20.07.19/11:23

Hz.Muhammed hakkındaki olumsuz karikatürler

Başlatan HadeS, 01.02.06/21:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sapiens

Ortadoğunun kan gölü olmasında batı ülkerlin hiç suçu yok değil mi?emperyalizmin kabahati hiç olamaz batı ülkelri yaptıkları silah yarımı yerine eğtim yardımı yapsaydı ortadoğuda savaş filan olmazdı  ama bu batılıların işine gelmezdi orada savaş olmalı savaş olmalıki birileri rahatça işlerini kovalasın

karikatürlerin hoş görülmesi mümkün de değil zaten kanunlarında dini değerelri alaya almanın özgürlük olamyacağı belirtilmekte

ayrıca şu var danimarkada bir parka gidip anadan doğma güneşlenmek mümkün çokta umursanmıyor çıplaklık
böyleyken size bisi bir şaka yapsa otell odanıza koyduğu kamerayla  sizin banyo yaparken çekilen görüntülerinizi youtube verse onlar için gülüp geçilecek bir şey olabilir (onların biri bizi gözteliyorlarında nitekim banyo ,yatak odası görüntüleri kesintisiz verilmiştirde) ama sizin için yüz kızartıcı bir durumdur üzülür hatta daha kötü hissedebilrisnizde

eşcinsellikle alakalı aşşağılayıcı karikatür çizilsin siz ozmana görün özgürlük anlayışarını

hatta soykırımla alakalı bilimsel verilere dayanarak bilinenin tersine şeyler söyleyen bilim admalrı mahkumiyet ve para cezası almışlardır çifte standart değilmidir bu

siz hala filsitinlileri suçluyrosunuz

hepimiz suçluyuz

tefsire muhtaç bir yazıı olmuş

asdfg

bir yanlışlığı düzeltmek istedim bu konunun adının 'Hz. Muhammed(sav) Hakkındaki karikatürler' denmiş olsaydı daha uygun olurdu...karikatür bir şeyin çizimini yapıp ona benzetilmeye çalışılmasıdır esasında..bu yüzden bu hassasiyeti gösterelim lütfen..

deniz

haklısın.. doğru bir tespit.. düzeltiyorum

anka

Evet ama "olumsuz" karikatür olamaz mı?

Sapiens

ench

bence hiç hoş bir davranış değil bir peygamberin karikatürünü çizmek müslümanlara yapılmış bir hakaret bir saygısızlık...hangi dine mensup hangi dinin peygamberi olursa olsun bir peygamberin karikatürünü çizmek çok büyük saygısızlıktır.İslam alemi Hz Muhammed'in karikatürünü yayınladığı için karikatürse tepki vermekte haklılar son derece kalkıp kimse bunun için yobazlık,gerikafalılık diyemez sonuçta değer veriyolar değerlerine de sahip çıkıyorlar.

gostragon

Muhammed efendimizin resmi olmayası Ona saygıdandır.

muhakara

başlıkta bi hata var sanırım.
Hz.Muhammed hakkındaki olumsuz karikatürler

diye yazılmış.. doğrusu şöyle olmalıydı:

Muhammed hakkındaki nötr karikatürler

gobilibozo

13.05.08/18:37 #48 Son düzenlenme: 13.05.08/19:40 gobilibozo
Aklınızı böyle meselerde israf etmeyin zira fazla yok ;)

LegendofAnatolia

Öyle şey yapan eşoleşektir onu da ben düşünce özgürlüğümü kullanıp söylerim.