17.07.19/06:33

pkk bi bitse de devrim yapsak...

Başlatan Leonardo, 18.09.05/22:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Leonardo

siyaset pazarı aynı doğu bloku üklelerinin 80li yıllardaki pazarları gibi

asgari ücretler?
-niema
küresel ısınma?
-niema
parasız eğitim?
-niema
yeni eğitim sistemi?
-niema
işsizliğe çözüm?
-niema
askerliğin düşürülmesi?
-niema
temiz enerji?
-niema

bush düşmanlığı?
-da
kardeş kavgası?
-da
saçma sapan boş işlerle uğraşma?
-da
beni ilgilendirmeyen ucu bana dokunmayan, zihin ürünü işlerle uğraşıp asıl konuları atlama?
-da
proletarya diktatörlüğü
-da

bana olm bush ırağa mı girmiş ıraktan mı çekilmemiş, ermeni soykırımı olmuş olmamış, emperyalistmiymiş, kapitalistmiymiş, bana ne yaw?

devrim ne zaman yani. ben onu soruyom. eylem ne zaman?

KARGA

KARGA

yaaa yaaaa yee kooookooo caamboooo yaaaa yaa ye

Aspirin

kardeş bu saydıklarını dikkate almassa,beklediğin devrim başka bahara kalır.:)

selfish_brains?

pkk nin bitmesi devrimin baslangıcı olarak görmek ne kadar mantıklı bilemem ama artık devrim kavramını da günümüz sosyo-ekonomik ve siyasal sartlarında bi kalıba sokup ona göre hareket etmek gerekir. cünkü değişen sartlar bunu gerektirmekte bi anlamda yenilenme sart silahlı mücadele ile geleceğini pek düşünmüyorum artık yeni dönem devrim anlayışının tamamen demokratik siyasi hareketlerle gelecektir. vede bi anda değil uzun süreçli olacağını düşünüyorum ama tarih vermek bugün için hekeli türkiye için çok zor. bu sürece girmek için ciddi bir halk siyasi zıtlaşması gerekir diye düşünüyorum ama darbeler ve baskılarla sindirilmiş ve hapsedilmiş bir toplumdan gelen günümüz toplumu bunu anlayabilir ve harekete gecebilirmi orasını da bilmiyorum. yani yüzlerce soru işaretinin olduğu bir toplumda devrimi düşünmek bugün için olanaksız ama belki de dediğim gibi sağlam bir politika izlenirse sol örgütler ki hepsi değil devrimin gerçekleşmesi de pek uzak sayılmaz

kiya

yav bırakın şunu bunu da, bu film bitse de gitsek artık!..