17.08.19/17:03

Hayatınızdan memnun musunuz ?

Başlatan deniz, 17.09.05/14:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayatýnýzdan memnun musunuz ?

Yaþamak harika. Çok mutluyum
4 (16%)
Eh iþte fena deðil.
3 (12%)
Yaþýyoz iþte biþey anlamadan ..
5 (20%)
Memnun deðilim ama gelecekten ümitliyim.
5 (20%)
Memnun deðilim ve gelecek daha da kötü olacak gibi
1 (4%)
Yaþamak benim için iþkence. Ýyi bi yol bulsam intihar ederim.
2 (8%)
Hiç biri deðil. Aþaðýya yazýyorum.
5 (20%)

Toplam Oy Verenler: 13

deniz

Yaşamak hayat sizin için ne ifade ediyor ?.
Onunla mutlumusunuz.?
Geleceğinizi nasıl görüyorsunuz ?
vs.

fatih

şu an yaşamdan memnun değilim_çünkü yaz bitti_ama pazartesiden itibaren tekrar mutlu olacağım,çünkü ist.a geliyorum :)

pascal^bdg

hayatımdan hiç memnun değilim kendimi hiroşimaya atom bombasını uçaktan bırakan pilot gibi hissediyorum. görevini yapmanın huzuru ve binlerce insanı bir anda öldürmenin yarattığı tuhaf pişmanlık, sanki ikisinden de var, beynimde bişeyler kazınıyor gibi.

buz

yadsıyorum-inkar ediyorum ve reddediyorum.

aksi yönde diretiyorum ...küfreder gibi yaşamak hoşuma gidiyor...demek ki memnunum...ama kan kaybettiriyor baya... :P

eylül

yaşamak harika, çok mutluyum.. gibi  ya süper şanslıyım a benzeyen bi memnuniyet değil

eh işte.. ye benzeyen istediklerimin bazısını ele geçirebildim in razı oluşu da değil

sadece kendi tavrından.. duruşundan, herşeyinden hissettiğin rahatlık. böyle olmasını istediğin ve belki bişeyler göze aldığında sonucunda hissetiğin değişilmez haz, doyum.
karşı çıkış gördüğünde, belki yenilgiye uğradığında devam ettirdiğin inanç. -kendine inanç..-
haksızlığa uğramışlığın hırçınlığı değil neşe ve umursamazlık.

gibi olmalı..

tamamını duysaydım hayatımdan memnunum demezdim ve.

ışık gibi saçılır herhalde. sebebini anlamadan hissettiğin bir şey gibi. neşe ve haz..
bir kaç kişide görmüştüm sanırım.

Leonardo

memnunum ama zamanım geldiğinde hiç geç kalmıycam.

ZeRDuShT

memlun değilim ve gelecekte umrumda değil...

lyra

hayat,renklerin bulunduğu yerdedir.şu an çok renksiz olduğuna göre....

deniz

renkler ışığa ihtiyaç duyar. ışık olmadan renkler açığa çıkamaz.

bu ışık nedir acaba ? ;)

lyra

ışıklar çeşitlidir bayım.her çeşidin kendine göre güzelliği vardır.bazen güneş,bazen çok loş bir ortam ihtiyacındasındır.her tür ışık bulunduranları severim.

sessizlik senfonisi

Bu ışık umuttur. Umut olmadan mutluluk da olmaz...

lyra

umut,kaf dağlarının ardında ise nefesini boş yere tüketirsin senfoni.umutların için sebeblerin olmalı.sebebsiz umutların sonu hüsrandır

sessizlik senfonisi

Umut nedir lyra?
Beklemektir...
Sabretmektir...
Ben bekliyorsam ve sabrediyorsam bir sebebi mutlaka vardır.
Yani sebepsiz umut yoktur.

Umut, sebebim kaf dağlarının arkasındaysa umuttur...
Yanındaysa eğer bu mutluluktur.
Çünkü yakında olanın ışığını daha fazla alırsın.

lyra

yanlış anlamışın senfoni yada ben anlatamamışım.örn;holywood yıldızı olacağım noktada bu boş bir umuttur.sebebin yoktur,sadece hayallerin vardır.kaf dağının ardındadır.ama çok iyi desinatörsündür,henüz keşfedilmemişindir,beklersin...umutla...sebebin vardır,çünkü gerçekten çok iyisindir.

şimdi daha net anlaşılmıştır ümitederim bayım

sessizlik senfonisi

iyi de ben holywood yıldızı olacağım diye yerimde oturup hiçbirşey yapmadan sadece beklemek bir sebep midir lyra?

lyra

Alıntı yapılan: lyra - 01.10.05/17:38
örn;holywood yıldızı olacağım noktada bu boş bir umuttur.sebebin yoktur,sadece hayallerin vardır.

bende onu söylemişim zaten bayım :)

sessizlik senfonisi

Tamam işte ben onu eleştirdim. Çünkü bu bir sebep değildir... Sebebin altında bir uğraş vardır... :)

orange

sanırım hayatım memnun olunacak kadar mükemmel değil.
ama idare ediyoruz
olanca gücümüzle yaşıyoruz
yapışıyoruz hayata her ne kadar memnun olmasakta... ;)

ekim

herşey daha kötü olabilirdi

paradoks

hayatı acılarla ve kederle dolu bir insan neden yaşamaya devam eder?ileride mutlu olabilme olasılığı ile yaşar insan,umuduna rağmen doğacak olan yeni acılarla mücadele etme memnuniyetiyle...

blackcat

06.03.08/11:21 #20 Son düzenlenme: 07.03.08/22:50 asya
 Benim memnun olup olmamam neyi değiştirir o benden memnun kalmadıkça .

dertsiz

kopil118

RDX

kendi hayatımla ilgili bir sıkıntım yok, günler öyle yada böyle geçip gidiyor işte.
ama bu yaşam formu, evren ve yasalar, kurallar, köleliğimle ilgili sorunlarım var.
içime çektiğim havanın gerçek te var olmadığını biliyorum.
gördüğüm, algıladığım evren, gerçeği görmem için gözlerimin önüne çekilşmiş bir perde sadece.
ve perdeden ötesini göremiyorum!
galiba hiçbir zaman memnun olmayacağım. sadece kızım olursa olurum ama  :smitten: (tabiki ruhen ve bedenen sağlıklı olması koşulu ile)
yalanada olsa inanmak istiyorum yaşamıma, çok yorgunum

liyenda

memnun değilim ama gelecekten ümitliyim.

asya

memnun değilim, hem de hiç!

belki de, her zaman daha iyisini istediğimiz için memnun olamıyoruz.

yaşamımızdan daha kötü yaşamları görmeye izinli değiliz.

sorunlarımız varsa en kötüsü bizimkidir. en şanssız olan biziz...

"başkalarına baksana nasıl da mutlu umutlu yaşıyorlar!"

o mutlu-umutlu olanlar için de bizler imrenme öznesiyiz.

memnuniyetsiz insan...
yaşam...
yanılsama...

nisan

harunserdar_nr

Memnun olmamam için hiç bir sebep yok,
daha mutlu olamam

asitikimperia

hayat, devrime de evrime de açık. ister yavaş yavaş ister aniden değişmeye hazır. atalet momenti hayata mı ait, yoksa bize mi? bilmiyorum. hayatta değişmek midir, değiştirilmek mi? hayatı değiştirmek midir, yoksa hayat kendiliğinden mi değişir? ortaya mı karışıktır, dizginsiz mi? ortada değişen bir şeylerin olması şikayet edebileceğimiz anlamına geliyor ama yine de. hele de bu fiile özne isek, ne ala. yok canım, umuttan bahsetmiyorum, çabalarken tırnağınızın kırılmasından, saçınızın dökülmesinden de bahsediyorum. ama hayat devrime de evrime de açıktır diyorum ..

ben her zaman memnun olmaya müsaitim.

son tango

bende hep davetlere müsaitim..

nobodies

rakı sofrasında olunca acayip memnun oluyorum :)

uykucu

üstteki güzel insana katılıyorum bu hususta kadeh bile kaldırıyorum... :bira:

nobodies

uykucu kadeh kaldırırda ben hiç boş geçermiyim ya..  :bira: yalnız ben büyük olduğum için rajon gereği senin bardağın altta olacak :)

son tango

ba ba ba..racon da öretirmiş :)

nobodies

çok şükür 6-7 aylık bi rakı sofrası kültürüm var daha madara olmadık ihtiyar :) hem olsam ne olacak devirdiğim köpek öldürenlere sayarım :P şişenin dibini görene kadar yolu var :)

son tango

helallll.. kim tutar seni be abi :)

uykucu

ya bırak şımartma şunu tango...:P

nobodies

yanıyorum yanıyorum şu sıfırda bi sana yaranamadım :) bende mylai yı filan alıp boğazda iki tek atarız diyordum :( Tango Can bundan iş yok istanbula gelince bi haber eyle balta limanında dibe vururuz artık :)
uykucuda şairlerin tenhalarda dolaşmaması için açıklardan toplar leşimizi artık :P

uykucu

üle sölesene bea... :0 (16):

son tango

tmm,niye olmasın? eski nikin neydi bu arada? :)

Uyarı: Siz mesajınızı yazarken yeni bir mesaj daha gönderildi. İsterseniz gönderilen mesajı okuyun.

bi çekil aradan len :P

uykucu

çok alınıyorum ama tango...duygusal bi insanım ben bea...:P

fotka

sen mi gözlerim yaşardı yüzsüz seni :P

uykucu

yüzsüz müzsüz ama duygusal bi insanım ben bea...:P

fotka

he he kesın oledır bayan duygusal..

son tango

kim o kız? valla tanıyamadım..zaten bu aralar foruma göz ucuyla bakıyorum.. :)

kitabýn_ortayeri

Yaşamak riski çok olduğundan nefes almayı insanlar memnuniyet kabülleniyorlar.diyecek bişey yok gülen adama, ağlıyor diyemem.Doğruların azaldığı,kişinin kendi söylediğini bile 26 saat sonra inkar ettiği,hırsızı yakalıyon komplo,rüşveti yakalıyon bahşiş nolacak şimdi! o 26 da bizim insanımızın hafıza saati.bencil toplumuz.bakın ormanımız kalmadı.her adım para .eğt.sağlık,yol,köprü vs.biz ne alıyoruz? :sevincli: