17.07.19/06:35

Hz.Muhammed hakkındaki olumsuz karikatürler

Başlatan HadeS, 01.02.06/21:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fiti

amerika afganistanı ırağı vurmak için 9/11'i yarattı.avrupa da ortadoğunun usa tarlası olmasından sıkıldı sanırım.  :)

bi kız evlenmeden önce bakireliğini kaybetmek istemiyor.bu kızın görüşünü ona tecavüz edip değiştiremezsin.yapılanların tek amacı provakasyon.

adnan

komedi, rezalet, şarlatanlık.
bu resimler daha öncede yayınlanmış.
bu gün bu tepki niye?
yoksa öylemi emredildi?

danimarka dan islam böyle gözüküyor demek ki.
adamlar haksız da sayılmazlar.
orta dogu kan gölü.
filistin halkının hepsi müslüman olmadığı halde.hatta azımsanmayacak kadar gayri müslim yaşadıgı halde
islam adına kan dökülmesi sonucu . bu doğal zaten.
islam bu mu? en cahil insan bile islamdan caniliği anlamadığı halde.
şimdi kalkıpta saygısızlar diye yargılamak yerine kendimize soralım neden diye.
islam da suçu birilerine atmak degil çare.
çare.. suçu kendinde aramak.

eng

Ben o gazeteyi cok iyi taniyorum.. Ayni gazete 2003'te alayci Isa karikatürleri tepki gösterir diye
basmamistir. 1984'tede benzer bir müdahelde bulunmustu.

deniz

aslında adamları anlamak mümkün. kendi bakışaçılarına göre görevlerini yapıyorlar.

ancak bu bir tacizdir. birisi gelip sana ana avrat küfretse herkesin ortasında, seni aşağılasa buna ifade özgürlüğü demez direkt dalarsın.

bu açıdan bakıldığında müslümanlardan sessiz kalmalarını beklemek onları aciz pozisyonuna sokar. varlığını bu tür değerlerine borçlu sistemler doğal olarak bunları koruma altına alırlar ve ayaklar altına alınmasına müsade etmezler.

mesela türk askerinin kafasına amerikalılarca çuval geçirilmesi her ne mantıkla açıklanırsa açıklansın tüm türkleri rencide etti. ..

bu tür durumlarda olaya karşı reaksiyonunuzun şiddeti  hakarete hedef olan objeye karşı sevgi ve sahiplenme gibi sebeplerle belirleniyor.

karikatür olayında ise bunlara ek olarak müslümanların peygamberi görsel olarak sergileme yasağı tabusu da eklenmiştir. peygambere sadece hakaret edilseydi tepki daha düşük olurdu. ama onun bir çiziminin yapılmış olması yüzyıllarca aşılmamış bir yasağın aşılması ve bunun ileride daha da normalleşeceği korkusu asıl tepkinin kaynağı.

KARGA

Nereden okuduğumu hatırlamıyorum ama gazetenin sahibinin kardeşi zamanında Mussolini'yle ilişkisi varmış, hatta yanlış hatırlamıyorsam kendisinden maddi yardım almış zamanında. Bir diğer iddia da UK Post gazetesinin bir yazarından; iddiaya göre karikatürleri çeşitli İslami kuruluşlara dağıtıp teşhir eden Danimarkalı İslami cemaat, karikatürlere gazetede yayınlanmamış 3 tane daha karikatür ekleyerek yollamış; bu karikatürler diğer 12 karikatürden çok daha şok ediciymiş.

adnan

deniz.. bir amerikan veya iran askerine türk askeri kıyafeti giydirir de bu türk askeri derse bizde yutmazsak rencide olmayız. ama asker türk askeri ve bizde rencide olduk.
o muhammet degil.temsil bizi baglamaz o muhammet degil.
yarın bize-- bak işte bu muhammet hani sizde kabul etmiştiniz derler--
o muhammet degil.
bunlar tepkinin ölçüsünü kaçırdılar.
göreceksiniz bu ölçü daha çok kaçacak.
israil bir oyun oynuyor dünyada bu oyunda rol alıyor.
bir mümin iki defa aldanıyorsa müminligi zarar görür.bu kaçıncı aldanış.
---------------------------------
karga. hatta bunların burdaki turancılarla akraba oldugu sanılıyor. ;D

KARGA

Adnan, Mussolini'yle ilişkisi belgeli :) Diğer dediklerimdir iddia olarak kalan.

torq

NTV-MSNBC VE AJANSLAR  26 Ekim 2006 Perşembe

KOPENHAG - Jyllands-Posten gazetesinin yayımladığı Hazreti Muhammed karikatürlerinin, Müslümanları küçük düşürücü nitelikte olmadığına hükmeden Danimarka Aarhus Şehir Mahkemesi, 7 Müslüman örgütünün açtığı davayı geri çevirdi. Mahkeme, kararında karikatürlerin ırkçılık ve dine hakaret suçu oluşturmadığını da vurguladı.

cananca

Alıntı yapılan: adnan - 06.02.06/10:52
komedi, rezalet, şarlatanlık.
bu resimler daha öncede yayınlanmış.
bu gün bu tepki niye?
yoksa öylemi emredildi?

danimarka dan islam böyle gözüküyor demek ki.
adamlar haksız da sayılmazlar.
orta dogu kan gölü.
filistin halkının hepsi müslüman olmadığı halde.hatta azımsanmayacak kadar gayri müslim yaşadıgı halde
islam adına kan dökülmesi sonucu . bu doğal zaten.
islam bu mu? en cahil insan bile islamdan caniliği anlamadığı halde.
şimdi kalkıpta saygısızlar diye yargılamak yerine kendimize soralım neden diye.
islam da suçu birilerine atmak degil çare.
çare.. suçu kendinde aramak.

adnan abi yorumun çok hoşuma gitti...
link leri bende tıkladım...evet görüntüleri görmek çok hoşuma gitmedi ama bize karşı yapılan tek provakasyon bu değil ki...

korkuyorum sonumuzun ne olacagından..her gün bgnüde sağ salim atlattık  diyorum..ama ilerde çocuklarım torunlarım için endişeleniyorum..elimdenn bişi gelmiyor..çaresizim...

ben sadece yaşamaya çalışıyorum şuan..hayatta kalmaya...bölünmeyen bir ülkede kardeşce yaşamaya...