SIFIR Forum

Felsefe => Din Felsefesi => İslamiyet => Konuyu başlatan: foturo - 12.08.04/14:01

Başlık: Cinler
Gönderen: foturo - 12.08.04/14:01
Cin nedir?

Allah (cc) in yarattigi bir yaratiktir.Allah(cc)  Melekleri ,Cinleri, Insanlari, Hayvanlari ve tum habitati yaratmistir.Gozumuzle gorebildigimiz ve goremedigimiz herseyi yaratan yuce Allah (cc)'tir ve herseyin sahibi O'dur. Cinler insanlar gibi ozgurdurler ,dusunebilirler,secme haklari vardir, iyi yada kotuyu secebilirler.

Allah (cc) ne zaman cinleri yaratmistir ?

Allah (cc) cinleri Adem (AS) dan once yaratmistir. Her ikiside cennette yaratilmis ve orada yasamistir. Kur'ani Kerimde bu konuda Al-Hijr suresinde bundan bahsedilmektedir  (Kur'an - 15:26-27)Cinler neyden yaratilmistir?

Cinler Atesin sicak ruzgarindan yaratilmistir.(kur'an-15:27)  Orijinal olarak atesten yaratilmislar sonra Allah (cc) diledigi bir sekle ve kiliga  getirmistir. Kisacasi Ates seklinde degillerdir veya atesin bir turevi olarak nitelendirmek dogru olur. En son sekilleri bilinmemektedir yaratilis kimya bilesimi  vs. Gozle goremedigimizden dolayi herhangi bir analiz yapamamaktayiz.  Insan oglu bildiginiz gibi camurdan ve kilden yaratilmistir.Cinlerde insanlar gibi sekillendirilip yaratilmistir.

Cinler Őlurmu?

Evet. Cinler Őlurler. Onlarda Allah (cc)'in yarattigi mahluklardir ve onlarda olur.Cinler Evlenebilir, cocuk yapabilir,  yemek yer ve icerler, sonucta onlarda her yaratik gibi olurler. Kur'ani Keerimde Al-Rahman Suresini okuyunuz.( Kur'an 55:26-28)

Cinler Bizlere kotuluk (Dusmanlik) yaparlarmi?

Evet. Iki tur nazar vardir. Insan ve Cinler olarak bilidirilmektedir. "Aoozu Billahi Minas-seytannir Racim" ve Ayetel Kursi ve Al Mu'awwazatain  bu dualari okuiyanlar seytanin serrinden, insan ve cinlerin kotu gozlerinden korunmus olurlar.

Allah (cc) cinlere Peygamber gondermismidir?

Evet, Allah (cc) cinlere cinlerden peygamberler gondermistir. Dahasi Allah(cc) Hazreti Muhammed (S.A.V.) 'i tum insanlara cinlere ve tum diger yaratiklara gondermistir. Kur'ani kerimde  (Kur'an- 6:130) Al-an-.. suresinde Yuce Allah (cc) son peygamberin insanlara ve cinlere gonderildigi aciklamistir.

Cinlerin degisik dinleri varmidir?

Al-Cin suresinde Yuce Allah (cc) bizlere bildirmektedir ki Cinler den bazilari Islami kabul etmisler ve bazilarida kabul etmemistir. Bu kabul etmeyenler kendilerine yasam yolu veya sekli degisik metodlar ve degisik yasam turu kurmuslar ve hatta degisik dinler uretmislerdir.

Cinlerin evleri varmidir? nerede yasarlar?

Evet. Cinlerin evleri vardir. Dunyanin heryerinde yasarlar. Nasilsa veya nedense genellikle Collerde, harabe ve yikik yerlerde kotu ve pis yerlerde, mezarlikta ve tuvaletlerde yasarlar bunun yani sira insanlarla birlikte ayni evdede yasayanlarida vardir. .Eger Yuce Allah (cc)'in adi anilirsa o evde cinler barinamaz. O evin insanlari bemele ile yemek yemege baslarlarsa  cinler ve seytan o sofradan nasibini alamaz.

Hayvanlarin Melekleri ve Cinleri gordukleri dogrumudur?

Evet dogrudur. Hayvanlar melekleri ve cinleri gorurler. Horoz urudugu zaman melek gormustur. Essek anirdigi zaman cin gormustur.
Başlık: Cinler
Gönderen: baretta1 - 12.08.04/14:05
Cinlere inanıyorum ancak bu son yazdığın "hayvanlar cinleri görür" bölümüne şahsen inanmıyorum, olmaz böyle birşey, yoktur..
Başlık: Cinler
Gönderen: foturo - 12.08.04/20:24
Neden olmaz?
Başlık: Cinler
Gönderen: Asi - 12.08.04/20:50
Cinler kuantum kuramı sayesinde çok daha tutarlı bir hal alıo. Parçacıkların davranışları böle bi canlının varlıını tam olarak destekler. Çünkü kuantaların oluşturduğu bi evren boyutunda kuantaların hızlarından kaynaklı zamanı bükmeleri cinlerin daha uzun ömurlu olmalarına karşılık mantıklı gelio. Biraz araştırdım çok şey tutarlı ama dediim gibi düşünceden öteye gidemio..

Saygı Sevgi ve Mantık..
Başlık: Cinler
Gönderen: Leonardo - 12.08.04/22:01
o bana hiç denk gelmedi işin açıkcası...  
Başlık: Cinler
Gönderen: Tragedja - 13.08.04/10:45
Bende valigini oldugunu dusunuyorum ama göremedim'görmeyimde.
Başlık: Cinler
Gönderen: deniz - 13.08.04/11:03
ne cini yaa :P

böle komik çocuk masallarına nasıl inanırsınız. :)

bi ara cinler konusunda bi yazı okumuştum. cinlerin varlığını kurani delillerle farklı bir şekilde kıvırmaya çalışıyordu:

cin kelimesinin yabancı anlamında kullanıldığını, kuran da geçen cinlerin, peygamberi ziyaret eden yabancılar (medineliler) olduğunu (mekkeliler değil) filan olduğunu yazıyordu.

ama bi araştırma yaptım. onun da kuranla çelişen bi iki yönünü görmüştüm.

belki bu yönden bir cin araştırması yapılabilir yine de.
Başlık: Cinler
Gönderen: deniz - 13.08.04/11:06
Cin gören insanların ortak özelliği pskolojik ve kimyasal sorunlarının olması.

Mesela loğusa kadınların kanlarında artan bir kimyadan dolayı halüsinasyon görme eğiliminde olduğunu duymuştum.

Böyle etkiler cinleri yaratabilir. Bu tür safsatalar beyinlerin zayıf düşmesinden ve hurafelerden türüyor.

Siz sağlıklı bir insandan cinlerle ilişki kurduğuna dair bi şey duydunuz mu?
Başlık: Cinler
Gönderen: Asi - 13.08.04/11:26
cin gören insanların olması biraz saçma. Çünkü cin insan algılarıyla görülemez. Ama cin diye bir canlının olmaması için tek bi neden yok kanımca ki olması için de kanıt yok sadece mantıken olabilir... Agnostik düşünceyle olabilir de olmayabilir de.. %50..

ayrıca amadeus kuranda cinlerin geçtiği yerlere dikkat et.
rahman suresinde:"ey cin ve insan toplulukları" diye ifadeler çok göze çarpar. Ayrıca "ateşten yaratılmış" derken nur kelimesini kullanıo. Yani nur=enerji olarak düşünülebilir. Bunu hem dalga hem parçacık gibi davranan bir kuantik bir yapı olarak düşünebilrisiniz.

Cinlerle iletişimde olduunu iddia eden insanların bazılarıyla konuştum ve çelişkisiz hepsi aynı şeylerden bahsetti. Ve onlara "cinlerini çağırıp" onlara yapıları hakkında bilgi vermelerini istedim. hepsi bir cinin bir kalemi kaldıracak bile gücü olmadıını söledi. bunu yapmak için 100 tane cine gerek olduunu felan söledi. Ayrıca her turlu frekans taki dalgaları algılayabiliolar. Bu da onların çok hızlı olmaları gerektiini gerekser. Bu da onların uzun omurlu olmalarıyla tutarlı görünüo.

Ama şunu belirtmeliyim. Bunların çürütülmesi veya desteklenip kanıtlanması söz konusu olmadıı için sadece hipotezden oteye gidemez.

Saygı Sevgi ve Mantık..
Başlık: Cinler
Gönderen: fatih - 13.08.04/11:31
bu hayat gorusuyle ilgili bisey,kurana inaniyorsaniz cinlerede inanmak zorundasiniz,inanciniz yoksa cinlerin varligina inanabilir yada inanmazsiniz
Başlık: Cinler
Gönderen: gatetodeath - 13.08.04/14:50
bedensiz varlıklar olabilir ,3. boyuttayız ,5 duyuyla sınırlıyız,etten bedenleriz,elektrik sinyalleri ile vücudumuz kontrol ediliyor beynimiz tarafından ve ölüm akabinde bu elektirik vücudu terk edicek ,kozmosda kaç boyut var bu da ayrı bir söz konusu ama kısıtlı algılama kapasitemiz ve varola geldimiz 3 . boyuttan yoktur ya da vardır diyebilmek çok zor ...beynin bazı bölgelerini bazı maddeler kullanarak açtımızda ister bilinçaltının oyunu diyelim , halisinasyon görürken birçok varlık ve farklı algılama biçimi ile değişik bakış açıları yakalarız ,bazı bireyler ise ruhsal (elektro manyetik beden) güçlendirildikçe yapıcı bir şekilde bu varlıkların ve değişik algılama biçimlerinin açıldığını söyler ve deneyimlerler...ama işte 5 duyu ile algıladımız kesin(nihilizm'e göre o bile var mı yok mu tartışılır ) diğer algılama biçimleri beynin oyunu ...karışık bu işler karışık ,çok karışık ...kalınız salıcakla...
Başlık: Cinler
Gönderen: Tragedja - 14.08.04/08:37
Cin görmek kmyasal bozukluklami ilgili?
Başlık: Cinler
Gönderen: deniz - 14.08.04/09:11
Duygu ve düşüncelerimiz bile vücut kimyasallarının ürünü:

ben öle olduğunu düşünüyorum :)
Başlık: Cinler
Gönderen: Asi - 15.08.04/01:04
"Cini görmek" dye bişey olamaz. Cin görülebilse zaten herkes görürdü. O halde cin öyle birşey ki algı ötemizde ve bizim algılarımızın yetersiz kaldığı bir algılama sisteminde görülebilir. İnsan göremez kısacası..
Ama telepatiye bişey diyemiyecem..

Saygı Sevgi ve Mantık...
Başlık: Cinler
Gönderen: deniz - 15.08.04/08:45
"Cinlerle evlenen, çocuk sahibi olan" şeklinde duyulan tipler var.
Bi sürü cinci hoca
Peygambere biat etmiş cinler var

falan filan. dediğin gibi görülebilir olmaları mümkün değil. çünkü görmek için gözü kullanmak gerekir.

varsa bile senin dediğin gibi özel bir takım yeteneklerle onlarla iletişime geçilebilir ancak.

sanırım hepsi hikaye. olsaydı insanoğlu mutlaka bugüne kadar net bir tespit yapar ve bu tartışma olmazdı.

farkındaysanız olmayan şeyler hep böle sonsuz kere tartışıldı ve tartışılacak ;)
Başlık: cinler
Gönderen: foturo - 07.09.04/13:31
Cinler
Kur'an-i Kerim'de otuzdan fazla ayette cinden bahsedilmekte hatta müstakil bir sure olarak 72. Sure'nin adi da "Cin Suresi" olmaktadir. Bu bakimdan mutlak bir varlik olarak cinlerin inkari Islam inancina göre mümkün degildir. Pozitif ilim de cinlerin varligini ve görünmez olduklarini kabul etmektedir.

Cinler dünyadaki insan sayisinin bes katidir. Cinler ölümsüzdür. Esleri, dostlari var; insanlar gibi hayat sartlari var. Birbirleriyle evlenebilir, hatta çoluk çocuk sahibi olabilirler. Insanlar cinlerle, cinler insanlarla evlenebilirler. Fakat yaradilis farkliliklari nedeniyle bu tür evliligin insanlar için uygun olmadigi da bir gerçektir.

Cin'in lugattaki manasi gizliliktir, görünmeyen gizli varliklar demektir. Cinlerin asil suretini gören olmamistir. Cinlerin hakikatini göremeyiz. Çünkü cinler görülmeyecek kadar küçük varliklardir. Eger insan veya hayvan sekline girerlerse görebiliriz. Asil sureti kesinlikle görülmez.

Insanlari, daglari, taslari, agaçlari, yerleri, gökleri, denizleri ve nehirleri yaratan Allah, tipki onlar gibi birer yaratik olan cinleri de yaratmistir. Cinler de Allah (C.C.) tarafindan yaratilmis olan tüm varliklarin gözle görülmeyen birer fertlerdir. Cinlerin asil maddeleri atestir. Son derece latif ve ince cisimli olduklari için, gözle görülmezler. Tipki nurani olan melekler gibi. Onlarin gözle görünmemesi yokluklarini gerektirmez. Vardirlar ama görünmezler. Hadislerle sabittir. Inkari mümkün degildir


Nerede Yaşarlar?

Cinler hamamlarda, mezarlıklarda, pis yerlerde, ahırlarda, çöplüklerde, ıssız yerlerde, duvar deliklerinde ve ağaç kovuklarında yaşarlar. Metruk evlerde yaşarlar. B edenini temiz tutmayan cinler insan artıklarını yerler. Cinlerin yemekleri besmele çekilmeden yenen yemeklerdir. Ayrıca tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir. Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları vardır. Onların da düğünleri, şenlikleri, toplantıları, seminerleri, konferansları vardır.

Üreyip çoğalırlar. Yerler, içerler. Fakat onların yeyip içmeleri, koku duyusuyladır. Nefsani olarak doyarlar.

Ayrıca cinlerin parası kuru soğan ve sarımsak kabuğudur. Bunlar kesinlikle yakılmayacaktır. Aksi halde cinlerin hışmına uğrarsınız, yani zarar görürsünüz


Cinlerle İrtibat

İnsanlar cinlerle irtibat ve iletişim kurabilirler. Bu mümkündür. Ancak cinlere hükmedemezler. Cinleri tahakküm altına alamazlar. İyi eğitim görmüş bir medyum cinleri emri altına alabilir. Ve kullanabilir. Verdiği işleri ve görevleri yaprtırabilir.

Cinler bir nevi yelden ibarettir. İnsan ise sürekli nefes alır verir, bu yüzden cinler herhangi bir yerinden insan bedenine girerler. Bu şekilde vücudun herhangi bir organına rahatça tesir eder. Cinler ateşin duman tarafından yaratılmıştır. Duman ise insan vücuduna rahatlıkla girebilir. Sigara dumanının girmesi gibi. Ekseriyetle beyine yerleşirler. Çünkü oradan diğer uzuvlara kolay etki edebilirler.

Hastanın dilinden konuşan bazı cinler de beyinde olduklarını haber verirler. Cinler beyine girip orada yerleştikleri gibi vücudun herhangi bir yerine de yerleşebilirler. Ağrı ve sancıya sebep olurlar.

Cin Çarpması ve Etkileri

Cin çarpan insanda uyanıkken olan rahatsızlıklar şunladır:

Sebepsiz baş ağrıları, Beyin yorgunluğu

Kasılma, sinirlenme, tembellik, ibadet etmekte ve Allah'ı zikretmede zorlanma

Herhangi bir uzuvda doktorların sebep bulamadığı bir ağrı veya sancı
Uzun süre sağ sola döner uyuyamaz ancak, iyice dinlendikten sonra uyuyabilir

Çok korkunç rüyalar görür.

Rüyasında muhtelif hayvanlar görür.

Uykuda çok ağlar, çok güler veya çığlık atar.

Uyurken ah vah eder. Hoplar, zıplar bir yerden düşüyormuş gibi olur.

Rüyasında kendisini mezarlıkta pis yerlerde ve korkunç yerlerde görür

İnsanların cinlerle veya cinlerin insanlarla evlenmesi mümkündür. Fakat ulemanın ekserisi bunu çirkin görmüştür. Hanefi alimleri ise cinlerle evlenmeyi caiz görmemiştir. Çünkü cinsleri aynı değildir. Kadın cinden hamile kaldığı zaman ; "Seni kim hamile bıraktı?" , "Bu çocuğun babası kim?" , diye sorulduğunda "Cin" diye cevap verecektir. Buda müslümanlar arasında fesada sebep olur. İslam'da fesat alıp yürür. Dedikodulara sebep olur. İnsanlarla cinler arasında evlilik olursa eşler arasında uyum sağlanmaz. Çünkü cinsleri değişiktir. Evlenmenin hikmeti kalmaz. İzah edeceğim ayette işaret edilen huzur ve sevgi gerçekleşmez


Kaynak:
http://www.karakaplan.com/ (http://www.karakaplan.com/)

Medyum Abdullah Uğur Kara
E-Mail        : medyum@karakaplan.com
Telefonlar : (0312) 425 14 91
                    (0312) 425 14 92
                    (0312) 425 14 70 (FAX)
Adres  : Onur iş Hanı 5.Kat 120 no.Kızılay/ANKARA
Başlık: Cinler
Gönderen: klimunati - 08.09.04/14:15
``İnsanların cinlerle veya cinlerin insanlarla evlenmesi mümkündür. Fakat ulemanın ekserisi bunu çirkin görmüştür. Hanefi alimleri ise cinlerle evlenmeyi caiz görmemiştir. Çünkü cinsleri aynı değildir. Kadın cinden hamile kaldığı zaman ; "Seni kim hamile bıraktı?" , "Bu çocuğun babası kim?" , diye sorulduğunda "Cin" diye cevap verecektir. Buda müslümanlar arasında fesada sebep olur. İslam�da fesat alıp yürür. Dedikodulara sebep olur. İnsanlarla cinler arasında evlilik olursa eşler arasında uyum sağlanmaz. Çünkü cinsleri değişiktir. Evlenmenin hikmeti kalmaz. İzah edeceğim ayette işaret edilen huzur ve sevgi gerçekleşmez ``huh  garip cok cok garip
:huh:  :huh:  :huh:
Başlık: Cinler
Gönderen: foturo - 08.09.04/14:26
Evet acaba cinlerle nasil evlenilir
Başlık: cinler...
Gönderen: [S]aKiN - 15.02.05/11:08
ya ben inancımın gereği cinlere filan inanıyorum ama şu cinden hamile[/size] kalma filan bayağı bi garip geliyor..
Başlık: cinler...
Gönderen: gerilla - 04.03.05/14:39
Alıntıya ben inancımın gereği cinlere filan inanıyorum


inancın gerği inanmak seni koyundan farklı kılmaz, yada ben senin ne kasttetiğini annıyamadım.
üç harflilerin varoluşumuyla ilgili bi şeyler söyleyebilirsen sevinirim
Başlık: cinler...
Gönderen: deniz - 04.03.05/14:46
cinler konusunda farklı spekülasyonlar var.

birisi şu:

insan, yakınlık ifade eden arapça bir kelimeden (ünsiyet gibi) türetilmiştir. bir kavle göre yakın, tanıdık bireyler insan olarak geçer arapçada.

cin ise yabancı anlamındadır (yine bu yoruma göre). kuranda geçen peygamberin cinlere islamı anlatması olayı için medineliler (yabancılar) kastediliyor diyenler var.

yani bu yoruma göre kuranda bildiğimiz anlamda cin değil yabancı (bilinmeyen insanlar) anlamında cin kelimesi kullanılır.
Başlık: cinler...
Gönderen: gerilla - 04.03.05/15:10
ruh çagırma ve büyü olaylarına canlı tanık olduğum için bu sava inanmak içimden gelmiyor, ki peygamberin bir çok hadiseleri var bu konuda, bu olguyu farklı bi boyuta çekmek küreksiz denize açılmak gibidir.
Başlık: cinler...
Gönderen: deniz - 04.03.05/15:28
kurandaki herşeye iman etmeniz farz.

eğer cinler geçiyor ise cinlerin varlığına da inanmalısınız.

ama karşı karşıya kalmadığım ve bu yüzden mükellef tutulamayacağım bir şeye neden inanmak zorunda kalayım.

hayatımda ne cin gördüm ne ruh. büyüde kuran da var ama ona da inanmıyorum.

bunları gördüm diyen insanları da biliyorum. çoğunluğu akıl sağlığı yerinde olmayanlar yada halüsünasyon gören kişiler. bu tür sanılar bilinçsel hastalıkların ürünleri.
Başlık: cinler...
Gönderen: gerilla - 04.03.05/15:42
Alıntıbunları gördüm diyen insanları da biliyorum. çoğunluğu akıl sağlığı yerinde olmayanlar yada halüsünasyon gören kişiler. bu tür sanılar bilinçsel hastalıkların ürünleri.

üzerime alınmalımıyım bilmiyorum


ama gerçek olan senin görmediğin şeylere inanmaman bu tabiki çok doğal kabul edilebilir ama inananlara akıl sahibi olmayan veya halüsünasyon gören bilinçsel hastalık sahibi gibi yakıştırmalarının anlamsızlığı. ben senin inançsızlığın hakkında "varlığını gerçeklere kapatmış veya gerçeklerle tanışamamış zavallı" gibi yargılara varmıyorsam sende aynı anlayışı  inananlar için gösterebileceğini düşünüyorum. saonuçta mutlak doğruyu bulabilmiş bir "insan" yoktur heralde varsada ben bilmiyorum.
Başlık: cinler...
Gönderen: deniz - 04.03.05/16:02
sen kuran dedi diye inanabilirsin. ama neye inandığını da sorgulamalısın.

inancın gereği inanmam elbette seni hasta yapmayabilir. ancak gündelik yaşamda bunların pratikleri ile karşı karşıya olduğunu söyleyen insanların sağlıksız bilinçleri de bir gerçek.

oldukça radikal şekilde islamı yaşadığı halde geleneksel cin varlığına inanmayan bir sürü insan var.
Başlık: cinler...
Gönderen: gerilla - 04.03.05/16:15
Alıntısen kuran dedi diye inanabilirsin. ama neye inandığını da sorgulamalısın.


her kelimesine katılmakla kalmıyor yaşıyorum yada bu şekilde yaşadığıma inanıyorum

Alıntıgündelik yaşamda bunların pratikleri ile karşı karşıya olduğunu söyleyen insanların sağlıksız bilinçleri de bir gerçek.


bunu tüm içtenliğimle soruyorum:

seni bu şahısların bilinçleri hakkında şüpheye düşürmeye sebep olan davranışları gerçekten cinler le bahsettikleri pratikleri yaşamaları olamaz mı?

Alıntıoldukça radikal şekilde islamı yaşadığı halde geleneksel cin varlığına inanmayan bir sürü insan var.


peki bu insanlar olgunun varlığıyla ilgili yeterli sorgulamayı yapmışlarmı?
cinlere inanmamak kutsal kitaba inanmamaktır bu da şirk demektir.

burda fetva vermek istemiyorum ama bence bir dine bütün olarak inanılmalıdır "şurasına inanıyorum, şurası benim yapımı temsil etmiyor" gibisinden tavırlar bana farklılaşma çabası içinde olan zavallıları hatırlatıyor.
Başlık: cinler...
Gönderen: Çakýl Taþý - 04.03.05/16:17
Alıntı
oldukça radikal şekilde islamı yaşadığı halde geleneksel cin varlığına inanmayan bir sürü insan var.


ki islamı radikal bir şekilde yaşamadığı halde, cin'i geleneksel anlamda algılamayıp; insanda yaratılışı icabı bulunupta ona etki eden ve insanın da bu boyutta aşırı derecede çıkarım sağlayarak cinlenmiş oluşuna dahi bağlayanlar var.

mesela ben... :)  
Başlık: cinler...
Gönderen: deniz - 04.03.05/16:22
cin görme ile ilgili bilinçsel alt yapıyı psikologlar daha iyi tanımlayabilirler.

ancak benim şahit olduğum loğusalar (kanlarındaki ekisk-yada fazla bir kimyadan dolayı) cin gördüklerini sanırlar.

ayrıca uyuşturu türevi şeylerin de bu tür tuhaf şeyleri görmek için ortam hazırlıdığı biliniyor.

ben bugüne kadar aklı başında hiç kimseden cin gördüğünü duymadım. :D
Başlık: cinler...
Gönderen: gerilla - 04.03.05/16:35
Alıntıgündelik yaşamda bunların pratikleri ile karşı karşıya olduğunu söyleyen insanların sağlıksız bilinçleri de bir gerçek.[


seni bu şahısların bilinçleri hakkında şüpheye düşürmeye sebep olan davranışları gerçekten cinler le bahsettikleri pratikleri yaşamaları olamaz mı?
Başlık: cinler...
Gönderen: Çakýl Taþý - 04.03.05/16:37
beni akılsızlıkla mı itham ediyorsun yani resimdeki-leke, dönde arkana bak :wacko:

bak bu cinler insanın içine felan da giriyormuş hem, İsa'nın cinleri cinlenmiş yada cin çarpmışların içlerinden çıkardığını felan duymadın mı hiç?

cinlenmişleri tekrar insan olmaya ikna ediyor du belki de... :)

susuz kalan hallüsinasyon görüyorda, ruhsuz kalan da cin görüyor olamaz mı?

Başlık: cinler...
Gönderen: deniz - 04.03.05/16:52
dönüpte arkama baktım ama cin filan görmedim.

yaw sizi aranız iidir bi tane gönderin de ben de göriyim şunlardan :P
Başlık: cinler...
Gönderen: Çakýl Taþý - 04.03.05/17:06
Alıntıdönüpte arkama baktım ama cin filan görmedim.

yaw sizi aranız iidir bi tane gönderin de ben de göriyim şunlardan :P

pardon dönde kendine bak diyecektim, yanlışlık olmuş...

cin gibi adamsın... ves-selam...

Canını sıktı isem özür... :P
Başlık: cinler...
Gönderen: [S]aKiN - 04.03.05/17:56
Alıntıoldukça radikal şekilde islamı yaşadığı halde geleneksel cin varlığına inanmayan bir sürü insan var.

  sanırım bu yargıya varmak için radikal şekilde islamı yaşayan herkesi taramak lazım.
     gerilla,inancım gereği derken peygamber efendimiz doğduğu zaman bazı olaylar son bulmuştur mesela gayten haber verme gibi. Bunu da böyle düşünüyorum cinler vardır ama bize yoktur sanırım belli bir olgunluğa fenafillaha erişmiş insanlar görebilir konuşabilir.
   Resimdekileke nin dediği gibi kesinlikle katılıyorum bende aklı dengesiz yerinde olmıyan yapmacık akkılıysa çok akkılı olduğunu sanan insanlar tarafından atılmış değersiz sözler.
   Cinler vardır varlığınada okuduğum yazılar, hikayeler ve Hz.muhammed'in anlatmış olduğu olaylardan dolayı inanıyorum
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: starmetin - 07.05.05/22:35
Arkadaşlar Cinler İslam Dini inancına göre vardır ;
Görüntüleri saydamdır görünemezler hava gibi oksijen gibi, hatta bir yerlerde okumuştum baya ayrıntılı bir yazıydı bunlarla ilgili
cinlerinde tıpkı bizlerin gibi yaşantı şekillleri vardır , iyisi ve kötüsü vardır İnsan artıklarıyla besleniyorlarmış çöplerden vs , ıssız yerlerde bulunuyorlarmış dere kenarları,merdiven dipleri gibi yaşantıları çok uzunmuş bunları bir Din adamın yorumları gibi bir şeydi ama Kuranı kerimde cinlerin varlığından bahsedilir ,
Peygamberimiz bir takım Cinlere namaz kıldırmış yani imamlık bile yapmıştır , Hz. Süleymanın  Cinlerden ordusu bile varmış, onları hayat içinde işlerinde kolaylık sağlamak için onlardan faydalanıyormuş , ve bizzat Cinlerin şerlerinden korunmak için çoğumuzun bildiği Nas ve Felak süreleri vardır bu sürelerde biliyorsunuz Minel Cinneti diye dua içinde geçen söz vardır anlamıda Cinlerin şerrinden , büyülerden korunmak için çoğumuzun  okuduğu sürelerdir...
ruh çağırma falan yapanlarında ruh diye algıladıkları cinlerdir...
Ney se uzak durun böyle şeylerden hiç fayda sağlayacak şeyler değildir böyle şeyler ,
hürmetler
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: torq - 10.05.05/00:21
Hicr Sûresinin  27 . Ayetinde
Cinleri de daha önce dumansız ateşten yaratmıştık.
Kehf Sûresinin  50 . Ayetinde
Hani biz meleklere, “Adem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı.
En’âm  Sûresinin  100 . Ayetinde
Bir de cinleri Allah’a bir takım ortaklar yaptılar. Oysa onları o yarattı.
En’âm  Sûresinin  112 . Ayetinde
İşte böylece biz her Peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık
En’âm  Sûresinin  128 . Ayetinde
Onların hepsini bir araya toplayacağı gün şöyle diyecektir: “Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu saptırıp aranıza kattınız.” Onların insanlardan olan dostları, “Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık” diyecekler. Allah da diyecek ki: “Allah’ın diledikleri (affettikleri) hariç, içinde ebedi kalmak üzere duracağınız yer ateştir.”
A’râf Sûresinin  179 . Ayetinde
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.
Zâriyât Sûresinin  56 . Ayetinde
Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
Rahmân Sûresinin  15 . Ayetinde
“Cin” i de yalın bir ateşten yarattı.
Cin Sûresinin  6 . Ayetinde
“Doğrusu insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazılarına sığınırlardı da, cinler onların taşkınlıklarını artırırlardı.”
Nâs(*) Sûresinin  1,2,3,4,5,6 . Ayetinde
De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Yukarıda yazılanların toplamından şu sonuçları çıkarabiliriz;
1) Cinler tıpkı insanlar gibi Allah tarafından yaratılmıştır.
2) İnsandan farkları ateşten yaratılmış olmalarıdır
3)Her ikisi de Allah'a kulluk etsinler diye yaratılmışlardır
4)Hayvanlardan daha aşağı olan cinler ve insanlar cehennem için yaratılmışlardır
5)Adem peygambere itaat etmeyen iblis (şeytan ) da bir cindi

İlginç olan, bir  gücün yarattığı bir varlığın kendisine isyan etmesi karşısında çaresiz kalması. Eğer tüm evreni ve dünya üzerindeki yaratıkları yoktan varediyosan, ateşten yarattığın cin ve şeytanların isyanını nasıl engelleyemiyorsun? Üstelik bunu peygamberin ağzından tüm insanlara da anlatıyorsun. Bu durumu tevazu ile mi açıklamak gerekir yoksa(söylemeye dilim varmıyor ama) tanrının güç eksikliği olarak mı nitelemek gerekiyor, gerçekten karar veremedim !

Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: [S]aKiN - 10.05.05/22:56
AlıntıYukarıda yazılanların toplamından şu sonuçları çıkarabiliriz;
1) Cinler tıpkı insanlar gibi Allah tarafından yaratılmıştır.
2) İnsandan farkları ateşten yaratılmış olmalarıdır
3)Her ikisi de Allah'a kulluk etsinler diye yaratılmışlardır
4)Hayvanlardan daha aşağı olan cinler ve insanlar cehennem için yaratılmışlardır
5)Adem peygambere itaat etmeyen iblis (şeytan ) da bir cindi

İlginç olan, bir  gücün yarattığı bir varlığın kendisine isyan etmesi karşısında çaresiz kalması. Eğer tüm evreni ve dünya üzerindeki yaratıkları yoktan varediyosan, ateşten yarattığın cin ve şeytanların isyanını nasıl engelleyemiyorsun? Üstelik bunu peygamberin ağzından tüm insanlara da anlatıyorsun. Bu durumu tevazu ile mi açıklamak gerekir yoksa(söylemeye dilim varmıyor ama) tanrının güç eksikliği olarak mı nitelemek gerekiyor, gerçekten karar veremedim !

Saygı duyarım ama bunlar yetişkin bir insanın söylemlerinden çok dersini iyi ezberlemiş bir sabiinin yakınmalrı gibi geldi....
o zaman herkes köle olmalıydı bize verilen irade de fazlaydı... dünyaya sadece güdülmeye gönderildik gibi bir şey çıkıyor sence herkes hemen her durumda yakılmalı veya kontrol mü edilmeli her hareket başkasının bildiğini bilerek niçin yaptığımızı bilmeyerek mi olmalı garip....
     merak ediyorum hem de çok sizin çıkış yolunuz ne pekyy sanırım üzerinize bu durumu yapıştıramassınız....???
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: gerilla - 14.05.05/19:56
[quote author=aKiN link=topic=3979.msg61076#msg61076 date=1115755013]
Saygý duyarým ama bunlar yetiþkin bir insanýn söylemlerinden çok dersini iyi ezberlemiþ bir sabiinin yakýnmalrý gibi geldi....
o zaman herkes köle olmalýydý bize verilen irade de fazlaydý... dünyaya sadece güdülmeye gönderildik gibi bir þey çýkýyor sence herkes hemen her durumda yakýlmalý veya kontrol mü edilmeli her hareket baþkasýnýn bildiðini bilerek niçin yaptýðýmýzý bilmeyerek mi olmalý garip....[/quote]

altına bende imzamı atarım bu söylemlerin
sakin  :ph34r:
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: torq - 15.05.05/03:16
Bu yazdıklarım, cin konusundaki uydurmaların ve kafalardaki soru işaretlerinin ortadan kaldırılmasına yönelikti. Gerçekte bu konunun yorumunu yapmak istemiyorum çünkü o zaman da inançların sorgulanması gibi ucu bucağı olmayan, düzeyini belirleyemediğimiz bir kulvara girilmiş oluyor. Ama kısaca bu konudaki düşüncemi yazayım;
Bir dinin kitabını kendimize yaşam biçimi olarak seçtiğimizde, o kitabın tüm yazılanlarını doğru kabul etmek, kitaba karşı söylenenleri de yalan ya da yanlış olarak değerlendirmek zorunda kalırız. Eğer böyle yapmazsak, kitabın yazanı olan büyük gücü inkar etmiş ve onun elçisini de sıradan biri haline getirmiş oluruz. Bu duruma düşmemek ve kitapta yazılanları doğru kabul etmek de bizi bazı yönlerden sıkıntıya sokabilir, örneğin o dönemde bilinmeyen bazı kavramlar daha sonra bilinmeye başlayınca, tüm zamanlar için yazılmış olan kitaptaki bilgiler eskiye aitmiş gibi görünebilir. Cin de bunlardan biri bence. Psikoloji gibi bir bilim dalının yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi olduğunu kabul edersek, kişinin akıl sağlığının bozulduğunu 1500 yıl önce kim bilebilirdi? Elbette içine cin ya da şeytan girmiş diyerek açıklamak gerekecekti. Çünkü cinleri kimse göremezdi ve onları da tanrı yaratmıştı, ayrıca insanın içine girince kolay kolay çıkmazdı. Kanıtlanması da kolay olmayan bu kuram inanmak isteyenler için günümüzde de geçerli olabilir, ama akıl sağlığından endişe ettiğimiz bir yakınımızı üfürükçüye götürmek yerine doktora götürüyorsak, çelişkinin büyüğü burada başlıyor sanırım.
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: [S]aKiN - 17.05.05/15:49
      yazdıklarınız belli bir yere kadar mantıklı hatta yeterince sorgulamayan biri için yeterşnce mantıklı.... zati böyle anlatılmasa da sanırım inanmama diye bi sorun veya bir olgu olmaz dı.   
      yazzdıklarınızı okurken şöyle bir düşünce geçti o zaman her dinden inançtan birazcık birazcık alıp mükemmeli yakalama  biraz ütopik ama güsel...
      nese size bir yazı pastlicemm bu yazı benim inancımın sanırım sizin açınızdan en son dayandığı yerlerden biri... inanmam da
inancın etkisi de var tabi tamamen somut değil
...[/b]
   
AlıntıSon sıralarda basında kehanetlerin basitleştirilmiş ve sulandırılmış (vulgarize edilmiş) örnekleriyle karşılaşıyoruz. Bini bir para. Gazeteler tekmili birden İbni Arabî keşif ve istihraçlarıyla Michel Nostradamus’un kehanetleri üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Kıyamet alâmetleri ve bizzat kıyametin kendisiyle ilgili kehanetler veya önseziler gırla gidiyor. Tezler ve anti tezler çarpışıyor. Velhasıl şifrelerin savaşından bahsedebiliriz.

Türkiye’de Efendi ile birlikte başlayan çığır devam ederken dünyada da Da Vinci’nin Şifresi ile başlayan bir başka çığır yeni mecralar kazanarak yoluna devam ediyor. Esasen Haçlı Seferleri devresi de kehanetlerin yoğunlaştığı bir devredir. Zira kehanetleri veya keşif ve istihraçları besleyecek ve ilgi uyandıracak dehşetli bir ortam vardır. Kargaşa ve umut dönemidir. Bu ortam da, şifreleri ve öngörü ve kehanetleri tetiklemektedir.

Bu hususta Hıristiyanlık tarihinde iki akım vardır. Bir Ortodoksî akım var, bir de gnostik akım var. Gnostik akım genelde Protestan dünya ile alâkalı bir akım. Hippolu Büyük Augustine, İsa’nın ikinci gelişini haber veren kutsal metin bölümlerini inceleyerek bu metinlerin sembolik anlamlar içerdiğini ve zahirî anlamlarının doğrudan alınamayacağını savundu. ‘Tanrı’nın Şehri’ isimli ünlü eserinde, Vahiy kitabında açıklananların alegorik olarak anlaşılması gerektiğini savundu. Bu itibarla, Hıristiyan dünyasının İmam-ı Gazali’si olarak ünlendi. Meselâ, bin yıllık bir zaman dilimi olarak açıklanan ‘milenyum’ lafzı, literal anlamıyla algılanmamalı, bilakis İsa’nın doğumuyla başlayan ve hükmünün geçerli olacağı uzun bir süre olarak anlaşılmalıdır. Onun bu anlayışı kilisenin kabul ettiği Ortodoksîyi temsil etmektedir. Augustine’in görüşlerine neredeyse bin yıl sonra, 12 yy’da yaşamış olan İtalyan keşiş Fioreli Joachim tarafından meydan okundu. Zamanın önde gelen İncil âlimlerinden biri olarak, eskatolojik haberler içeren metinlerin zahirî anlamlarıyla ele alınmaları gerektiğini savundu.

***

Augustine’in dinî anlayışı Şia’daki usulî anlayışa benzer. Bediüzzaman’ın deyimiyle şahs-ı maneviden yanadır. Kilise’nin yorumuna göre şahs-ı manevî de Vatikan’dır ve kilisenin kendisidir. Kilise, İsa’nın müjdesinin yerini almıştır. İsa’nın şahsı Kilise’de fani olmuştur. Dışarıda kurtarıcı aramaya luzum yoktur. Buna mukabil Joachim’in anlayışı ise Ahbari ekolün anlayışını çağrıştırır.

Apokaliptik keşiflere şahit olduğunu söyleyen yazar; eserlerinde, metinlerin zahirî anlamlarıyla kabul edildiği metodunu uç noktalara götürdü. İncil’de geçen haberler doğru tefsir edildiğinde geleceğin önceden kestirilebileceğini savundu ve bu yönde çıkarımlarda bulundu. Kıyamet için tarih de belirlemişti. Ona göre, 1200 ve 1260 tarihleri arasında dünyanın sonu gelecekti. Birçok kişi Joachim’in İncil’den elde ettiği istihraçları benimsedi ve benimseyenler arasında Aslan Yürekli Richard bile vardı. Joachim, Richard’a; tam bir fiyasko ile sonuçlanacak olan 3. Haçlı Seferine çıkması için öğütte bulunmuş ve onu yüreklendirmişti.

O devirde de şifreler çarpışıyordu. İbni Arabi ve Nostradamus ikilisi gibi; Joachim’e mukabil kefenin karşı kısmında İbnü’l Bercan yer alıyordu. O ise Nureddin Zengi’ye Kudüs’ün 1187 tarihinde fethedileceğini müjdelemişti. Bu keşfin ortaya koyduğu fetih Mescid-i Aksa’nın minberini bile önceden yaptıran Nureddin’e nasip olmadı ve beklenmedik bir sırada vefat etti. Bu fetih ‘Nureddin’in manevî varisi’ sıfatıyla ve Musa kıssasındaki gibi söyleyecek olursak onun fetası Selâhaddin Eyyübi’ye nasip oldu. Selâhaddin, Aslan Yürekli Richard’ı yenerken; İbnü’l Bercan’ın istihracı da Joachem’in kehanetini yenmişti.

Önemli bir Osmanlı âlimi olan Selâhaddin Uşşakî de bazı eserlerinde İbni Arabi’den yaptığı nakillerden; Gulibetü’r rum âyetine dayanarak, bu ayetin 1438 (hicri) yılında Müslümanların ahir zaman diliminde o bölgedeki müstevlileri (İsrail) yeneceğini müjdelediğini ortaya koyar. Bu tarih de yaklaşık olarak 2016 veya 2017 yılına tekabül eder ki bu da Belfour Deklerasyonu’nun 100’üncü ve Yavuz’un bölgeyi fethinin de 500’üncü yıl dönümüne denk gelmektedir.

Neden Rum Sûresi? Müslümanlar Bizanslılarla-Persler arasındaki savaşlarla ilgili bahis tutmuşlardı. Rumların yenilgilerinden birkaç yıl sonra Persleri yenecekleri müjdeleniyordu. Bu tayin edici savaşta yine bu bölgede cereyan etmişti. Şeyh Ahmet Yasin de gelecekle ilgili ulemanın bazı keşfi ve istihraçlarını haber vermiş ve bunlar NYT gibi gazetelerde yayınlanmıştı. Buna göre, yeni Hittin’in tarihi 2017, 2021. 2027 yıllarından birine tekabül ediyordu. Şifreler savaşı bugün de bütün şiddetiyle devam ediyor. Yalan veya doğru herkesin elinde bir şifre var. Gerçek şifre ise indallah’da.
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: deniz - 22.09.05/13:58
çok yakından tanığım hatta öncesinde cinleree inanmayan biri cinci bi kadına gitmiş.

yaw sadece ismini vermekle tüm hayatını saymış cinler aracılığı ile. hatta çözümler filan önermişler.

çok tuhaf ..

...

bir de cinlerin var olması tanrının varlığının bir sağlaması mıdır ?
yani cinler var ise tanrı da vardır önermesi doğru mudur ?
Başlık: Ynt: cinler...
Gönderen: fatih - 22.09.05/14:09
enterasan şeyler olmuyorda değil..peder,90 yaşında hiç yalan söylemez,namaz kılarken hiç görmedim,bildim bileli chp lidir...görevi zamanında adamın biri gözünün önünde koyun postunu yürütmüş...inanması çok zor,ama işte böle...arada böle saçmalıklar olmuyor değil :)
Başlık: Cin
Gönderen: ZeRDuShT - 26.04.06/19:55
İslam inanışında cin
İslam dinindeki cin anlayışı hakkında detaylı bilgi için lütfen: İslam'da cin maddesine bakınız.

İslam dinine göre, cinler ateşten yaratılmış ve melekler gibi gözle görülmeyen ruhani varlıklardır. İnsanlar gibi yerler, içerler, evlenirler ve çoğalırlar. Erkeklik ve dişilikleri vardır. Fani, yani ölümlüdürler. Fakat insanlardan daha uzun süre yaşadıklarına inanılır. Geleceği ve gaybı bilmezler. Ancak Allah'ın kendilerine bildirdiği kadar bilgiye sahiptirler. Fakat cinler, ruhani varlıklardan olduklarından, insanların görmediği ve bilmediği birçok olayları görür ve bilirler. Cinler de insanlar gibi belli işleri yapmakla sorumludurlar. İslam inancına göre İslam'ın son peygamberi Muhammed islamı cinlere de anlatmıştır. Bir kısmı kabul ederek müslüman olmuş, bir kısmı ise kabul etmemiştir. Cinlerin, kendileri istemedikleri takdirde, insanların duyu organlarıyla algılanamayacağına inanılır. Ayrıca çeşitli şekillere girebildiklerine, kuvvetli ve hızlı olduklarına inanılır

İslam'da cinler de Allah'a karşı sorumludur, İslam'a inanmak ve ibadet etmek zorundadırlar. Bu nedenle yaşamları sırasında yaptıklarının hesabını insanlar gibi vermek zorundadırlar. Böylece, İslam inancına göre, öldüklerinde, iyi işler yapan ve inanan cinler cennete, kötü işler yapan ve inanmayan cinler ise cehenneme gider.


Hristiyanlık'ta cin
Arapça cin, Eski Yunanca daimon. Eski Yunancadaki kullanılan şekliyle daimon sözcüğü, putperestlerin taptıkları tanrılar için kullanılırdı. Buna göre “demon” (daimon) sözcüğü “tanrı” anlamına gelir. Kutsal Metin cinleri “günah işlemiş melekler” olarak, Şeytan'ın “melekleri” olarak adlandırır. Bununla, onların Şeytan'ın yönetimi altına girdiklerini anlatır. Hristiyanlık'a göre Şeytan'ın isyanından sonra bazı melekler, Nuh tufanı öncesinde, gökteki görevlerini bırakarak yeryüzüne geldiler. Onlar bunu, Şeytan'ı desteklemek amacıyla yapmadılarsa da sonunda onun tarafına geçmiş oldular. Bunlar erkek şeklinde maddeleşerek kadınlarla yaşamaya başladılar. Tufan esnasında, boğulmadılar, maddeleşmiş bedenlerini ruha çevirerek göğe döndüler ve alçaltılmış bir durumda bırakıldılar. Artık maddeleşemeseler de hâlâ insanlara cinsel yönden yaklaşmaya devam ederler. Ayrıca bunu sadece erkek olarak değil aynı zamanda kadın şeklinde de yapmaya çalışırlar.

Hristiyanlık dinine göre bir cin, hatta birçok cin bir kişinin içine girebilir. Bu cinler içine girdikleri kişinin içinden çıkarılabilirler; Hristiyanlık'ta cin çıkarma olgusu mevcuttur.

Cinlerin faaliyetleri Hristiyanlığa göre üç ana grupta özetlenebilir; insanlara cinsel yaklaşımları (seks), sahte tapınmayı desteklemeleri (dinsel) ve insanlara eziyet etmeleri (sadizm-şiddet). Kutsal Metin insanları falcılık, büyücülük, ruh çağırma, sihirbazlık, ölülerden medet umarak onlara yaklaşmak gibi cinlerle ilgili faaliyetlere karışmak konusunda uyarır. Cinlerin üstün yetenekleriyle insanların beyinlerini etkileme güçleri olduğuna inanılır. Cinlerin rüyaları kendi mesajlarını vermek amacıyla kullanabileceğine inanılır.

Hristiyanlık inancında cinler kudretli varlıklardır, insanları aldatırlar ve bazı insanları medyum-aracı olarak kullanırlar. Buna göre bu medyumun söyledikleri doğru olabilir, eğer bu cinler medyuma doğruyu söylüyorlarsa. Zira, Kutsal Metin cinlerin iblis (iblis = yalancı) gibi yalan söylediklerini belirtir. Ayrıca insanlara zarar verebilirler, bu nedenle Kutsal Metin onlarla ilgili şeylerden, ruhçuluğun her türünden uzak durulması gerektiğini söyler.
Başlık: Ynt: Cin
Gönderen: ZeRDuShT - 26.04.06/19:56
Şahab, bir İslam dini terimi.

Şahab, İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'da, yeryüzünü dinlemek için göğe yaklaşan cinlere Allah tarafından gönderilen yakıcı bir ışık olarak tanımlanır. Cinler önceleri, yeryüzünden haber almak için göğün bazı mevkilerine yerleşir ve dinlerdi. Ancak bu sonradan men edilir. Cinler, yeryüzüne yaklaştıklarında kendilerini yakıcı bir ışık karşılamaktadır.

Kur'an'da İlgili Ayetler
Bu konuyla ilgili ayetler Cin suresi 8-9'dur. Ayetler şöyledir:

"8. 'Kuşkusuz biz göğe ulaşmak istedik, fakat onu çetin bekçilerle ve yakıcı ışıklarla dolu bulduk.'

9. 'Halbuki biz, (daha önce) göğün bazı yerlerinde gayb haberlerini dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinlemeye kalkacak olursa, kendini gözetleyen yakıcı bir ışık bulur
Başlık: Ynt: Cin
Gönderen: ZeRDuShT - 26.04.06/19:58
Pazuzu,

Sümer ve Akad miyolojilerinde, rüzgar cinlerinin kralı ve tanrı Hanbi'nin oğludur. Ayrıca, Sümerliler için güneybatı rüzgarını, fırtınaları taşımayı, temsil ederdi.

[değiştir]
Mitoloji
Pazuzu genellikle bir erkeğin vücudu ve bir köpek veya aslanın kafasıyla tasvir edilmiştir. Ayak yerine pençeleri, bir çift kanadı ve bir akrebin kuyruğuna sahiptir. Ayrıca, sağ eli yukarı, sol eli ise aşağı doğru sarkar; ellerinin bu durumunun hayat ve ölüm veya yaratmak ve yok etmek anlamlarına geldiği düşünülmüştür.

Pazuzu, kuru dönemlerde kıtlık ve kuraklık, yağmurlu dönemlerde ise çekirge getiren Güney-batı rüzgarının ciniydi. Doğum sırasında anne ve bebeğe zarar verdiğine inanılan kötü niyetli tanrıça Lamaştu'dan korunmak için Pazuzu muskaları takılırdı. Her ne kadar kötü bir ruh olsa da, Pazuzu'nun insanları salgınlara ve diğer şeytani ruhlara karşı koruduğuna inanılırdı.

- cinler hakkında başka neler var_?
cin nasıl çağırılır_?
Başlık: Ynt: Cin
Gönderen: ...σzαη... - 26.04.06/21:39
Bazi ayetler buldum bu konuda :

"Ey Adem oğulları, çirkin ve ayıp yerlerini kendilerine göstermek için ebeveyniniz olan Adem ile Havva'nın elbiselerini soyarak, şeytan onları nasıl cennetten çıkardı ise, sakın size de bir bela yapıp, sizi saptırmasın. Çünkü şeytan ve kabilesi kendilerini göremeyeceğiniz yerlerden onlar sizi görürler. Biz şeytanları iman etmeyenlere dostlar yaptık."   

Hicr Suresi    Ayetler: 26 ve 27    Sayfa: 264
“Andolsun ki, biz insanı balçık haline gelmiş, kuru bir çamurdan yarattık.” “Cinleri de sizden önce, dumansız, azgın ve şiddetli ateşten yarattık.”

Rahman Suresi    Ayetler: 14 ve 15    Sayfa: 532
" İnsanı kurumuş, kerpiç haline gelmiş kuru bir çamurdan yarattık. " " Cinleri de dumansız bir alevden yarattık. "

1. İnsanların arasında bulunan, yerleşen ve göç eden cinlere, AMMAR denir.
2. Çirkinleşip şirret haline gelen cinlere ŞEYTAN denir.
3. Çocuklara musallat olan cinlere ERVAH denir.
4. Yaramaz ve güçlü cinlere de İFRİT adı verilir.


a. Kanatları vardır kuş gibi uçarlar.
b. Yılan, kedi, köpek, manda, keçi ve haşere hayvanlar şeklindedir.
c. Diğer bir sınıftır ki onlara hesap ve ceza vardır.


CİNLERİN   ÖZELLİKLERİ
1...Cinlerin kılıktan kılığa, şekilden şekle girme özellikleri vardır.

Cinler bir çok kılığa girdikleri gibi, daha çok insan kılığına da girmeleri mümkündür. Enfal Suresi    Ayet: 30    Sayfa: 181 ayetindeki ifade aynen şöyledir; Bir gün Kureyş kafirlerinin ileri gelenleri bir araya gelip,  'Muhammed'i hapsedelim mi? Öldürelim mi? Veya Mekke'den sürelim mi? '  diye birbirleriyle istişare ederken, cinlerin ilk yaratılanı şeytan, namı diğer iblis, üstü başı pis, kötü bir insan kılığında bunlara yanaşıp, öldürmeleri için vesvese ile telkin etmiştir.

Neml Suresi    Ayetler : 38 ve 39    Sayfa : 381
“Süleyman cinlerden, insanlardan ve kuşlardan müteşekkil adamlarına dönerek, -Ey ileri gelenler, Yemen Sultanı olan Belkıs, Müslüman olarak gelmeden önce, tahtını, yetkisini bana hanginiz getirecek dedi.” “Cinlerden bir ifrit, -ben o tahtı sana yerinizden kalkmadan getiririm. Benim buna gücüm yeter, ona hiç bir zarar vermeyecek kadar, güvenilir ve eminim- dedi”

Şuara Suresi    Ayet: 212    Sayfa: 377
" Şüphe yok ki cinler semaya çıkıp oradaki haberleri öğrenmelerinden, meleklerin sözünü işitmelerinden, gayb haberlerini öğrenmelerinden azledilmişlerdir. "

Mülk Suresi    Ayet: 5    Sayfa: 563
“Yemin olsun ki en yakın semayı kandillerle, yıldızlarla süsledik ve onları şeytanlar için atılacak taşlar yaptık. Bu taşlar meleklerden sır çalmaya gelen şeytanları öldürür veya sakatlar. Ve o şeytanlara çılgın ateş azabı hazırladık.”

Cin Suresi    Ayetler: 8 ve 9    Sayfa: 573
“ Cinler – Doğrusu biz semayı yokladık da, onu bekçiler ve gök taşları ile doldurulmuş bulduk.- “ “ Halbu ki biz Peygamberin gönderilmesinden önce, haber dinlemek için gök yüzünün bazı yerlerinde otururduk, haberleri öğrenirdik. Fakat şimdi kim haberleri dinleyecek olursa, kendisini gözetleyen yalın bir ateş buluyor. ”

Sad Suresi    Ayetler : 35, 36 ve 37     Sayfa : 456
“Ey Rabbim, bana öyle bir mülk, yetki ve ruhsat ver ki. Benden sonra hiç kimse de olmasın, muhakkak sen bütün dilekleri verensin, VAHHAB’ sın.” “Biz rüzgarı onun emrine bağlı kıldık, emri ile istediği yere rahatça akar giderdi.” “Cinleri de onun emrine bağlı kıldık. O cinlerin kimisi bina ustası, kimide dalgıçtı.”

Enbiya suresi    Ayetler: 81 ve 82    Sayfa : 329 ve 330
“ Süleyman’ ın  emrine esen rüzgarı verdik ki, bu rüzgar O’ nun  emri ile içine bereketler verdiğimiz yere (Şam’a ) esiyordu. Biz her şeyi biliyorduk. " “ Cinlerden O’ nun için dalgıçlık edenleri ve daha başka işte çalışanları emrine verdik. Ve hep onları zapteden bizdik. “ 

Sad Suresi    Ayetler : 35, 36 ve 37     Sayfa : 456
“Ey Rabbim, bana öyle bir mülk, yetki ve ruhsat ver ki. Benden sonra hiç kimse de olmasın, muhakkak sen bütün dilekleri verensin, VAHHAB’ sın.” “Biz rüzgarı onun emrine bağlı kıldık, emri ile istediği yere rahatça akar giderdi.” “Cinleri de onun emrine bağlı kıldık. O cinlerin kimisi bina ustası, kimide dalgıçtı.”

Enbiya suresi    Ayetler: 81 ve 82    Sayfa : 329 ve 330
“ Süleyman’ ın  emrine esen rüzgarı verdik ki, bu rüzgar O’ nun  emri ile içine bereketler verdiğimiz yere (Şam’a ) esiyordu. Biz her şeyi biliyorduk. " “ Cinlerden O’ nun için dalgıçlık edenleri ve daha başka işte çalışanları emrine verdik. Ve hep onları zapteden bizdik. “ 

“Faiz yiyenler, mahşer günü kabirlerinden, cinlerin çarptığı kişiler gibi kalkarlar”

Al’i İmran suresi    Ayet : 175    Sayfa : 74
“ Cin ve şeytanlar sadece kendi dostlarına korku, heyecan ve zarar verir. Siz onlardan korkmayın. Gerçek manada inanıyorsanız, Benden korkun.”   

A raf suresi    Ayet : 200    Sayfa : 177
“ Eğer cin ve şeytanlardan bir korku ve dürtü sizi rahatsız ederse hemen Allah’a sığının. Çünkü O hakkıyla işitendir, her şeyi tam manasıyla bilendir.”

Müminun suresi    Ayetler : 97 ve 98    Sayfa: 349
“ Ey Resulum de ki, Ya Rabbi şeytanların kışkırtmalarından, taşkınlık, zarar ve vesvese vermelerinden sana sığınırım. Ya Rabbi onların huzurunda olmalarından da sana sığınırım. “

MÜSLÜMAN   OLAN   CİNLER
Zariyat suresi    Ayet : 56    Sayfa : 524
“ Biz, cinleri ve insanları bana ibadet etsinler diye yarattık ”

En'am suresi    Ayet: 130    Sayfa: 145
" Ey cin ve insan topluluğu, size içinizden ayetlerimizi, hak ve doğru olanı anlatan ve şu korkunç Mahşer gününüzün geleceğini haber verip sizi korkutan Peygamberler gelmedi mi ? "

Bu Ayet-i Kerimelerden anlıyoruz ki,  cinlerde insanlar gibi Allah'a ibadet etmekle mükelleftir.

Cin suresi   Ayet : 11    Sayfa : 573
“ Bize gelince, iyilerimizde var, başka türlü olanlarımız da. Biz çeşitli yollara ayrıldık. “ 

Bu ayetten anlaşılıyor ki, müslüman cinler de var, kafir cinler de. Müslüman cinler insanlar gibidir, cennete gireceklerdir. Kafir cinler de, kafir insanlar gibi cehenneme girecektir. Çünkü cinlerin de mükellefiyeti vardır.

A raf Suresi    Ayet: 179    Sayfa: 175
" And olsun ki, biz ins ve cinden bir çoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, onlarla anlayamazlar. Gözleri vardır, onlarla göremezler. Kulakları vardır, onlarla işitemezler. İşte bunlar hayvanlar gibidir. Hatta daha şaşkındırlar."

Cin suresi   Ayetler : 1 ve 2    Sayfa : 573
“ Ey Resulum de ki,  ‘ Bana vahy olundu. Cinlerden bir gurup, bir taife Kur’an dinlemişler de şöyle demişler, - Gerçekten biz hoş bir ses, hoş bir Kur’an dinledik.“ “ Öyle bir Kur’an ki, hidayete götüren, irşat eden, böylelikle biz O’na iman ettik. Rabbimize asla şirk koşmayacağız- dediler. ‘ “

MÜSLÜMAN   OLAN   CİNLER
Zariyat suresi    Ayet : 56    Sayfa : 524
“ Biz, cinleri ve insanları bana ibadet etsinler diye yarattık ”

En'am suresi    Ayet: 130    Sayfa: 145
" Ey cin ve insan topluluğu, size içinizden ayetlerimizi, hak ve doğru olanı anlatan ve şu korkunç Mahşer gününüzün geleceğini haber verip sizi korkutan Peygamberler gelmedi mi ? "

Bu Ayet-i Kerimelerden anlıyoruz ki,  cinlerde insanlar gibi Allah'a ibadet etmekle mükelleftir.

Cin suresi   Ayet : 11    Sayfa : 573
“ Bize gelince, iyilerimizde var, başka türlü olanlarımız da. Biz çeşitli yollara ayrıldık. “ 

Bu ayetten anlaşılıyor ki, müslüman cinler de var, kafir cinler de. Müslüman cinler insanlar gibidir, cennete gireceklerdir. Kafir cinler de, kafir insanlar gibi cehenneme girecektir. Çünkü cinlerin de mükellefiyeti vardır.

A raf Suresi    Ayet: 179    Sayfa: 175
" And olsun ki, biz ins ve cinden bir çoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, onlarla anlayamazlar. Gözleri vardır, onlarla göremezler. Kulakları vardır, onlarla işitemezler. İşte bunlar hayvanlar gibidir. Hatta daha şaşkındırlar."

Cin suresi   Ayetler : 1 ve 2    Sayfa : 573
“ Ey Resulum de ki,  ‘ Bana vahy olundu. Cinlerden bir gurup, bir taife Kur’an dinlemişler de şöyle demişler, - Gerçekten biz hoş bir ses, hoş bir Kur’an dinledik.“ “ Öyle bir Kur’an ki, hidayete götüren, irşat eden, böylelikle biz O’na iman ettik. Rabbimize asla şirk koşmayacağız- dediler. ‘ “
MÜSLÜMAN   OLAN   CİNLER
Zariyat suresi    Ayet : 56    Sayfa : 524
“ Biz, cinleri ve insanları bana ibadet etsinler diye yarattık ”

En'am suresi    Ayet: 130    Sayfa: 145
" Ey cin ve insan topluluğu, size içinizden ayetlerimizi, hak ve doğru olanı anlatan ve şu korkunç Mahşer gününüzün geleceğini haber verip sizi korkutan Peygamberler gelmedi mi ? "

Bu Ayet-i Kerimelerden anlıyoruz ki,  cinlerde insanlar gibi Allah'a ibadet etmekle mükelleftir.

Cin suresi   Ayet : 11    Sayfa : 573
“ Bize gelince, iyilerimizde var, başka türlü olanlarımız da. Biz çeşitli yollara ayrıldık. “ 

Bu ayetten anlaşılıyor ki, müslüman cinler de var, kafir cinler de. Müslüman cinler insanlar gibidir, cennete gireceklerdir. Kafir cinler de, kafir insanlar gibi cehenneme girecektir. Çünkü cinlerin de mükellefiyeti vardır.

A raf Suresi    Ayet: 179    Sayfa: 175
" And olsun ki, biz ins ve cinden bir çoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, onlarla anlayamazlar. Gözleri vardır, onlarla göremezler. Kulakları vardır, onlarla işitemezler. İşte bunlar hayvanlar gibidir. Hatta daha şaşkındırlar."

Cin suresi   Ayetler : 1 ve 2    Sayfa : 573
“ Ey Resulum de ki,  ‘ Bana vahy olundu. Cinlerden bir gurup, bir taife Kur’an dinlemişler de şöyle demişler, - Gerçekten biz hoş bir ses, hoş bir Kur’an dinledik.“ “ Öyle bir Kur’an ki, hidayete götüren, irşat eden, böylelikle biz O’na iman ettik. Rabbimize asla şirk koşmayacağız- dediler. ‘ “


Cin suresi    Ayet : 19    Sayfa : 574
“ Peygamber namaza durduğu zaman cinler birbirlerini ezercesine Kur’an dinlemek için O’ nun  etrafında toplanırlardı. “

Ahkaf suresi    Ayetler : 29, 30 ve 31    Sayfa : 507
“ Ey Habibim hatırla ki, cinlerden bir gurubu Kur’an dinlemek üzere sana yöneltmiştik. Onlar bunun üzerine vardılar, birbirlerine susun dinleyin dediler. Sonra kendi kavimlerin yanına döndükleri vakit  “ “ Ey kavmimiz biz bir kitap bir Kur’an dinledik. Musa’dan sonra indirilmiş olup, önceki kitapları tasdik ediyor. Hakka ve doğru bir yola hidayet ediyor. “ “ Ey kavmimiz Allah’ın davetçisine icabet edin. Ve O’na iman getirin ki, günahlarınız bağışlansın. Ve sizi acıklı bir azaptan korusun. “ 

Rüm suresi     Ayet : 21     Sayfa : 407
"Onlara gönül veresiniz diye, kendi içinizden , kendileriyle huzur ve mutluluğa kavuşacağınız eşler yaratıp, aranızda bir sevgi, bir muhabbet ve bir rahmet var etmesi, Allah’ ın varlığının alametlerindendir."
CİNLER   ÖLÜRLER Mİ ?
Rahman suresi    Ayetler : 26 ve 27    Sayfa : 533
“ Yeryüzünde yaratılmış olan her canlı fanidir. “ “ Yalnız ve yalnız azamet ve ikram sahibi olan Allah’ın zati bakidir. “

Enbiya suresi    Ayetler : 34 ve 35    Sayfa : 325
“ Ey Habibim, biz senden önce de hiçbir insana ebedilik, ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen de vefat edersen onlar ebedi mi kalacaklar?“ “ Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülükle ve iyilikle deneyeceğiz. Sonunda hepiniz bize döndürüleceksiniz. “

Cuma suresi    Ayet : 8    Sayfa : 554
“ De ki, ‘ Haberiniz olsun o sizin kaçmakta olduğunuz ölüm varya ölüm mutlaka başınıza gelecekir. Sonra gaybı ve aşikarı bilen Allah’a döndürüleceksiniz. O size neler yaptıklarınızı haber verecektir. “

A raf Suresi    Ayetler : 13 ve 14    Sayfa : 153
"İblis, ‘ Ey Rabbim bana kıyamet gününe kadar ömür ve mühlet ver’ dedi" "Biz de, ‘ Ey İblis sen tarafımızdan kıyamete kadar ömür ve mühlet verilenlerdensin ’ dedik "   

Yukarıdaki ayetlerden anladık ki, yaratılan her mahluk öleceğine göre, cinler de yaratılan bir mahluktur. Onlar da ölecektir. Ömürleri insan ömründen daha uzundur. Ancak cinlerin ilk yaratılanı olan  ŞEYTAN’ ın  kıyamet gününe kadar yaşayacağına dair Allah tarafından izin ve mühlet verilmiştir.

A raf suresi    Ayetler : 12, 13,14,15,16,17,18    Sayfa : 153

“ Allah İBLİS’e  ‘ Ben sana emrettiğim vakit, Adem’e secde etmene mani neydi?’  diye sordu. İblis,  ‘ Ey Rabbim, Ben ondan daha hayırlıyım. Çünkü beni ateşten , onu ise topraktan yarattın. ‘  dedi. “ “ Allah,  ‘ Öyleyse hemen in oradan! Sana cennette kibirlenmek yaraşmaz. Haydi çık! Çünkü sen alçaklardansın. ‘  buyurdu. “ “ İblis,  ‘ Bana kıyamet gününe kadar mühlet ver. ‘  dedi. “ “ Allah da,  ‘ Haydi kıyamete kadar mühlet verilenlerdensin. ‘  dedi. “ “ İblis; ‘ Öyleyse beni azdırmana karşılık yemin olsun! Ben de onları saptırmak için mutlaka senin doğru yolunun üzerine oturacağım. “ “ Sonra onlara önlerinden , arkalarından , sağlarından ve sollarından sokulacağım. Sen de çoğunu şükredici bulamayacaksın. ‘  dedi. “ “ Allah buyurdu ki;  ‘ Kınanmış ve kovulmuş olarak çık oradan. Yemin ederim ki, kullarımdan her kim sana uyarsa, cehennemi hep sizden dolduracağım. ‘ “

CİNLER   ÖLÜRLER Mİ ?
Rahman suresi    Ayetler : 26 ve 27    Sayfa : 533
“ Yeryüzünde yaratılmış olan her canlı fanidir. “ “ Yalnız ve yalnız azamet ve ikram sahibi olan Allah’ın zati bakidir. “

Enbiya suresi    Ayetler : 34 ve 35    Sayfa : 325
“ Ey Habibim, biz senden önce de hiçbir insana ebedilik, ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen de vefat edersen onlar ebedi mi kalacaklar?“ “ Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülükle ve iyilikle deneyeceğiz. Sonunda hepiniz bize döndürüleceksiniz. “

Cuma suresi    Ayet : 8    Sayfa : 554
“ De ki, ‘ Haberiniz olsun o sizin kaçmakta olduğunuz ölüm varya ölüm mutlaka başınıza gelecekir. Sonra gaybı ve aşikarı bilen Allah’a döndürüleceksiniz. O size neler yaptıklarınızı haber verecektir. “

A raf Suresi    Ayetler : 13 ve 14    Sayfa : 153
"İblis, ‘ Ey Rabbim bana kıyamet gününe kadar ömür ve mühlet ver’ dedi" "Biz de, ‘ Ey İblis sen tarafımızdan kıyamete kadar ömür ve mühlet verilenlerdensin ’ dedik "   

Yukarıdaki ayetlerden anladık ki, yaratılan her mahluk öleceğine göre, cinler de yaratılan bir mahluktur. Onlar da ölecektir. Ömürleri insan ömründen daha uzundur. Ancak cinlerin ilk yaratılanı olan  ŞEYTAN’ ın  kıyamet gününe kadar yaşayacağına dair Allah tarafından izin ve mühlet verilmiştir.

A raf suresi    Ayetler : 12, 13,14,15,16,17,18    Sayfa : 153

“ Allah İBLİS’e  ‘ Ben sana emrettiğim vakit, Adem’e secde etmene mani neydi?’  diye sordu. İblis,  ‘ Ey Rabbim, Ben ondan daha hayırlıyım. Çünkü beni ateşten , onu ise topraktan yarattın. ‘  dedi. “ “ Allah,  ‘ Öyleyse hemen in oradan! Sana cennette kibirlenmek yaraşmaz. Haydi çık! Çünkü sen alçaklardansın. ‘  buyurdu. “ “ İblis,  ‘ Bana kıyamet gününe kadar mühlet ver. ‘  dedi. “ “ Allah da,  ‘ Haydi kıyamete kadar mühlet verilenlerdensin. ‘  dedi. “ “ İblis; ‘ Öyleyse beni azdırmana karşılık yemin olsun! Ben de onları saptırmak için mutlaka senin doğru yolunun üzerine oturacağım. “ “ Sonra onlara önlerinden , arkalarından , sağlarından ve sollarından sokulacağım. Sen de çoğunu şükredici bulamayacaksın. ‘  dedi. “ “ Allah buyurdu ki;  ‘ Kınanmış ve kovulmuş olarak çık oradan. Yemin ederim ki, kullarımdan her kim sana uyarsa, cehennemi hep sizden dolduracağım. ‘ “


Başlık: Ynt: cinler
Gönderen: torq - 24.02.07/15:23
HATAY - Basına 'ortaçağ' görüntüleriyle yansıyan akıl hastanesinden çıkarılan kız, başka bir 'ortaçağ ilkelliği'ne kurban edildi. Adana'daki Doktor Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde hastalara uyuşturucu verilmesi ve dayak atılması görüntüleri üzerine ailesi tarafından tedavi gördüğü bu hastaneden alınan 24 yaşındaki Emrah Kaya, 'cin çıkarma seansı'nda öldü. İki gün 'cinci hoca'yla odaya kapatılan kız, göğsü kesilmiş olarak bulundu.

Antakya'ya bağlı Harbiye beldesinde oturan Mehmet Kaya, televizyonlar ve gazetelerde, Doktor Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çıkan haberin ardından üç yıldır burada tedavi gören kızını 20 Şubat'ta alıp evine götürdü. Kaya ailesi, kızlarını tedavi ettirmek için tavsiye üzerine 'hoca' olduğu söylenen Abdullah Yeşiltepe'ye başvurdu. 'Cinci hoca' olarak bilinen Yeşiltepe ile Emrah, üç gün önce evdeki bir odaya kapatıldı ve hocanın 'cin çıkarma seansları' başladı. Emrah, iki gün aynı odada kaldığı Yeşiltepe'nin önceki günkü seansında öldü. Emrah Kaya'nın uzaktan akrabalıkları da olan Yeşiltepe'nin, genç kızın göğsünü jiletle kestiği ortaya çıktı. Yeşiltepe, Emrah'ın göğsünü kestikten sonra, "Cinler uyuyor, biraz sonra çıkarlar" diyerek odadan çıktığı, arkasından da genç kızın öldüğü iddia edildi. Olayın ardından yakalanan Yeşiltepe 'kasten adam öldürmek'ten tutuklandı.
Kaya'nın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından Harbiye Şıh Yusuf Mezarlığı'nda toprağa verildi. Amca Ali Kaya, "Kızla hoca odaya geçmiş dua etmeye başlamışlar. Sonra da ölmüş. Ama eceliyle mi ölmüş, öldürülmüş mü, ancak Allah bilir. Bir de otopside belli olur" dedi.

Tutuklanan Yeşiltepe'nin, Suudi Arabistan'a uyuşturucu hap captagon götürmek isterken yakalanıp bir süre cezaevinde yattığı ortaya çıktı. Cezaevinde Kuran okumayı öğrenen Yeşiltepe, tahliyesinden sonra da 'Ben şıh oldum' diyerek muska yazmaya başlamış. Hürriyet Mahallesi'ndeki evinde muska yazdığı ileri sürülen Yeşiltepe'nin, bir yıldır 'cin çıkarma' seansları da düzenlediği öğrenildi.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=213827
Başlık: Cin nedir?
Gönderen: SWORDFÝSH - 21.08.07/12:14
1-Cinler, insanlar gibi sülâleler hâlinde; ve nüfus olarak da insanların en az on katı bir kalabalığa sahiptirler... Milyarlarcadırlar...

2-"Dalga"kökenli yani "ışınsal bir bedene" sahiptirler... İnsanların beynine dalga sinyaller yollayarak onlara çeşitli fikirler ilkâ edebilir, vehimleri veya hayâl güçleri üzerinde tasarruf ederek, varolmayan şeyleri varmış gibi gösterebilirler. Vesvese verirler...

3-Madde üzerinde ışınsal yakma güçleri vardır; ve bir nesneyi bir anda dünyanın herhangi bir yerinden alıp başka bir yerine taşıyabilme gücünde olanları da mevcuttur.

4-İslâm Dini’ni kabul etmeyenlere, çeşitli geçmiş felsefelerin görüşlerini sanki yeni görüşlermiş gibi ilkâ ederler.

5-Medyumluk yoluyla ruhlarla görüşmeye, İslâm'ın düşünce tarzını bilen kişiler içinde inanan tek kişi göstermezsiniz.

6-Ruhlara inanan batı âlemi cinleri bilmez!.. Hıristiyanlıkta cin konusu yoktur!. Bu sebeple onlar, bizde "CİN" adı verilen bu varlıklara, tesirlerine göre, "ruh, peri, hortlak, hayalet, şeytan" gibi isimler verirler... Oysa bu ve buna benzer tanımlamalar ile târif edilenler hep "CİN" adı verilen varlıklardır!..

7-Ruhçulara göre, uzaylılarla(!) temas ettiklerini söyleyenlere göre Hz. Muhammed ileriyi gören basit bir medyumdur!!!... Çünkü cinler onlara bu fikirleri telkin eder.

8-Günümüzdeki kendini evliyadan sanan, meşhur olmuş fakat İslâmı bilmeyen, hayâl âleminde yüzen pekçok kadın ve erkek, farkında olmadan CİNLERİN hükmü altına girmiş zavallılardır. Olayın temeli de bilgisizliktir.

9-CİNLER, genel hafıza planında, geçmişe dönük tüm olayları okuyup, bir kişinin ağzından bunları açıklayabilirler...

Bu yüzden, kişinin trans halinde geçmiş olaylardan bahsetmesi, onun geçmişte yaşaması değildir; ya da yabancı lisan konuşması o lisanının konuşulduğu yerde daha evvelce bulunması anlamına asla gelmez.

Burada bir de çok sorulan bir soruya, tecrübelerimize göre cevap vermeye çalışalım...

Bilerek veya bilmeyerek cinlerin hükmü veya tesiri altına girmiş kişi ne gibi tedbirler alırsa faydasını görür...?

Bu konuda tavsiyelerimizi şöyle sıralıyabiliriz:

1-Sad sûresinin 41, Mü'minun sûresinin 97 ve 98 Saffat suresinin 7'inci ayetlerinde öğretilen şu dua cinlerin kişi üzerindeki tesirlerini büyük ölçüde kaldırmaktadır...

Tasavvufla ilgilenenlere, tedbir olarak sabah akşam 40`ar defa okumaları tavsiye olunur...

Özellikle bir rahatsızlığı olanlar ise, günde 100 defa ile 300 defa arasında sabah akşam okumaya devam ederlerse umarım kısa sürede netice alırlar...

Okunuşu şöyledir:

"Rabbi enniy messeniyeşşeytânu binusbin ve azâb. Rabbi eûzü bike min hemezâtiş şeyâtıyni ve eûzü bike rabbi en yahdurun. Ve hifzan min külli şeytânin marid.

2-Kul euzüler 41 defa

3-Lâ havle velâ kuvvete illa billahil aliyyül aziym. (Günde 100 ile 500 defa okunabilir).

Son olarak şunu ifade edelim...

İnsanın başına gelen bütün felaketlerin genelinde bilgisizlik yatar. Olayların hemen sonrasında en çok sarfedilen söz:

-Ama ben öyle ZANNETMİŞTİM!.. Öyle diye duymuştum!...dur!.
günümüz bilimi;

       1.

          Evrenin maddi yapısının tek bir cevherden - hidrojen- oluştuğunu;
       2.

          Maddenin ışınım hâline dönüşmesiyle yıldız enerjisinin meydana geldiğini
       3.

          Evrenin, bugün, içinde elektromanyetik dalgaların tedirgin edilmeden özel bir rol oynadığı, engin bir elektromanyetik bileşim olarak gözüktüğünü
       4.

          Maddenin hıza göre değiştiğini; yüksek hızda ise, enerjiye yani madde ötesine dönüştüğünü;
       5.

          Elektrodinamiğin gerçeği mekanikten çok daha öte bir şekilde gösterdiğini,
       6.

          Zaman ve mekânının izâfîliğini (bağlılığını-rölativite)
       7.

          Enerjinin kütlesel olduğunu,
       8.

          Yalın ışık mermisi fotonun varlığını.

Ve bunların yanısıra, yakın zamana kadar düşünülmemiş veya tesbit edilmemiş bir çok şeyleri artık rahatlıkla kabul etmekte ve değerlendirmektedir...

Oysa zavallı Galile, sadece "dünya dönüyor" dediği için günlerce engizisyon mahkemelerinde ve işkence odalarında çile doldurmuştu...Gelin bizim bazılarını beş duyuyla tesbit edebildiğimiz dalgalar-ışınlar bütününün bir kısmına şöyle bir göz atalım...

İşte,

    1.numarada, köpek kulağının değerlendirdiği dalgalar yer alıyor.

    2.numarada insan kulağının değerlendirebildiği dalgalar var.

    3.numarada ise kedi kulağının değerlendirebildikleri... Bundan sonra sırasıyla:

    4. Ultrasonik dalgalar,

    5.Radyo dalgaları (L - uzun, M - orta, S - kısa dalgalar ki bunları ancak radyo dediğimiz bir çeşit adaptörün vasıtasıyla değerlendirebiliyoruz).

    6.Televizyon dalgaları ( VHF - UHF - SHF - EHF ki bu dalgaları da televizyon denen adaptörün gözümüze adaptasyonu ile almaktayız).

    7.Radar dalgaları...

    8.Şerare dalgaları...

    9.Hareket dalgaları...

    10.Ve nihâyet gözümüzün degerlendirebildiği kırmızı - mor arası renk olarak tesbit edebildiğimiz ışınlar...

    11. Morötesi ışınlar...

    12. Rontgen (X-Ray) ışınları...

    13.Kozmik ışınlar (dalga boyu santimetrenin 10.000.000.000.000'da birinden kısa).

    14. Herşeye rağmen tesbit edemediğimiz meçhul ışınlar...

Yukarıda belirtilen, bilimin tesbit ettiği dalgalar ışınlar dışında daha pek çok dalgalar-ışınlar bulunmaktadır ki, insanlık bunların yapımıza göre neye karşıt olduğunu bilememektedir.
Başlık: Ynt: CİN NEDİR?
Gönderen: adnan - 21.08.07/12:31
adem yaratılmazdan evvel cinler ten aleminde yaşarlardı.. :2funny:

şimdi size aleni cin seansı uyguluycam
ve cin görmenizi saglıycam (reklam amaçlı ilk seans üçretsiz)

üzerinde ademiyet vasfı yaratılmamıs tüm insan suretliler cinniyatını yaşarlar
bi dakka içerde ayna var bi bakıp geleyim..  :D

yanılmıyorsam medyum keto idi
adamdan duyunca şok olmuştum evet tam bir şarlatan ama sözler ne kadar dogruydu şaşırmıştım

tv de programda seyirci soruyor..
soru..cinler size nasıl geliyor ?..
cevap.. sizin geldiginiz gibi..(ben şok )
soru ..sizinle nasıl konuşuyorlar..
cevap ..sizin konuştugunuz gibi..diyor ( komadayım ) :DBaşlık: Cinlere dair ...
Gönderen: SWORDFÝSH - 27.08.07/18:25
  "CİN" adıyla işaret edilen; gerçeği itibariyle insan gözü tarafından görülemiyen; bazen de sahip oldukları özellikler dolayısıyla, bazı insanlara maddemsi görüntüler verebilen bu varlık türünün yapısı iki katmandan oluşur:

1-CAN... Algılamada yetersiz kaldığımız "bilinç" türü...

2-PERİSPERİ denilen "hologramik dalga beden"!.Kur`ân-ı Kerim’de "CİN" kelimesiyle tanımlanan; halk arasında "peri", "dev", "hayâlet", "CİN", "CİNNÎ", "iyi saatte olsunlar" diye bilinen; görüntülerine göre çeşitli isimler takılan; spiritlerin, ölmüş kişilerin "RUH"u  sanarak çağırma yoluyla iletişim kurdukları; son olarak da anlattıkları masalları yutacak fikir düzeyindeki kişilere kendilerini "UZAYLI VARLIKLAR" olarak tanıtan görünmeyen "bilinç varlıklar"dır!..

"NEFS"i itibariyle varlığını, hayâtiyetini, "ben" bilincini bundan önceki bölümde belirtmiş olduğumuz üzere mutlak "RUH"tan alır...

Bilinç mükemmeliyeti olarak, evrende "İNSAN"dan sonra gelmektedir...

Kendi varlığını bilebilmesi, perisperiye (dalga bedene) bürünmesinden itibaren olmaktadır ki, bu da CİNlerin bir nevi doğumu olmaktadır kendi yapılarına göre...

Mutlak mânâda ölümü, kıyâmet denen anda olmaktadır aynen insan gibi...

Basit mânâdaki yani bizim umumi olarak anladığımız şekildeki ölümleri ise, kendilerine tâyin edilmiş ömürleri sonunda perisperilerinden (dalga bedenden) soyutlanmaları tarzında olmaktadır... CİNler kendilerinden birisinin ölümlerini, onun aralarından kaybolmalarıyla anlarlar...

Yaşama süreleri yâni ömürleri hakikatta insanlarla aynı süre almasına rağmen, yapı şartları ve özellikleri dolayısıyla, bu süre bazen bize göre 700-1000 yaşını bile bulmaktadır... Yâni gerçekte, kendi öz zamanlarına göre 60-70 senelik ömürleri, bizim zaman birimimize kıyaslandığı takdirde, karşımıza 1000 seneye yakın bir ömür süresi çıkabilmektedir...

Yapıları sebebiyle çok gelişmiş imkânlara sahip olmalarına rağmen, düşünce seviyesi, bilinç olarak, insanlardan üstün olanına da rastlanmaktadır... Şurası kesin olarak bilinmektedir ki, üstün insan, üstün CİNden daha üstün olmaktadır...

Karakter olarak insandan daha zayıf bir yapıya sahiptirler... Olumsuz olarak adlandırılan davranışları çokça ortaya koymaya yatkındırlar... Ve genellikle bu çeşit işlerle uğraşırlar... Ancak buna rağmen içlerinde, iyileri, dine bağlı olanları ve hattâ ender de olsa evliyaları vardır...

En büyük özellikleri ve eğlenceleri, insanların zayıf taraflarından faydalanarak, müsait olan yapıları dolayısı ve sebebiyle, onları kendilerine bağlı kılmak, istediklerini yaptırmak, adeta kulları olarak kendilerine hizmet vermelerini sağlamak, taptırtmaktır...

Şeytan diye bilinen, yahut da şeytana ait olarak bilinen işlerin tamamı gerçekte CİNlere aittir... Çünkü şeytâniyet, CİNlerin bir vasfıdır!. CİNlerin dışında ayrıca, şeytan diye bir varlık yoktur...

CİNlerin özelliklerinden bundan sonraki bölümlerde daha geniş bir şekilde devam edeceğimizden, şimdilik burada kesiyor ve büründükleri örtüye geçiyoruz:

CİNler, hareketlilikleri ve madde kaydında olmamaları dolayısıyla, geçmişi tamamen bilebilmektedirler...

Geleceğe ait bilgileri, gene yapıları dolayısıyle bir ölçüde bilmeleri mümkün olmakta ise de, detaya inememektedirler... Pek çok kere de geleceğe ait verdikleri bilgileri yanlış çıkmaktadır.

2. PERİSPERİ (Ruhu hayvânî):

Yapısı henüz bugünkü ilmin tesbit edemediği dalgalardan oluşmuştur... Ancak bu sahada vazifeli olanların bir süre çalışması sonucu, perisperinin, yani dalga bedenin yapısını tesbit etmeleri hiç de güç olmayacaktır...

"İnsan" bölümünde açıkladığımız, "insandaki dalga bedenle" aynı özelliklere sahiptir...

Ayrıca, beden gibi, birşeye bürünmüş değildir; bedenin fonksiyonlarını da perisperi yüklenmektedir.

Diledikleri takdirde maddemsi bir görüntü verebilmektedirler...

Bizim zaman ve mekan kayıtlarımızla bağlı değillerdir...

İstedikleri anda dünyanın herhangi bir yerinde veya semanın herhangibir bölgesinde olabilecek seyyaliyete ve hıza sahiptirler...Daha önce de belirtmiş olduğum gibi, CİNlerin ömürleri, insanların ortalama ömür süreleri olan 70 senenin yaklaşık 10 ila 13 katı, yâni 700 ile 1000 sene arasında değişmektedir..

Ancak bazı CİNlerin ömürlerinin 1400 seneye yakın bir zamanı kapladığı da bu sahada ihtisas sahibi olan kişilerce belirtilmektedir.

Onların ömürlerinin bu kadar uzun olması, yaşam şartlarının bizden başka bir şekilde olmasına, hızlarının insanınkinden çok çok yüksek olmasına bağlı bulunmaktadır..

Bunu imkânımız ve müsbet ilmin gelişmeleri nisbetinde açıklamaya çalışalım..

Bugün fizikte "öz zamanın kısalması" denilen son derece şaşırtıcı bir durum tüm günümüz ileri bilim çevrelerince kabul edilmiş durumdadır..

Bu olayı basit bir şekilde anlatmak gerekirse; "hız yükseldikçe, zaman yavaşlar... Hız, belirli bir noktaya ulaştığında ise zaman durur" şeklinde özetleyebiliriz...

Bunun açıklamasını ünlü fizikçi Paul Langevin şöyle yapmıştır:

"Bir taşıtın içindeki insanla birlikte, yeryüzünden ışık hızının 20.000`de biri kadar bir hızla ayrıldığını düşünün... Bu taşıt ve içindeki insan, taşıt içindeki kendi zamanı ile tam bir yıl süreyle dünyadan uzaklaşıyor... Bir senenin sonunda ise çark ediyor ve dünyaya geri gelmeye başlıyor...

Ve sonuçta dünyaya geri döndüğü zaman kendi öz zamanına göre iki sene geçmiş iken, dünyanın tam ikyüz yıl ihtiyarlamış olduğunu, dünya üzerinde üç neslin değişmiş bulunduğunu görüyor.."

İşte bu durum onun çok yüksek hızda yaşamış olmasından ileri gelmektedir...

Evet, CİNler ise yapıları, madde kaydıyla kayıtlı olmamaları dolayısıyla sürekli olarak yüksek hız içinde yaşamaktadırlar..

İşte bu hızları dolayısıyla da, onlar, bizim 70 yıllık ömrümüz kadar bir zamanı kendi öz zamanları içinde yaşadıkları zaman; bu süre bizim hızımıza bağlı zaman boyutu itibariyle 700 sene civarına ulaşmaktadır...

Buna göre, boyutumuzun zaman ölçüsü ve hızına göre insanın ortalama 70 yıl yaşadığını ve CİNin ömrünün de bize göre 700 sene civarında olduğunu kabul edersek, çok basit bir hesapla hızlarının içinde yaşadıkları boyutta bize göre en az on misli daha fazla olduğunu farkederiz..

Bilmem bu şekilde CİNlerin insanlara göre neden çok daha uzun ömürlü olduklarının sebebini izah edebildim mi?..

Bize göre ömürleri bin sene olan fakat kendi özzamanları itibariyle de gene yetmiş sene yaşamakta olan CİN adıyla tanımlanan varlıklar mevcut olduğu gibi...

Maddenin atom çekirdekleri içinde gerçek enerji alış-veriş etkenleri olan (ve dışta da kendi kendine parçalanarak "u" mezonlarını meydana getiren) "pi" mezonları da İKİ MİLYARDA BİR SANİYELİK ömre sahiptirler!!!..

Kozmik ışınımlarda ortaya çıkan "u" mezonları ise yer atmosferinde çoğu defa birkaç kilometre ve bazen de on kilometreden fazla yol alırlar ve dönüşürler... ya da bizim tabirle ölürler...

İşte bu yukarıda çok basite indirgeyerek açıkladığımız bilimsel gelişmeler kamuoyuna açıklandıktan sonra Amerika`da sinema dünyası, bunu hemen perdeye aktarmış ve yukarıda anlattığımız "LANGEVİN GEZMENİ" diye bilim dünyasında bilinen bilimsel buluşa dayalı olarak bundan bir süre önce sinemalarda seyrettiğimiz "Maymunlar Cehennemi" ile "Maymunlar Cehennemine Dönüş" adlı filimleri çevirmişlerdir... Daha sonra da aynı esasa dayalı olarak pek çok senaryoya bağlı filmler çorap söküğü gibi birbirini takip etmiştir...
KUR`ÂN ve HADİSLERE GÖRE "CİN"     

Buraya kadar ki bölümlerde olaya bilimsel açıdan bakmıştık ve "CİN"lerin yapısını aynı bakışla izah etmiştik...

Bu bölümde ise "CİN" hakkında Kur`ân-ı Kerim`in verdiği bilgilerden bazıları ile bu konuda Rasûlullah`tan bizlere ulaşan ve doğruluğunda şüphe olmayan bazı gerçekleri size nakletmeye çalışalım..

Önce Kur`ân-ı Kerim`den "CİN"lerle ilgili bazı âyetleri naklediyoruz... Âyetlerin sonunda verilen numaraların ilki sûre, ikincisi de o sûredeki âyet numarasıdır...

1-CANNI (CİNleri) DA DUMANSIZ ATEŞTEN (IŞINDAN-DALGADAN) YARATTIK... (55-15)(*)

(*)Hak Dini Kur`ân Dili, cilt: 6 / sayfa: 4669.

2-CANNI DA (insten evvel) MESÂMATA (yani gözeneklere-maddeye) NÜFÛZ EDİCİ VE ZEHİRLEYİCİ ATEŞTEN -RADYASYONDAN- YARATTIK... (15-27)(**)

(*)Hak Dini Kur`an Dili, cilt: 4 / sayfa: 3059

3-O GÜN Kİ, ("ALLAH") ONLARIN HEPSİNİ TOPLAYACAKTIR.(ve şöyle hitap edecektir):

"EY CİN CEMAATİ,iNSANLARIN EKSERİYETİNİ HÜKMÜNÜZ ALTINA ALMAK (kendinize tâbi kılmak) KAYDINA DÜŞTÜNÜZ HA!..."(6/128)

4-BEN CİNLERİ VE İNSANLARI SADECE KULLUK ETMELERİ İÇİN YARATTIM...(51/56)

5-(Kıyâmet gününde hitap edilir): EY CİNLER VE İNSANLAR MA`ŞERİ GÜCÜNÜZ YETERSE GEÇİN GİDİN AKTARI ARZI SEMÂDAN; GEÇEMEZSİNİZ, OLMAZSA FERMAN!..

SALINIR ÜZERİNİZDE ATEŞTEN BİR YALIN, BİR ZEHİR DUMAN, KURTULAMAZSINIZ DESENİZ DE "EL AMAN!."...

GÖK BİR YARILIP OLUVERDİMİ BİR GÜL, YAĞ GİBİ ERİYEN KIZARAN YANAN...

O GÜN SORULMAZ CÜRMÜNDEN NE BİR İNSAN, NE DE CAN (yani CİNler)... (55/33-35-37)

6. ANDOLSUN Kİ BEN, CEHENNEMİ BÜTÜNiNSAN VE CİNLERDEN (müstehak olanlarla) DOLDURACAĞIM... (11/19)

7. ...CİNLERDEN, İNSANLARDAN, KENDİLERİNDEN EVVEL GEÇMİŞ ÜMMETLER İÇİN DE, BUNLARA KARŞI DA O SÖZ HAK OLMUŞTU... (41/25)

8. BİR DE O`NUNLA (yani "ALLAH"`la) CİNLER ARASINDA HISIMLIK UYDURDULAR... ANDOLSUN Kİ, BİZZAT CİNLER DAHİ, ONLARIN (yâni kendilerinin) BEHEMEHAL TUTUKLU OLARAK GETİRİLECEKLERİNİ BİLMİŞLERDİR... (37/158)

9. ...(Rabbine, Melikine, İlâhına sığınırım nâs’ın) CİNLERDEN VE İNSANLARDAN...(114/6)

10. (Hesap günüde) EY CİN VE İNS CEMAATİ (denecek), İÇİNİZDEN SİZE ÂYETLERİMİ NAKLEDER, BU GÜNÜN GELİP ÇATACAĞINI UYARIP HABER VERİR RASÛLLER GELMEDİ Mİ SİZE?..

"EY RABBİMİZ" DİYECEKLER, "NEFİSLERİMİZE KARŞI (kendi aleyhimizde) ŞÂHİDLİK EDERİZ"...

DÜNYA HAYATI ONLARI ALDATTI DA (bu duruma düştüler). GERÇEK KAFİR (hakikatı örtücü) KİŞİLER OLDUKLARINA KENDİLERİ DE, KENDİ ALEYHLERİNE ŞAHİDLİK ETTİLER...(6/130)

11.YÂD ET O ZAMANI Kİ, CİNLERDEN BİR TAİFEYİ KUR`ÂN DİNLEMELERİiÇİN SANA ÇEVİRMİŞTİK...

İŞTE BUNLAR, O`NUN HUZURUNA GELİNCE, (birbirlerine) SUSUN, demişler; (okunması) BİTİRİLİNCE DE, UYARMAYA MEMUR OLARAK KAVİMLERİNE DÖNMÜŞLERDİ...

EY KAVMİMİZ, DEDİLER, GERÇEK Kİ BİZ, MUSA`DAN SONRA İNDİRİLMİŞ OLAN, KENDİNDEN ÖNCEKİLERİ TASDİK EDEN, HAKKA VE HAKİKAT YOLUNA İLETEN BİR KİTAP DİNLEDİK...

EY KAVMİMİZ, "ALLAH"IN DAVETÇİSİNE İCÂBET EDİN!.. O`NA İMAN EDİN Kİ, GÜNAHLARINIZDAN BİR KISMINI BAĞIŞLASIN VE SİZİ ÇOK ELEM VERİCİ BİR AZÂBDAN KURTARSIN... (46-29/30/31)

12- (Ya Muhammed) ANLAT Kİ: BANA ŞU HAKİKAT VAHYOLUNMUŞTUR...

CİNLERDEN BİR TOPLULUK (benim Kur`ân okuyuşumu) DİNLEMİŞ DE, (aralarında) KONUŞMUŞLAR:

"BİZ GERÇEKTEN HAYRANLIK VEREN KUR`ÂN DİNLEDİK... Kİ O HAKKA VE GERÇEĞE SEVKEDİYOR... BUNDAN DOLAYI BİZ DE ONA İMAN ETTİK!.. RABBİMİZE HİÇ BİR ŞEYİ ORTAK KOŞMAYACAĞIZ...

...GERÇEKLER ARASINDA ŞU DA VAR Kİ, İNSANLARDAN BAZI KİMSELER, CİNDEN BAZI KİŞİLERE SIĞINIRLAR; BU SÛRETLE DE ONLARIN (yani sığındıkları CİNlerin) AZGINLIKLARINI ARTTIRIRLAR...

BİZ CİDDİ BİR ŞEKİLDE SEMÂYA (göğün üst yapısına) ERİŞMEK iSTEDİK; FAKAT ONU SERT BEKÇİLERLE VE IŞIN TOPLARIYLA KAPALI BULDUK... VE DOĞRUSU BİZ ORADAN DİNLEMEK iÇİN BAZI MEVKİLERE YERLEŞİRDİK ... FAKAT ŞİMDİ, KİM DİNLEYECEK OLURSA, ONUN iÇİN BEKLEYEN BİR ŞİHAB (Meteor) BULUYOR...

VE DOĞRUSU, BİZ BİLEMEYİZ O ARZDAKİ İNSANLARA, BİR ŞER Mİ iRADE EDİLMİŞTİR, YOKSA RABLARI ONLAR HAKKINDA HAYIR MI DİLEMİŞTİR!...

VE GERÇEK, BİZLERDEN SÂLİH OLANLAR DA VAR, OLMAYANLAR DA VAR; DİLİM DİLİM YOLLAR OLMUŞUZ...

... VE DOĞRUSU, BİZLER, MÜSLİM OLANLARIMIZ DA VAR, HAKSIZLAR DA... MÜSLİM OLANLAR,iŞTE ONLAR RÜŞTÜ SEVABI ARAYANLARDIR... AMA HAKSIZLAR, ONLAR DA ATEŞE ODUN OLMUŞLARDIR. (72/1-15)
Başlık: Ynt: Cinler
Gönderen: mak1 - 17.09.07/13:15
Ya kardeşler bu cinlere çok taktınız cinler zarar vermez onlarda bizim gibi evlenirler yerler içerler en sevdikleri yemek pirinçdir özellikle su kenarları ve terkedilmiş evlerde yaşarlar
Hayvanlara gelince Köpek,Kedi,At cini görür çünkü doğalarında vardır.
İnsanlar her seyi görseydi Dünya bombok olmazmıydı. Düşünün 
Başlık: Ynt: Cinler
Gönderen: ...σzαη... - 17.09.07/16:47
düsünelim,evet öyle yapalim ....
Başlık: Ynt: Cinler
Gönderen: karakurudelidolu - 26.07.08/20:51
amin