26.06.19/06:52

ailenizi seviyor musunuz ?

Başlatan deniz, 07.10.05/15:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ailenizi seviyor musunuz ?

ailem benim herþeyim. kendimi tamamen onlara ait görüyorum.
ailemle pek iþim olmaz. ne severim ne sevmem.
onlardan nefret ediyorum. imkaným olsa yüzlerini görmek istemem.
yalnýzca annemi seviyorum.
yalnýzca babamý seviyorum.
yalnýzca kardeþlerimi seviyorum.

Sapiens

Leydi Tavuskuþu

seviyorum babamı cok sevıyorum annem garip bi kadın ama iyidir oda çogu zmana anlmakta zorlanıyorum ama sevgı anlasmak degıldır nedensızde sevilir demiş teocum :)

enthogenic

Aile kavramına inanmıyorum, aile kavramını lanetliyorum.
Sadece annemi seviyorum ama o da aile insanı değil zaten.

samanyolu

ali hoca

ergenlik dmneminde olan çoğu genç gibi hayıııırrrrr onlar cahiller beyenmiyorum onları hahahaha  :sevincli:   :kus:

samanyolu

aile çok önemlidir.hayata atılmanın ilk şekillenmesi.Ve belkide bir ömür sende kalan izler.Şimdi artık anne _baba okulları var.Demekki önem kavranılmış.Mademki anneler babalar beğenilmiyor.O halde biz o konuma geldiğimizde bizim içinde bulunduğumuz zaman gerekleri ile, yeni yetişen nesilde farklı olacak şu gerçektirki onlarda bizi beğenmeyecek.Ama biz biliyoruzki birlikte yaşamak olduğumuz toplumda, her türlü insanla yaşamak zorundayız.Ki onlar canlarımız.

enthogenic

İşte bu yüzden aileyi sevmiyoruz, istenilen kıvamda şekillenmemizi isteyen egemenler aileyi kullanıyor.
Her sınıflı toplum, aile üzerine kurulur.
Birey olarak onları sevebiliriz fakat aile kavramını kutsamamız gerekmez.
X ve Y kendi hallerinde bireydirler ne zaman anne ve baba yani ebeveyn olurlar o zaman artık X ve Y değillerdir.
Bir kişiyi sevmem için toplumsal rolünü de sevmem gerekmez.

samanyolu

herkez toplumsal rolünü başarı ile uygulayamaz sanırım eksik bişiler kalır.önemli olan bu eksikleri sağlam olan verebildikleri ile kapatabilmek.Herkez hakettiği yerde olmayabilir, biryerde olanda o yerin hakkını vermekten aciz olabilir.tüm çalkantılar burdan kaynaklanıyor zaten.hakkını vermekten.verilmeyince kopukluklar ve ayrışmalar başlıyor.Ailenin kutsallığı insanı daha bir dirençli ve ayakta tutar.Kopmuş değerler diğer insanlara bakış açısındada izlerini taşır.Bakış açısı esinlenir.Değerler kutsal ise o değere aynı anlayış ile yaklaşırsın.Yitmişse, kaybolmuşsa o değer oluşturmakta zordur.Bir toprağın şekillenip testi olması,sürahi olması  gibi,insanlara faydalı hale gelmesi gibi bişi.Doğumundan itibaren aldıklarına göre verir insan, bilmediği, görmediği ve öğrenmediği birşeyi vermesi mümkün değildir.Hatta karşılaştığında bunu algılaması bile.Hissetmek taa içinde bazı şeyleri ;seni ezen geçen, ya da transit geçen, ya da birşeyler katarak ilerlemeyi hedef kılan biri yapar.aile işte herşeyin odak noktası.Korunmalı ve belli bir değer mutlaka taşımalı.

enthogenic

Hayır, sorun rolünü başarı ile uygulayabilemek veya uygulayamamak değil.
Sorun rolde. Sorun rol. Sorun rolü oynamak.