24.08.19/08:39

bir iç muhasebesi

Başlatan mimosa, 28.06.06/23:52

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mimosa

kendimi dinlediğimde her insanın içinde olan ama bitmeyen savaşa yeniden şahit oluyorum
bir çok doğruyu bildiğimiz halde neden yine aynı yanlışları yaparız?
kim bilir bu hataları işlememeye kaç defa sözvermişizdir. ama yine de insan hatadan kurtulamıyor.
nelerdir yapılan hatalar?

Ruler of the Ruins

Umut hata yaptırır, insanın egosuyla olan çatışmasında hep düşmanı tutar umut..

gdede

çelişkilerdir insana hata yaptıran
insan çelişkili bi durumdaysa herhangi bir konuda hata yapmadan kurtulamaz.sadece yanlışı az olan yolu seçmeyi çalısır.ama cevresindeki bulutlar, yoldaki çukurları ne kadar net gösterir bilinmez...

asya

insanız işte...

hatalarımızla yaşıyor, büyüyoruz...

fikir

Hata yapmamıza neden olan en büyük sebeplerden biri, kolay inanmaktır.
Kolay inanmak ise, saflıktan ve bozulmamışlıktan kaynaklanır.

Çoğu zaman hata aslında, doğru yapıldığı için hatadır.

Bundan dolayı da, iç muhasabe sonrası kasa hep açık verir. :)

nisan

Hata yapmaktan cok, hataya sahip cikmak onemli o zaman daha az hata yapariz kanimca..

Ust uste hata yapmamizin sebebi, yaptigimiz hataya sahip cikma ozelligimizin zayif olusundan kaynaklaniyor bence...

MrsBrown

Alıntı yapılan: nisan - 27.08.08/21:22
Hata yapmaktan cok, hataya sahip cikmak onemli o zaman daha az hata yapariz kanimca..

Ust uste hata yapmamizin sebebi, yaptigimiz hataya sahip cikma ozelligimizin zayif olusundan kaynaklaniyor bence...

Bunu anlamadım ben. Yaptığımız hataya sahip çıkmak, çok hata yapmamızı engeller. ?

Hatamızın nedenlerini bulup, o nedenlerin üstüne gitmek, dolayısıyla kendimiz hakkında bir şey daha öğrenmek ve bu öğrendiğimize sahip çıkmak. Gibi bir şey mi? 
Ya da hatamızı görmezden gelmemek gibi bir şey mi?
Yoksa çok pis salladım mı?

feleðin çemberi

içmuhasebenizi bitirip de dışınıza bir çıksanız, içinizin önemsizliğini anlayacaksınız...

nisan

Alıntı yapılan: MrsBrown - 28.08.08/11:11
Alıntı yapılan: nisan - 27.08.08/21:22

Bunu anlamadım ben. Yaptığımız hataya sahip çıkmak, çok hata yapmamızı engeller. ?

Hatamızın nedenlerini bulup, o nedenlerin üstüne gitmek, dolayısıyla kendimiz hakkında bir şey daha öğrenmek ve bu öğrendiğimize sahip çıkmak. Gibi bir şey mi? 
Ya da hatamızı görmezden gelmemek gibi bir şey mi?
Yoksa çok pis salladım mı?

Hatasina sahip cikan insan, hatasini irdelemek ihtiyaci hisseder. Irdelediginde hatasinin sebebini gorur. Hatayi sahip cikmamak zaten hatayi gormemektir bir sekilde brown..