20.07.19/11:21

torq haydi cumaya :)

Başlatan RenaultFerrari, 17.03.06/11:51

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...σzαη...

Alıntıdünyayı bile onun için yarattı
onun bir kaşı yarıldıgında dile resulum dünyayı yerle bir edeyim..teklifine  nebi affet yarab onlar ne yaptıgını bilmiyorlar duası ile dünya bu güne kaldı.. sadece ayetler degil her şey sadece onun için

buna inanmiyosun dimi abi....? veya inaniyosan neden inandiginida söylede ögreneyim...bana göre bu olayin uydurma olmasi ihtimali yüksek....

bilmem ne dersin....

Sapiens

Bir cemaat ve imamlık yapıp hutbe okuyacak birini bulun pazarr günleri  eda edelim cuma namazını cumamız pazar olsun

...σzαη...

katiliyorum aynen....adnan abinin de katilacagini düsünüyor ve biliyorum....dimi abi....?

abi...adnan abi...sana diyom ya....

deniz

gelin şu cem' olayını pazartesi saat 20.30 olarak tespit edelim  ;)

...σzαη...

torg son durum nedir hacIm ... :)

flzf

torg bu güzel soruları sorunca cami hocası neden cevap veremedi bide ona bakmak lazım güzel sorular yav helal olsun :)

Sapiens

Verecek cami hocası(cami hocasıda ne dmek sayın flzf benid e şaşırttınız)olduğunu biliyorum ama ekseriyetin veremiyceğindende eminim

Yukarıda dediğim gibi Cuma  günün adı değildir cuma namzı hanghi gün kılınırsa o gün cuma olur ve problem kalkar aklı olsa türkiyeli fakihlerin  Cuma eylemini pazar gününe alırlar ve namaza çeşitli bahnelerle gelemeyen milyonalrın bahnesei ortadan kalkar

AYrıca geçen bir daha dikkatimi çekti sultan ahmette en yakın camii Firuaz ağa millet cuma kılıyor  ne saçma sapan iş 1 dakikalık yürümeyle ulaşabilceğin sultan ahmet var ken firuz ağada cuma namazı kılmak nafiledir

sayın TORQ un ikinci sorusu bir garip olmuş bahailik diye bi,r din var demişler onalr müslüman dğeil mi deişler Bahailik kendielrin de deği gibi ayrı bir din dinin banisi islam toplumund açıkma biri ama sonradan kendi dinini kurmakta

Sayın Torq u tebrik ediyroum Soru sorarken kullandığı üslupla alakalı öğrenmemiz

pek çok forumdaşımız bu sorualrı sorsa hakarete uğramış hgissederdi diğerleri

syagıyla eğiliryoum  sayın TORQ bizi mharum etmeyiniz üslubunuzdan

gostragon

Hiristiyanlar Pazar günü özel
Yahudiler Cumartesi günü özel
Müslümanların cuma günü özel
Reno sacmalamışın  ne alaka 3 gün cumaya gitmeyen münafık oluyor

Sapiens

Sayın Gostragon sayın reno haklılar halk araısnd aböyle bir inanç olduğunu bilmiyrosnaız  bu konuda sesszi kalın derim

islam daki cuma hrsitiynalrın apzarı gibi değildir

moon

Alıntı yapılan: gostragon - 27.05.08/08:33
Hiristiyanlar Pazar günü özel
Yahudiler Cumartesi günü özel
Müslümanların cuma günü özel
Reno sacmalamışın  ne alaka 3 gün cumaya gitmeyen münafık oluyor

3 hafta üst üstte cumaya gitmezsen öyle birsey var gastrogan.. tabii biz onun disinda müslümanligin diger gereklerini yerine getiriyormuyuz orasi var.