20.07.19/00:50

torq haydi cumaya :)

Başlatan RenaultFerrari, 17.03.06/11:51

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gobilibozo

burdan sizin imam olduğunuz sonucunamı varalım yoksa hiç cumaya gitmediğiniz sonucunamı? :P

gostragon

Alıntı yapılan: Sapiens - 06.06.08/21:30
ben imamı olmaıdğım cumaya gitmem (c;

O zaman imam benim sizi bekliyoruz.

fikir

conan, cuma'yı hangi, cami'da kıldın, sakıncası yoksa söyler misin?

conan

molla fenari camisi

derya

conan

fikir

Conan, İstanbul'da bugün cuma ezanın okunuş saati 13.14. Biliyorsun cuma namazına giden cemaat biraz da erken giderek, hem iyi bir yerde safa geçmek ister, hem de biraz vaaz dinlemek ister. Yani öncesinde de en 15 dakika erken gitmek gerekli. 10-15 dakikada namazın sürdüğünü düşünelim, yani toplamda en az yarım saatlik bir iştir.

Kaldı ki, en cimri esnafın bile cuma saatlerinde kapısında en az yarım saat beklediğim tecrübemle sabittir.

Hal böyleyken, sen nasıl oluyorda bu saatlerde hem mesaj gönderebildin hem de Molla Fenari gibi Cağoloğlu, Sultanahmet çevresinin cumasını yaptığı bir camide namazını kıldın. Aslında bu mesajların olmasa bile önemi yok, çünkü zaten sürekli konulara baktığın için nikin o saatlerde hareket halindeydi. Ama daha gerçekçi olsun diye aşağıdaki mesajlarınıda not olarak göndermek istedim.

Conan, sakın seni yargıladığımı düşünme senin namaza gidip gitmemen beni hiç ilgilendirmiyor, başkalarını da ilgilendirmez. Ama cumanın inanlar için çok önemli olduğunu biliyorum. Herhangi bir sebepten dolayı gidemeseler bile ortalıkta görünmekten rahatsız olduklarını da biliyorum.

Doğrusu senin rahat davranmanı imrendim. :)

Alıntı yapılan: conan - 22.08.08/13:02
Tamam haklsın Tsk yakıyor olabilir. Ama İnsanlar ormanı pisletiyorlar. En tehlikeli madde plastik.  Plastiğin altında kalan bir ot parçası yada dal Güneş direk plastiğe yününü alıyor. Plastiğin altında kalan parçada kıvılcım alarak yangın çıkartıyor.

Alıntı yapılan: conan - 22.08.08/13:09
Evet aile baskısı çok oluyor. Aile bilinçliyse iyi okullar kazanabiliyor.

Alıntı yapılan: conan - 22.08.08/13:22
sen önce kendine bak Mısır patlağimz

Alıntı yapılan: conan - 22.08.08/13:24
        Şimdiye kadar herhangi bir insanın cinlerle evlendiği sabit olmamıştır.Onlarla evlenmek uzak bir ihtimal de olsa, fıkıh kitaplarımız onu ihmal etmemişler, dile getirmişlerdir; şöyle ki:

Bir insanın bir hayvan ile, cins ayrılığı olduğu için evlenmesi caiz olmadığı gibi cinni ile de evlenmesi caiz değildir .

conan

22.08.08/17:45 #87 Son düzenlenme: 22.08.08/17:49 conan
ben cumaya gittim sadece farzını kıldım hocayla benim işyeri camiye 1 dakka
Hocanın vazını dinlemedim
Zaten gerekte yok

fikir

22.08.08/17:47 #88 Son düzenlenme: 22.08.08/17:51 fikir
Alıntı yapılan: conan - 22.08.08/17:45
ben cumaya gittim sadece farzını kıldım hocayla benim işyeri camiye 1 dakka
Hocanın vazını dinlemedim
Zaten gerekte yok

Allah kabuletsin conan... Açıklaman için de teşekkür ederim.

conan