19.08.19/18:39

Uzaktan İzleme

Başlatan Ruler of the Ruins, 20.07.06/02:01

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ruler of the Ruins

Soguk savaş döneminde CIA'in uzaktan izleyiceler kullandıgına dair iddalar var..
Uzaktan izleyicilerin görevi, mesela amerikada bir bürodan sadece odaklanma gücünü kullanarak iran daki bir hapisanedeki mahkumlardan birini görebilmek. Bu insanlara görmeleri istenen şeyle ilgili detaylı bilgi veriliyor, insansa resimleri gösteriliyor, yada haritada ki koordinatlara odaklanıyorlar ve "bir uzaktan izleyicinin" dedigine göre bir an karanlıkta kaldıktan sonra flash patlarmış gibi görüntüler görmeye başlıyorlar, uzun ugraşlardan sonra.
Uzaktan izleyiceleri kullanarak CIA birçok başarılı göreve imzasını atmış güya, bunlardan bazıları, 70 li yıllarda (yanılmıyorsam) iranda tutuklanan abdlilerin yerlerini tespit etmek diger önemli olanıda sovyetlerin dünyanın en büyük denizaltısını yapma girişimini dünyanın öbür ucundan tespit etmekmiş..
Bu birim sonradan nedensiz yere dağıtılıyor..


Tabi bunlar işin bir yönü diger yönü ise,
CIA bu uzaktan izleme palavrasyla bilgiye ulaşma yollarını saklamış olabilir, soguk savaş döneminde..

darkmoon

duyular dışı algılama dendiğinde bunlardan biri de durugörüdür..
daha sonra bütün halinde bir konu yapabiliriz belki ama şimdilik kısa bir kaç not..
.........
Latincesi Clarus acerum, İngilizce ve Fransızcası clairvoyance. Durugörü, duyular dışı algılamalarımızdan (DDA) biridir. Bu algılama şekli vizyonlar şeklinde tezahür eder. Beş duyunun dışında eşyaları ve fikirleri algılama ve görmedir, diyebiliriz. Aslında duyular dışı-içi, üstü-altı diye bir ayırım yapmak çok anlamsız fakat günümüz bilimi ve anlayışı beş duyu adı verilen algı araçlarımız insanın yegane algılamaları olarak kabul ettiği ve insanı bunlara sınırlı bir varlık olarak gördüğü için, bu sınırların dışında kalan varlığın yetenek ve algılarını ifade edebilmek için duyular dışı ifadesi kullanılmak zorunda kalınmıştır. Durugörü görme duyumuzun daha ince vibrasyonlu uzantısından başka bir şey değildir.

Evrende her aksiyon, her kelime, her düşünce ister zihinsel olsun, ister fiziksel, hiçbir zaman kaybolmaz, çünkü üretilen birer enerjidir, sadece şekil değiştirir. Doğu felsefesinde "akaşik kayıt" adı verilen evrenin eterik maddesine sinerler. Bazı kişiler, hassa bir süje olduklarından, bu kayıtlara nüfuz edip onları okuyabilirler. Bu yetenekteki kişilere durugörü medyomu denir. Medyom, gözleri kapalı olduğu halde evren eterine sinmiş olan bu titreşimleri algılar.

Medyomluk türlerinin en fazla tezahür eden şekillerinden biri olan durugöü medyomluğu geleceklerini öğrenme eğiliminde olan insanlar tarafından çok eskiden beri dikkate değer bulunmuştur.

Durugörü başlıca üç ana kolda incelenmektedir:
1. Basit durugörü: Medyomun sadece dar bir alan ve sınırlı mekan içerisindeki algılamalarıdır.
2. Mekan içinde durugörü: Medyomun uzakta meydana gelen olayları ya da yerleri algılamasıdır. Evrensel esiri maddeye akort olabilen medyom normal olarak gözlenmesi mümkün olmayan olaylar ya da yerler hakkında açık ve net bilgiler verir.
3. Zaman içinde durugörü: Geçmiş ve gelecek hakkında bilgi sahibi olabilmektir. Keşifler, kehanetler, fallar ve peygamberane vizyonlar vs... gibi psişik olaylar bu branşa girer.

Durugörünün tarihçesine kısaca bir göz atalım: Hipokrat kendi durugörü tanımını şu sözlerle yapmış: "Ruh, beden gözleri kapalı olduğu halde görebilir."
Durugörü medyomları polise de çok yardımcı olmaktadırlar, özellikle kayıp olaylarında. Durugörü yeteneğinin bencil amaçlarla kullanılması halinde etkisiz kaldığı da bilinmektedir. Yüksek seviyeli ruhsal yeteneklerin yararlı ve başkalarının iyiliğine yönelik amaçlarla kullanılması gerekir.

http://www.bilyay.org.tr/default_ic.asp?kat=2&id=23

LegendofAnatolia

İddia değil. Var hatta casusların telepati eğitimi aldığı da söylenegelir. Uydu kadar olmasa da bir dönem fon ayrılacak kadar bir istihbarat değeri varmış.

Bir de Abraham Lincoln da evine bazen Medyumları çağırırmış. son 50 sene öncesine kadar bunlar varmış yani.