16.07.19/10:13

Sınırlar olmasaydı..

Başlatan foturo, 17.08.04/00:35

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karahan

İnsanların zihnindeki sınırların kalkması sonucu sınırların olmadığı bir dünya olsa orası cennet olurdu heralde.

Yalnız bir sorun var o kadar çok birbirinden farklı yaşayan kültür varki, bir an için sınırların kalktığını ve Afrikalı kabilelerin İstanbula geldiğini düşünün, yada İsveçli kızların Arabistana gittiğini..  :D

Şaka bir yana..artık iş işten geçmiş malesef, bu bir ütopya malesef, kapitalizmden önce bu olabilseydi belki olurdu.Ama insanların içindeki savaşma, nefret, hırs buna izin vermemiş..Nefs..

kiya

şu dünyada ayrılık var ölüm var
ille de şu sınır var be kardeşim
gız allahtan gorkmaz sana ve bana ölüm var
bugün bende biraz sinir var be kardeşim :)

ruhumyok

valla çok müthiş olurdu keşke hiç olmasaydı yada insanların gözünü toprak bürümeseydi pardon toprağın altındaki maden:)

göktürklü

insaını düzeltin dünya düzelsin

ice

İnsan kendi kendini düzeltemezse kimse onu düzeltemez. Görünen o ki düzeltemeyecek ve kendi yokoluşunu kendi elleriyle sağlayacak.


cananca

acaba ice insan kendini düzeltmeye başlarsa akıllı uslu olursa aileye saygılı çocuguna baba olursa yani bütün bunları yapmayı kendi kabul ederse,dünya sınıorları kendiliğinden kalkar ekonomşi siyaset falan olmaz mı diyosun?
muduuuuuuuurrrr?
bu muuduurrr..


ice

Yok o değil cananca, ben insanın durup duruken ya ben düzeleyim diyerek düzeleceğini sanmıyorum. Öyle birşey olmalı ki insanların o güne kadar kapalı olan 3. gözleri açılmalı ve nerede hata yaptıklarını anlayarak gerçekten geçmişte yaptıklarından pişman olmalı hayat tarzlarını ve bütün alışkanlıklarını değişitrmelidirler. Kutsal kitaplarda buna mahşer günü deniyor ya işte öyle birşeye ihtiyacı bu insanlığın efendi olmadığını ölümlü olduğunu hatırlaması gerekiyor insanların.


cananca

vallahi ice ben bugüne kadar yaşadıklarından pişman olan çok az insan gördüm..binde bir diyelim buna....bin kişiden biri sadece...neyse ..

saklýmda sevdam

sınırlar yok zaten.... aramızda bi sınır varmıki şimdi isteyen istediği ile çinde olsa bile olsa konuşabilir öleki bilim teknikte muazzam gelişmiş. insanlar artık uzaya yerleşmeye gidiyorlar... nee sınırı  aaa

asya

dünya vatandaşlığından söz ediyorsak, zaten sınırları istemiyoruz demek değil mi? bir karış toprak parçası için dökülen kanları düşündüğümde "vatan" ve "sınır" kavramlarını cinayet nedeni olarak görüyorum.