17.08.19/17:05

Mutluluk nasıl sağlanır?

Başlatan deniz, 18.06.04/22:56

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ecstasy

filosof22 ye katılıyorum. başarıyla mutlu oldugumuzu sanıyoruz ama tatmin olmak dışında birşey degil bu. uzakta sandıgımız şeyler bize mutluluk veriyor yada mutluluk için umut. anılarda böledir %99 unu kötü geçirdigimiz bi zmn aralıgını (okul dönemi fellan filan) hatırladıgımızda aklımıza bize mutluluk veren şeyler kalır. çünkü o dönemi yaşama şansımız yoktur bidaha. uzaktaki sevgili yada mutsuzluktan sonra kavuşulan huzur ve başarıda böledir. intihara cesaret edemememizde bölyledir giden anı geri getiremeyiz mutlu olmasakta, bunu biliriz.
işin ilginç kısmı mutsuzlugun bazen garip bi haz vermesi. nebilim efkarlanma durumu felan bişeye aglicak kadar üzüldükten sonra duyulan haz. İşte bu mutlulugun temel bir duygu olmadıgının ispatı bence. mutlulukta mutsuzlukta huzurun alt kümesi. birçok şey kaybettikten sonra omuzlarından kalkan yükte huzur verir. hiç birşey yapmadan ve düşünmeden güneşin batımını izlemekte.

ZeRDuShT

ya aslında mutluluk diye bir şey yoksa,
o zaman başarılı olmanın ne anlamı kalır sizce_?

son tango

ama öle birşey var ve bizi ne,kim,nasıl mutlu eder,hep doğru tercihler yapmalıyız

Ruler of the Ruins

Mutluluğu sağlamak değil
Sollamak lazım aslında :P
Belki öteside vardır..

...σzαη...

Budha soruyor bütün dünyayi nasil deriyle kaplayabiliriz?
Cevap: deri bir ayakkabi giyerek.
Ne demekmis yani : Önce sen degis dünyayi degistirmeye ugrasma,dünya zaten sana göre sekil alacaktir.
Peki sen mutlumusun diye soran olursa,SIFIRCIYIM ,panik atagim,mutluyum.

AchiiL

Mutluluk insanların isteklerinin yerine gelmesi ile sağlanır...

İsteği yerine gelmiyenler mutluluğu nerde buluruz derleerrr...

denge

İsteklerin yerine gelmesi seni mutlak olarak mutlu kılmaz. Bunlar ara duraklardır. Bir isteğin gerçekleşir yenisini istersin.

Mutluluk nedir biliyor musun, hayatını anlamlandırmaktır ve sonucu çok da önemsemeden çıktığın yolculuktan keyif almaktır.

AchiiL

Benim isteklerim çok sınırlıdır ve azdır ama onların bir tanesi bile olduğu zaman benim için büyük gündür.....:P

yananzürafa

ulaşılması zor bir zaferle

mimosa

Mutluluk hayattan lezzet almaktır. Hayatta en çok neden zevk alırsınız sorusuna herkes farklı bir cevap verir heralde. Kimi para der, kimi başarı, kimi üretmek... herkesin peşinden koştuğu tek şey aslında bu. Hayattan lezzet almak..Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayattan lezzet alır sözü çok hoşuma gidiyor ama diğer yandan insan idealleriyle mutlu olur. Onu hayata idealleri bağlar bence.