16.07.19/22:25

resimlerinde duyguları var

Başlatan ancelina, 15.06.06/15:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taziko

çok daha farklı sanat çalışmaları ve daha uç tartışmaları izlemek ve dahil olmak isterseniz diye düşündüm ve size başka bir paylaşımdaki bir konu için link veriyorum. Lütfen bir bakın http://liman.goodforum.net/Sanat-c1/Her-Renkten-f4/Tavuk-derili-adam-t157.htm fakat konunun nereden nereye geldiğini ve tartışmanın içeriğini de kaçırmadan. Buraya benzeyen çok güzel bir sanat paylaşım

asaf

sağol taziko. şu Robert Gligorov' un yaptıklarına bi ara mutlaka bakıyım :)

taziko

orada diğer işleri de var sıkı bir body art sanatçısı
Alıntı yapılan: asaf - 08.04.07/03:20
sağol taziko. şu Robert Gligorov' un yaptıklarına bi ara mutlaka bakıyım :)

asaf

evet gördüm o diğer işleri de. yalnız bakarken gözden önce sağlam bir mide lazım :)

son tango

evet,resimlerinde duyguları var..ama biz samimi olanlarını severiz,dimi asafcım? :P

asaf

sevme mi yahu, en sevdiğimiz şey :)

son tango

kiya

valla mimi'yi ben de severdim. hatta kendisiyle geçirdiğimiz o şahane yaz hala dün imiş gibi aklımda. "gel mimi" derdim, gelirdi; "gül mimi" derdim, gülerdi. ama işte, herşeyin sonu var, bitti o güzel yaz, sahiden bitti. "sal mimi" dedim, "samimi misin?" dedi. "olma mı?" dedim, "olur" dedi.

ağladı giderken
belki de erken
başlamıştı herşey
tarlaya ektim kemeken

ah, mimi'm, seni andım
baktım, gülyüzüne kandım

bulmuştum seni samimi
nasıl yaptın bunu mimi!

taziko

Sanat kapsayandır ve dışavurumun sayısız yolu vardır. Resim de bu yollardan biridir. Sanatçının ne yaptığına değil de nasıl yaşadığına varsa Ki vardır Manifestolarına da bakmak lazım. Herkes Portre çizer (birbirine benzeyen o kadar çok ve artık anonimleşmiş tarz vardır ki ) burada duygu arayamazsın. Bağlamış otomatiğe gidiyordur. Sanat eserini okuyabilmek önemlidir buda donanım ve birikimle olur. Yani Devreye Duyumsamak girer ve güzel-çirkin kavramı ortadan kalkar. Sanat herkesin güzellik anlayışına sunum hazırlamak zorunda değildir. İşte bu yüzden de tanımlanamaz.. Sanatı tanımladığında bitirirsin yani Bu yüzden bir sanat eserini Bildiğin kadar kelime sayısı ile okuyabilirsin.

Buradaki sohbet konusu gönderilen resim 30 kelime ile okunabilir (ışık,gölge,leke,çizgi v.s.) Yok ressamın duygusuymuş yok modelin ruh haliymiş bunlar Bildiğin 3-5 kelime ile şiir yazmaya benzer.

...Ve bu konu uzar da uzar :D Ama kimseye bişey söylemez dostlar.

Þimal

Dolaşıp durdum desende...Baktım ki hep aynı noktaya geliyorum,sıkıldım...Görmem gereken saçlarının tellerimiydi?Statik ve hiç bir devinim yok!