir süre. sen bilirsin seçim sizin.. biraz geç oldu ama ...

SiYaH

Alıntı yapılan: asya - 29.07.07/15:18
Alıntı yapılan: ser-up - 29.07.07/14:55
meraba bn üniwrsite sınawına girdim bu sene we aslında istediğim en başından beri psikolojiydi..ancak insanların her istediği olmuyomuş hayatta demekki psikoloji istediğim yerler olmuyo abant filan oluo we bende abantta psikoloji okumaktansa odtüde sosyoloji okumayı tercih ediorm...sonuçta sosyoloji okumakta çok cazip gelio işin içinde insan olunca...ama yinede karr wermekte zorlanıorum KISACA NAPÇAMM BİLİMİORUM!!!! HELPP

selam sevgili ser-up; ben de sosyoloji okudum zamanında,fakat şimdi bir öğretmenim.bilmem anlatabiliyor muyum?  :)
çok zevkli bir bölüm,tabi sadece okurken öğrendiklerin yetmiyor,kendini okuyarak daha da derinleştirmen gerekiyor.işin geçim kısmına gelince;eğer para kazanma yönünde düşüncelerin karışmışsa, sosyoloji bitirip kendi mesleğini yapabilen çok az insan tanıyorum.sana tavsiyem şu olabilir; bu dalı seviyorsan mutlaka okumalısın.sevmiyorsan hiç girme... :D

sada

işte sosyoloji bölümünü sevebilmen için bölümü okuman gerekir. o da senin iki senene neden olacak. ilk iki sene kötü geçebilir. ama sonucu çok güzel oluyor.

SiYaH

aslında kötü de geçmiyor...çok zevkli...kişiye bağlı biraz da.hiç ilgini çekmiyorsa,4 yıl boyu bırakıcam bu bölümü diye tutturanlar da olmadı değil,bilgin olsun.odtü sosyoloji çok iyi ama ...

sada

odtü sosyolojinin eğitimini bilmiyorum ama ingilizce olması onlara artı sağlıyor. bu bir gerçek.

SiYaH

sanırım sevgili sada, biz bu konu üzerine ikimiz aramızda konuşuyoruz.sorunun sahibi ser-up ortalarda bile yok...