18.07.19/06:47

Hz.Muhammed hakkındaki olumsuz karikatürler

Başlatan HadeS, 01.02.06/21:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muhakara

AlıntıÖyle şey yapan eşoleşektir onu da ben düşünce özgürlüğümü kullanıp söylerim.

sevmediklerine verdiğin tepki bu tarz olduğuna göre, yapılanlardan şikayetçi olmaya hakkın olmasa gerek... tam senin tarzında bi eleştiri olmuş...

derya

Alıntı yapılan: asdfg - 13.09.07/15:31
bir yanlışlığı düzeltmek istedim bu konunun adının 'Hz. Muhammed(sav) Hakkındaki karikatürler' denmiş olsaydı daha uygun olurdu...karikatür bir şeyin çizimini yapıp ona benzetilmeye çalışılmasıdır esasında..bu yüzden bu hassasiyeti gösterelim lütfen..

sene 2007, aylardan eylül ayı, o günlerden bugünlere paylaşılan ve paylaşılamayanlar. uzlaşılanlar ve uzlaşılamayanlar. İnsanız nitekim; ihtiyaçlarımız, isteklerimiz, gerçekleştirdiklerimiz ve gerçekleştiremediklerimizle. İyiki diyorum, Türkiye müslüman ülkesi. Bir sitede yıllar yılı böyle ricalarda bulunulupta burası öyle yer değil, deniliyorsa, denilmiş ise. Çok şükür ki, müslümanlara da burası müslüman ülkesi değil,hadi sana güle güle demiyorlar, çok şükür bir vatanımız ve yurdumuz var.

nobodies

insanların vicdanına saldırmaktan başka bir şey değil bence. Aynı şeyi Hz. İsa çin düşüncek olursak ki eminim dalga geçen binlerce çizim vardır bence sadece belirli kesimleri rahatsız eder hristiyanlık aleminin büyük bir kısmını etkilemez. Çünkü ikona mantığı onlar için doğal ve rutin bir şey. Müslümanlar için ise bu durum bırakın ikonları sesleniş biçimleri açısından bile değişiyor.Çünkü tanrının emir ve buyruklarını kabul eden insan inancı ve tanrı sevgisi ytüzünden daha fazlasını yapmayı hatta bu uğurda kendini din adına seve seve feda etmeyi seçebiliyor.Ve bu durum kişiyi ruhani ve vicdani olarak rahatlatıyor.Müslümanlık tek bir kitapla ve kaynakla açıklanıp kabul edildiği için  dar bir din çok fazla eleştiriyi kabul etmediği gibi lakayıt olayı hiç kabul etmiyor diğer dinler yazımsal olarak yüzlerce çeviriden tamamlandığı için insanlar açısından pek bir bağlayıcılık ifade etmiyor. Kimse araca takılmıyor amaca yoğunlaşıyor. İslamiyettse ise araçta amaç kadar kutsal ve saygın bir şey.