19.08.19/18:38

Windows Xp 64Bit-Edition

Başlatan AchiiL, 04.04.06/11:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AchiiL

Arkadaşlar XP 64 bit İşletim Sisteminde Takıldığınız Yerleri Elimden Geldiği Kadarıyla Cevaplayabilirim?

Eğer 64bit destekli bir bilgisayarınız varsa 64bit Xp kurun derim...

hotsukarci

20.04.07/12:35 #1 Son düzenlenme: 20.04.07/12:44 hotsukarci
internetten 64bit indirdim 8 adet fakat kurulumunu yapamıyorum. amd ve intel işlemciler için farklı versiyonları olabilir mi çünkü bazı 64bit iso dosyalarının içinde amd64 dosyası mevçut. kurulumu normal windows kurulumu gibi mi? bir çok forumda vistanın performans düşüklüğü yaptığı ifade ediliyor o sebepten uzun süredir xp64bit ve kurulumunu araştırıyorum, malesef internette sistem gereksinimlerini bulamadım 512 ram yeterlimi ve vistanın neden olduğu türden sistem yavaşlaması kasması yaşanıyormu yardımlarınız için teşekkürler.

data_grrr

min. 256 ram
ve gerekli olan 64 bit işlemci
onun haricinde başka bir şeye ihtiyacın yok
sadece driver problemleri yaşayabilirsin belki..

amd ya da intel için ayrı versiyonlar yok, iso dosyasını boot sektörü ile bir cd ye yazmalısın

hotsukarci

işlemcim 64bit dediğiniz gibi iso dosyasını yazdırıyorum fakat sistem açılışında dos ortamına yönlendiriyor ve ilerleyemiyorum kurulum arayüzleri 32 bit ten farklımı verdiğin ve vereceğin bilgiler için teşekkür ediyorum

data_grrr

dos dizininden cd sürücüye geçip kur'u çalıştırmayı denedin mi?
normal winxp de
cdsürücün:
cd i386
winnt.exe
kurulumu başlatır.. 64 bit cd sinde winnt.exe yok sanırım.. diğer exe dosyalara bak.. birisi çalıştırması lazım kurulumu