26.06.19/06:52

ailenizi seviyor musunuz ?

Başlatan deniz, 07.10.05/15:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ailenizi seviyor musunuz ?

ailem benim herþeyim. kendimi tamamen onlara ait görüyorum.
ailemle pek iþim olmaz. ne severim ne sevmem.
onlardan nefret ediyorum. imkaným olsa yüzlerini görmek istemem.
yalnýzca annemi seviyorum.
yalnýzca babamý seviyorum.
yalnýzca kardeþlerimi seviyorum.

Tigris

Ailemiz olmasa hangimiz olurduk. Ailemiz bizi seviyor mu bakalım biz sevmeden önce. Çocuğun sevmeyen anne baba bu dünyada kaç tane vardır...

Kızgın kumlara gömseler, evlatlıktan red etseler... Hayallerimi kabusa, kabuslarımı hayallerime de kavuştursalar.

Aile sevmeyen bir kişi kendisini de sevmiyor demektir.

asaf

Valla gençtürk ben de ailemi çok seviyorum da.. yine de herkes için bu kadar kesin konuşamam. insanların ne yaşadığını bilemeyiz; ailesini sevmeyenin de ya da sevmiyorum diyenin de kendince haklı nedenleri vardır.
sorsan: kendisini de seviyodur.

data_grrr

onları sevmediğine bence inanmıyorlardır.. bir psikiyatristin görüşünü aldılarsa özellikle..

keje

Seviyorum hem de çokk.Orda bana uygun bir şık yok.Sevmekk "onlar benim herşeyim kendimi tamamen onlara ait görüyorum" anlamına gelmiyor çünkü...

Nitro

Evet, ailesine aşırı bağlı olmayan ve seven biri için uygun bir seçenek yok.

asaf

valla kimse düşünmüyor onlar gibi.. belki yanlış yapıyorlar, kaş yapacakları zaman göz çıkıyor belki ama.. iyiler yav, valla.. gün geçtikçe daha bi anlıyorum kıymetlerini.. ya ben yaşlanıyorum diye, ya da onlar.. ya da her ikisi de .. ne bilem yav, ölümlü dünya işte.. ondandır..

depresif

yalnızca annemı ve kardeslerımı sevıyorum :)

arte

benim sevgim de onlarinki gibi... onlar gostermeden sevmisler bende ole yapiyorum. bazen kafam cok iiyken onlara mektup yazip ceplerine veya masaya koyuyorum ama bilmiyorum ki ne demek istedigimi anliyorlar mi.. ne olurdu ben gercegi ogrendigimde "hadi canim sen simdi siktirgit bak basinin caresine" deselerdi. gormediler mi hangi kayalarin altina elimi koydugumu. allah onlara uzun omur versinde gorsunler...........

asitikimperia

-ailem benim herşeyim. kendimi tamamen onlara ait görüyorum.
-yalnızca annemi seviyorum.

ikisini de işaretlemek geldi içimden. ama annemi ailemden daha çok seviyorum. benim ona olan sevgim bir aile bireyine karşı olandan çok farklı, çok büyük, değişik.. tapıyorum ona ve biliyorum ki; gidince sorunlar yaşayacağım.. dengem bozulacak, çok da sakınmak istemiyorum, çok sakladığına zarar gelir ya, korkuyorum. o her şeyim. o kutsal, iyi ki var.. ve iyi ki o(!) var

ruhumyok

galiba günümüz aile yapısı kopyacı bir yapı kendisi gibi bir nesil istiyor değişimi kabul edemiyor ve bundan dolayı bir çok sorun yaşanıyorçocuklara ölçütler göstererk zaman kazanmaya çalışıyorlar liseyi bitir ne yaparsan yap ünv. kazan ne yaparsan yap ünv. bitir ne yaparsan yap meslek edin..... aile kur......... diye ne yaparsan yapları dewam ediyor bir çoğu bunun sonrasında bile dewam ediyor sonuç ne mi kendi ayakları üzerinde çarpık duran bir gelecek demek istediğim başı boş bırakmaları değil yeterli birikimi verip sonuç beklemeleri ynai balığı vereceğine balık tutmayı öğretmeleri