20.07.19/00:48

resimlerinde duyguları var

Başlatan ancelina, 15.06.06/15:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ancelina

arkadşlar sizce bu resim ne diyo duygularını anlaya bilirmisiniz  paylaşmanızı iştiyorum benimle
;D

adnan

berbere gidecek cebindeki parayı hesaplıyor... ;D ;D ;D

bu espirili yanı... :)

tam yorumlamaya çalışırken senin bilğini fark ettim
bence bize şunu anlat
bu detayları nasıl tonlayarak veriyorlar
saçlardaki detay çok ilğinç
yüz hatları ne kadar net
resim olması dışında yüzde ifade vermesi işin zor yanı sanırım..

ancelina

:) adnan abim güzel bi soru sordun bak resimde duyguyu vermek modele ve resema kalmıştır eger resam modelindeki o duguyu görüpte onu verme işi resamdaki duyguya kalmış modelde ifadeleri vermek aslında kolaydır sadece o yüzü görneiz lazım resimde belli başlı ölçüler vardır bunlar genelde yüzle boyun arası boyunla çene arası gözle kaş arası gibi detaylar vardır bunları yerine oturtursanız modelinizde şekil amaya başalar.
Ayrıca saçları sormuşşun abi bunu resimdede gördüğünüz gibi çizgi atış tekniğine kalmış çoo farklı ve zordur herkez yapar ama şaçmalarlar bu da derinlik işine kalmış bu sadece bu işi iyi bilenler için dir 

RenaultFerrari

nerden bileceksin adamın halini

adnan

ressam  sadece iyi resim yapan değildir..
okuması da iyi olmalı ( okumak kitap da defderde yazan değilidr)

ancelina

renocum evet sen belliki boş konuşuyosun resime bakmamışşın yazdığımı anlamadan okumuşşun anlamadığın içinde sana nedesem boş anlamak istemiceksin ;D

zýppýr

resimde görmemiz gereken ama benim cahilliğimden göremediğim duygular acaba modelin mi duyguları yoksa ressamın mı?

ancelina

canım seni bu soru için kutluyorum burada ne ressamın ne modelin gördüğün resme iyiy ve dikkatlice bak resin sende hangi duygularu söylüyo onu tamam :angel:

zýppýr

hehehe bana bu denir mi ya? :) resimde ne mi görüyom ben :)

ilk önce çok karizmatik ek yapılmışa benzeyen bir saç görüyorum, bu saçın sahibi durgun bir halde düşünüyor, karamsar olduğunu hissediyorum nedense, bir şeye üzülüyor yada küsmüş bir şeye, baktıkça canımı sıkıyor anlattıkları o yüzden burda kesiyorum savlarımı.

ancelina

ya başta çok komik birisin doğru söylüyosun aslında remin ne anlatmaya çalıştığını anladın tebrikler ama yinede bilemedin hehehehehe :0 (18):