24.08.19/08:42

sizi neler kışkırtıyor?

Başlatan son tango, 11.03.06/22:09

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

örn; iyi bir resim beni resim yapmaya kışkırtıyor yada güzel bir film sizi de film çekmek için kışkırtabilir

yada şahit olduğunuz bir aşk,sizi aşka kışkırtabilir...

denge

Eveeet bende de oluyor. Ben bunu çözemedim bir türlü, çok mu kıskancım yoksa çok mu hırslıyım ya da bunlarla hiç alaksı yok mu acaba?

son tango

bak,hiç böyle düşünmemiştim,bana sanki motive aracı gibi geliyordu

içinde var olan birşeylerin açığa çıkarılması,yada köreltilmiş duyguların hayata dönmesi gibiydi ..

Achilles

sınırlandırılmakkkk....benin hakında kararların verimesii ve benii sınırlayan herşeyin içinde bir de YALAN kavramıı varsa işte ben o zaman bu evrenin bir parçasıı değilmiş gibi davranıyorumm... :tickedoff:

HadeS

elde etmeyi arzulayıpta henüz elde edemediğim ve hiçbir zaman elde edemeyeceklerim beni kışkırtıyor.

bazen kışkırmak istediğim için kışkırıyorum...çünkü o an için yapılabilecek en güzel şey kışkırmak.

kışkırmak duygusunu bir güdü olarak algılamak bozukluğa sevk eder, dikkat

kurumuş kokuşmuş, zihinden ayrılmış düşünceler domuzlara yem olur.

ZeRDuShT

yaşımın getirdiği bir şey olabilir,
beni bir tek kadın kışkırtıyor...
bir de, neyse boşver... o ilk dediğimden daha kötü bir şey olur, söylemeyim

asya

Aslında o andaki ruhsal durumumuza bağlı sanırım kışkırtılıp harekete geçebilmemiz. Örn. ikili ilişkide kötü bir sonun acılığı damağımızdaysa gördüğümüz iyi örnekler öfke, kızgınlık v.b. olumsuz duygulara neden olabilirken ilişkinin etkileri geçtikten sonra yenisi için itici güç olabilir.

O anda depresif bir psikolojideysek hiçbir şey bizi motive etmezken, iyi durumdaysak tanık olduğumuz herşey bizi kışkırtabilir.

En azından benim için böyle..

asaf

hülya avşarın hayatı yemiş yutmuş, herşeyi bilyomuş ve altı boş geniş halleri beni kışkırtıyo.. gördüğüm an ekrandan içeri dalasım geliyo valla!

fikir

Teslimiyet, kendini kaptırma, kolaycılık, boyun eğme, çoğul hareket davranışlarını gördüğümde, ters yöne karşı bir kışkırtma duygusu gelişir içimde...

kiya

bu asaf beni çok kışkırtırdı ama, ahhhh, aahhhhhhhh...