20.07.19/00:46

bizde niye faşist parti yok..

Başlatan darkmoon, 06.09.06/15:23

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkmoon

Türkiye de niye adam gibi bir faşist parti yok..
sol veya sağ, tüm partiler belli ölçülerde milliyetçilikten dem vuruyor, bu çizgi politikalarına yansıyor ama kelimenin tam anlamıyla ırkçı bir parti yok Türkiyede..
MHP filan demeyin sakın.. Türkeş vakti zamanında Atsız ekibini tasfiye etmemiş olsaydı belki..
bana göre bu konum için en güçlü aday Cem Uzan ın Genç partisiydi.. ama o da bildik sebeplerden elimine oldu..
ve bu hep küçümsenen Genç Parti seçimlerde İzmirde CHP nin ardından hatırı sayılır bir oyla ikinci parti oldu.. İzmiri bilenler bilir, kent değerleri ve kültürü açısından başka şehirlere nazaran öncelikli bir konumu vardır.. seçmen yapısı itibariyle bilinçli ve yüzer gezer olmayan bir oy yapısına sahiptir vs vs..
...
ırkçı, faşist, dini ögeleri dışlamayan ama güçlü bir vurgu da içermeyen, sekülarist ve basit ifade edilmiş söylemlere sahip bir partinin özellikle genç seçmenler arasında geniş bir taban bulabileceğini düşünüyorum..
ama niye yok.. bunu da biraz tuhaf bulmakla birlikte siyasi hayatımızda bir eksiklik olarak görüyorum..
..
bizde niye adam gibi korku filmi çevrilmez, niye bizden seri katil çıkmaz tarzında bir soru gibi durabilir ama önemli.. niye faşist bir partimiz yok.. iş başa düşmeden acilen bi el atalım mevzuya..

@

faşistliğin döl yatağı ırkçılığa dayanan aşırı  milliyetçilikten oluşuyor, buna göre de bir rota belirleyebiliriz :)

denge

Sen başına belamı arıyorsun darkmoon acaba? Milliyetçi geçinenlerle bile başedemezken...( Aman Chifo duymasın)  :P

@

chofo terör estirir valla, ayağını denk alın :D

darkmoon

ben son zamanlarda bu sorunun cevabını cidden merak ediyorum..
önemli bir oy potansiyeli olduğunu düşünüyorum ve siyaset boşluk kaldırmaz dediklerine göre niye diye sormaktan kendimi alamıyorum..

dahası faşizm sağdan olduğu kadar soldanda beslenen yada şöyle diyeyim pek çok farklı kapıdan geçerek ulaşılabilecek tuhaf bir hercümerç içinde bir acayip meydan.. solun karanlık yollarından biri bu meydana açılır.. sağın bu meydana ekspres servisleri vardır.. vs vs..
Türkiyede solun çarpık tarihi yapılanması düşünüldüğünde, sağın geleneksel yol ayrımları dikkate alındığında..

bilmiyorum ki.. vaktiyle ben "bu topraklarda faşizm boy atamaz" diye düşünürdüm.. biz emperyal bir gelenekten geliyorduk.. biz Yunusla Mevlanayla hemhal olmuş bir millettik.. biz..belki dünyaları tutuşturan ani bir öfkeyle kalkışan ama bir su gibi durulan sonra.. sonsuz denizlere kavuşan..
duygusallaştım bak şimdi.. hay aksi..
"tiz davranın.. kurun partiyi.. taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmaya.."

adnan

faşist partilerin dünyadaki örneklerine ve yaptıkları işlere bakarsanız
bu ülkede gelmiş geçmiş tüm partilerin yaptıkları ile kıyaslarsanız
hangi parti faşist degil diye sorardınız..
ama ne yazık ki faşist olmayan parti bulamazdınız... :)

chifo9

Alıntı yapılan: @ - 06.09.06/16:27

chofo terör estirir valla, ayağını denk alın :D

benim bu dünyada bildiğim tek terör örgütü pkk dır.faşistliğe gelince faşistlikle milliyetçilik arasında bir uzay boşluğu kadar fark var.milliyetçilik faşistlik demekse dünya üzerinde yaşayan ve milletini sevip onlar için çabalayan her birey ırkçıdır ve faşisttir.yanınızda bir türkçe sözlükle gezmenizi tavsiye ederim.başka konularda bu gibi yanlış kelime anlamı kullandığınızda zor durumda kalabilirsiniz.ve forumda terör estirecek yeterince teroristle karşılaştım.hem faşist parti niye yokmuş bizde.ödp ve hadep varya yetmezmi?

Muygun

Faşist bir düzeni savunabilecek ve diretebilecek güçlü lider ve düşünürler yok. Faşist bir model kurgulamak ciddi bir kapasite gerektirir. Faşist ideoljiler ve uygulamaları esnek değillerdir ve esnemden kırılırlar. Türk insanın genel yapısı faşist bir yapıyı oluşturacak kadar katı ve hoşgorusuz değildir. Bu arada Faşizm' in temel besin kaynaklarından "nefret"in T.C. topraklarında günden güne artması dikkat edilecek bir mevzudur.

adnan

Alıntı yapılan: chifo9 - 06.09.06/20:08
.hem faşist parti niye yokmuş bizde.ödp ve hadep varya yetmezmi?

evet bunda kesinlikle haklısın ..

chifo9

Alıntı yapılan: Muygun - 06.09.06/20:16
Faşist bir düzeni savunabilecek ve diretebilecek güçlü lider ve düşünürler yok. Faşist bir model kurgulamak ciddi bir kapasite gerektirir. Faşist ideoljiler ve uygulamaları esnek değillerdir ve esnemden kırılırlar. Türk insanın genel yapısı faşist bir yapıyı oluşturacak kadar katı ve hoşgorusuz değildir. Bu arada Faşizm' in temel besin kaynaklarından "nefret"in T.C. topraklarında günden güne artması dikkat edilecek bir mevzudur.

faşit düzen diye bişey yok kardeşim.neden diyeceksin.1.si faşist bir yönetimin lideri tarihe bakarsan hep askerdir ve düzene dayalı bir yöndetim değildir.o an askerin ağzından ne çıkarsa (faşit yönetimin başındaki asker) hitler bunun en büyük örneği;o kuraldır ve yasadır.ikincisi ; zaten faşist bir insan nekadar zeki olsada ruh sağlığı yerinde değildir.bu nedenle faşistliğe bir düzen denilemez.ve türk insanının yapısı buna müsait değildir.

KARGA

06.09.06/21:31 #10 Son düzenlenme: 06.09.06/21:52 KARGA
Vah anam vaaahh  ;D Bu forumlara sayfalarca yazı yazıldı faşizm hakkında ama bazıları tek milimetre ilerlememeyi başarıyorlar herşeye rağmen  ;D

Neyse bilinçlendirmeye çalıştık ama anlamıyorlar, alın o zaman biz de ateşi körükleyelim :)

Buyrun size nur topu gibi faşist bir parti; http://www.turkcutoplumcubudundernegi.org/index1.html

Hadi gençler, herkesi partide bekliyorum!

Muygun

valla çok güzel olmuş ellerine sağlık. moon tarikatı vakası gibi bi şey. Şamanist ayinler kopardı...

prensesistar

ayy allahım akıl fıkır ıhsan eyle bana
olurmuuu yoksa cıldıracagımmm
fasıst dedıklerı seylere bak yaaa
sız ne mıllıyetcılık ne fasızm nede turkculuk bılıyosunuz
yangın korudu yanıyooo

KARGA

Yettim yettim dostlar... alın size yine odun getirdim, büyütün ateşi büyütün... ;D

http://nihalatsiz.org/forum/

Herkes partiye! Foruma üye olmayan şöyle böyledir!

chifo9

Alıntı yapılan: KARGA - 06.09.06/21:31
Vah anam vaaahh  ;D Bu forumlara sayfalarca yazı yazıldı faşizm hakkında ama bazıları tek milimetre ilerlememeyi başarıyorlar herşeye rağmen  ;D

Neyse bilinçlendirmeye çalıştık ama anlamıyorlar, alın o zaman biz de ateşi körükleyelim :)

Buyrun size nur topu gibi faşist bir parti; http://www.turkcutoplumcubudundernegi.org/index1.html

Hadi gençler, herkesi partide bekliyorum!

bu verdiğin adres bir partiye ait değil gel sana biraz ders veriimde cehaletten kurtul.yoksa gözlerim yaşarıyor senin gibi gençlerin forum köşelerinde helak olmasından.turkcutoplumcubudundernegi partisi kaç oyla meclise girmiş yavrum?:)))) gelecek seçimlerde oylar bu partiye!

chifo9

Alıntı yapılan: KARGA - 06.09.06/21:56
Yettim yettim dostlar... alın size yine odun getirdim, büyütün ateşi büyütün... ;D

http://nihalatsiz.org/forum/

Herkes partiye! Foruma üye olmayan şöyle böyledir!

senin verdiğin adreste her toplumda olduğu gibi normal bir şekilde içinde vatan ve millet sevgisi taşıyanların yeri faşistlikle alakasını kuramadım.ya sen demicem çünkü sen kurmuşsun.ben sana 100 lerce bu şekilde başka kültürlere ait site adresi veriim.lazların,alevilerin.onlardamı faşist olacak bu durumda?

deniz

mhp veya benzerleri neden faşist değil anlamadım.
faşist olmak için şiddet mi içermesi gerek ?

mhp zihniyeti uygun ortam bulduğunda aradığınız şiddeti üretebilcek potansiyeldedir. bunu herkes bilir.

prensesistar

haklı soze ne hacet :buck2:

KARGA

Alıntıbu verdiğin adres bir partiye ait değil gel sana biraz ders veriimde cehaletten kurtul.yoksa gözlerim yaşarıyor senin gibi gençlerin forum köşelerinde helak olmasından.turkcutoplumcubudundernegi partisi kaç oyla meclise girmiş yavrum?))) gelecek seçimlerde oylar bu partiye!

Yavrucuğum, ben de sana biraz siyaset dersi vereyim :) Bir partinin "parti" olması için ille de hükümetçe yasallaşmış olması mı gerekiyor? Türkiye'de illegal zeminde çalışma yürüten partiler parti değil mi? Ayrıca o linkini verdiğim siteyi biraz karıştırsan, adamların da zaten partileşme sürecinde olduklarını görürdün... hele üstüne üstlük araştırmacı bir ruha sahip olsaydın, bu adamların ne kadar resmi olarak partileşme sürecinde olduklarını söyleselerde, aslında partilerini fiilen kurmuş olduklarını da bilirdin... ama neyin ne olduğunu ve kimin kim olduğunu araştırmak yerine götünü yayıp kurtlar vadisini izlemek daha kolay değil mi? O çok övündüğünüz Osmanlınız ne demişti Türkler hakkında? Etrak-ı bi idrak demişti... senin gibileri görünce gittikçe hak veriyorum Osmanlıya... Sen git önce faşizm nedir öğren de gel çocuğum.

KARGA

Hadi bu kadar ders yeter, kafan ambale olur mazallah beyniniz o kadar çalışmaya alışık değil... çav gözüm :)

chifo9

06.09.06/22:33 #20 Son düzenlenme: 06.09.06/22:38 deniz
bu mesajın içeriği kişilere  hakaret içerdiği için silinmiştir.  -deniz

chifo9

06.09.06/22:35 #21 Son düzenlenme: 08.09.06/00:31 KOZZIK
konuyla alakasi olmadigi icin silindi-kozzik

KARGA

06.09.06/22:37 #22 Son düzenlenme: 08.09.06/00:32 KOZZIK

konuyla alakasi olmadigi icin silindi-kozzik

chifo9

Alıntı yapılan: deniz - 06.09.06/22:22

mhp zihniyeti uygun ortam bulduğunda aradığınız şiddeti üretebilcek potansiyeldedir. bunu herkes bilir.

bahsi geçen devsol bilmem ne gibi sol örgütlerinde mhp ve ülkücülerden kalır yanı yok.onlar şiddet içermiyorlarmı.bunu reddedebilirmisin?hiç değilse ülkücüler yüzlerine maske takıp terör estirmiyorlar.kırmızı peçelerle sokakları savaş alanına çeviren solcular gerçek değilmi.kameralar hayalet görüntümü kaydediyor?

chifo9

06.09.06/22:41 #24 Son düzenlenme: 06.09.06/22:48 deniz
bu mesajın içeriği kişilere yönelik fizik şiddet tehdidi içerdiği için silinmiştir.  -deniz

chifo9

Alıntı yapılan: chifo9 - 06.09.06/22:33
bu mesajın içeriği kişilere  hakaret içerdiği için silinmiştir.  -deniz

hadi yaaa yemedimi?

deniz

chifo surekli mesajlarını editlemek zorunda değiliz. devam etmesi durumunda tüm mesajlarınla birlikte forumdan silinirsin.

forum kurallarını taklamayabilirsin. ancak bir davaya hizmet etmek istiyorsan o davayı lekelemeyecek usluba sahip olmalısın.

lütfen kişilere ve fikirlere saygılı olalım. yada en azından bu olmasa bile forumda  kural dışı davranmamaya çalışalım.

chifo9

Alıntı yapılan: deniz - 06.09.06/22:46
chifo surekli mesajlarını editlemek zorunda değiliz. devam etmesi durumunda tüm mesajlarınla birlikte forumdan silinirsin.

forum kurallarını taklamayabilirsin. ancak bir davaya hizmet etmek istiyorsan o davayı lekelemeyecek usluba sahip olmalısın.

lütfen kişilere ve fikirlere saygılı olalım. yada en azından bu olmasa bile forumda  kural dışı davranmamaya çalışalım.

Amacımız:

'insan' ve 'tabiat' yararını gözetmek.
her türden fikrin özgürce paylaşımını sağlayarak insanlar arasındaki suni çatışkıları ortadan kaldırmak.
elitist tutumdan uzak tavır ile bilgi ve felsefenin toplumun tüm kesimlerince paylaşılmasını sağlamak.

'sokak felsefesi' kavramını geliştirmek.

adalet ve özgürlük hedefini gerçekleştirmek.
türkiye halkı için sosyal değer üretmek.

yazarları arasında dostluklar kurmak.
toplumsal tepkinin ifadesi olmak.
çeşitli baskılar sebebi ile dile getirilemeyen görüşlerin iletilebilmesini sağlamak.
felsefe, sanat, siyaset konularında düşünsel bir arşiv yaratmak

önce bunlara uyun

daha sonra şunun gibi aptalca mesajlara engel olun...

Hadi bu kadar ders yeter, kafan ambale olur mazallah beyniniz o kadar çalışmaya alışık değil... çav gözüm

tabi en son olarak ve ilk uyulması gereken olarak t.c seven inanan insanların gururuna onuruna dokunacak yazılara engel olun özgür düşünce adı altında bu hakaretlere son verin vermezseniz verdirirler...

hani demişsinizya türkiye halkı için sosyal değerler üretmek önce ona uyun ondan sonra mesajlarımı silin

Sapiens

deniz

AlıntıSite Kuralları:

* Sitemize üyelik üzretsizdir. Üyelerden şimdi ve sonra hiç bir şekilde üyelik ücreti vs. istenmez.
    * Sitede yazılan yazılar yazarlarına aittir. Diledikleri durumda forum bütünlüğünü bozmamak şartıyla silinebilirler veya değiştirilebilirler.
    * Üye kaydı olmadan da yazılardan okuyu olarak faydalanılabilir. Ancak üye olunması durumunda siteye yazı yazmak, özel mesaj iletebilmek, resim, dosya yüklemek, beğenilen linkleri eklemek gibi pek çok özellikten faydalanılır.
    * Forum hakkında üyeler söz sahibidir. Görüş, öneri ve dileklerini rahatlıkla dile getirebilirler.
    * Bölümlerde moderatör/yönetici yetkisi olan üyelerimiz bölümlerindeki site kaidelerine uymayan yazıları değiştirebilir ve silebilirler.
    * İnsan kişilik ve haklarına saldırı niteliği taşıyan yazılara müsade edilmez.
    * Site 13 yaşından küçükler için zararlı olabilcek yazılar içerebilir. Bu yaşlardaki çocukların ebeveynlerinin kontolü ile siteyi ziyaretleri uygundur.
    * Yazılardaki yasalara karşı sorumluluk yazanlara aittir. Bu kaide üyelik esnasında üye tarafından kabul edilmiştir.
    * Sitemiz ifade özgürlüğünü tesis etmeye çalışırken aynı zamanda mevcut yerel ve uluslararası yasaları da gözardı etmez. Hukuk dışı içerik yasal bir resmi başvuru olduğunda düzeltilme yoluna gidilir.
    * Site kuralları her an değiştirilebilir ve bu değişikleri takip edip gereklerini yapmak yazarların sorumluluğundadır.

senin fikirlerini ifade edebilme çabana biz senden daha çok katkıda bulunmayı isteriz.
ancak farkdemediğin ve özgürlüğüne engel olunduğuna düşünmene sebp olan küfür, hakaret ve tehditler yukarda belirtildiği şekliyle sitemiz için kural dışıdır ve gereken yapılır.

siteye yazarken ve üye olurken bu kuralları kabul etmiş oldunuz. eğer bu kuralları beğnemiyorsanız sitede yazmazsınız. yazmaya çalışırsanız da engellenirsiniz.

Sapiens

Bir yanlışlık mı yaptım?
Yaptıysam özür dilerim
AÇıkça söylerseniz  hatamı bir daha tekrar etmem
Eğer hata olarak görmüyorsamda uygun açıklmayı yapmak isterim?
Saygılar ve iyi geceler

...σzαη...

zaten fasistiz biz...yani kendimiz fasistiz....partiye ne hacet......... :)

kiya

faşik parti neden yok?

hıımmm, şimdi şöle düşündüm de, faşik partiye ihtiyaç yok. şimdi aslında benim bu konuda şöle açılımlarım var, yani şimdi şöle söylersek aslında faşing, almanya'da di mi? yani bana göre faşik, yani diyorum ki faşing güzel bir olay, ben destekliyorum yani. yani şimdi ben her ne kadar birilerine faşik desem de, yani, yanlış anlaşılmasın, yani, benim kimseyi kırmak istemem yani. yani aslında hepimiz aynı şeyleri söylüyoruz gibi de, yani ben şimdi bu konuda çok ilginç bir konuya değineceem yani, şimdi şööle, faşik deyinci sanki hitler'ci gibin, puşt gibin bir şey oluyor yani, ama aslında yani, milletini, budununu sevmek yani, şimdi bunlar faşik olmaz yani, aslında şimdi çok ilginç bir şey aklıma geldi, sahi, güneşinden dil teorisi çıkaran bir memleketin çocukları yani, neyi yani, anlamıyorum ben abi ya, yani şimdi biz faşik mi oluyoruz yani memleket deyince yani, vatan yani, bunları fransız, ingiliz söyleyince alkışlıyorlar abi yani, biz söyleyince faşik oluyoruz yani, abi şimdi aslında şööle bu olay, şimdi bu almanlar yani faşik'i başlatmışlar yani, ama şimdi bizim olayımız başka yani, şimdi yani çok ilginç bir noktaya şeeettiriceem yani, biz orta asyadan zortlamışız yani, ama nasıl zortlamışız yani, şimdi gönktürkler yani, ne demiş şimdi peygamber efenimiz yani, komşularınızı seviniz yani, yani şimdi tamam sevelim de kardeşim yani, şimdi olay ölee deeil yani, şimdi biz diyoos ki, yanii, türk diyoosss yani, yani nesi kötü abiiiciiim yani, şimdi türk deyince kötü oluyoruz yanii, ama adamlar alman diyo, fransız deyo, hatta amerikan deeeyo kötü olmuyo yani, şimdi avrupa yani, ikiyüzlü abi bunlar yani, şimdi biz yapınca yapmayın diyolaar, kendileri yapınca oluyor yani. şimdi mesela çinliler yani, içten çökerttiler abi bizi yani, yani biz içimize karşı yani, dışarısı o kadar değil yanii, yani, faşik diyoruz yani, ama şimdi sormak lazım niye faşik, şimdi öyle faşik demekle olmuyor abi bu işler yani, şimdi ben diyorum ki bu faşing'de bir soyunuyo bu alman karılar, cillop gibin yani, abi sana ne diyiim, ağzının suyu akar yani, öyle böyle değil yani, aanadın mı?..........

...σzαη...

soyunmuyolar.....maske falan takiyolar....yüzlerini boyuyolar.......

bu arada getirdigim yorumla nefis dalga gecmissin ,ellerine saglik...

adnan

tilki vardır baş keser kurdun adı çıkmış...

kendinden olmayanı adam yerine koymayan hatta bir tarihde kendinden olmayana yaşam hakkı bile tanımayan terör estiren solculardan daha faşist kim olabilir...
siz 80 öncesi solu ancak kitaplardan okudunuz ben yaşadım..
sol faşist düşünceyi ayan beyan iski de yönetimde gösterdi ne kadar solcu varsa o dönemde kadroya aldılar.. sadece kendilerinden olanı ...
küçük esnafın iş yerini sadece sagcı oldugu için bombalayan solcular
dükkanında sagcı oldugu için infaz edilen esnaflar
camii çıkışında cemaat a açılan ateşler bombalamalar
ya bu kara tarihiyle hala ne konuşuyorlar
insanların zihinlerinde propaganda yaparak kendilerini aklaya bilirler ama ellerindeki kan lekesi ömürlerinin sonona kadar çıkmayacak...

darkmoon

Alıntı yapılan: adnan - 07.09.06/10:49

meseleyi iyi özetlemişsin :)

prensesistar

ya arkadslar babam
ıhtılal zamanın sagcılarından kursun yaraları hala
acıkk bır suru ıskence gormus
bır suru olay mahkeme falan fılan
bırgun alparslan turkes gelmıs ve almıs
sımdı durum su kıı
acı cekmeyen yok babam da cok adam dovmus
ustune vurulmus sonra amırı memuru ıskence gormus
su an devlette bu ne perhız bu ne lahana tursusu
demı bende oyle dedım zamanında
bızım evde sag kıtaplardan cok
sol kıtaplar vardır cunku babam kale ıcten fethedılır der yanı su kı
ıı bır sagcı solculugu hepsınden ıı bılır ıı bır solcuda sagcılıgı o yuzden demokratık bır eylemde
fasızm sozu yer almaz cunku demokrası yogrulmustur bızım evın kutuphanesı gıbıdır bırazda

sımdı ne sacmaladı bu kız demeyın
mıllıyetcılık fasızm ıcerırse sag gorus bunu benımserse
o donemlere donerız
o donemlerde dovulen vurulan acı ceken saglar sollar vardı
yanıııı

adnan abının dedıgı gıbı ınsanız hepımız o yuzden hepımızın hayvanı durtulerı
var sıddet gıbııı buda bır yaptırımcılık olsa gerek

bu arada ben 21ımdeyım bılmedıgım seyler var torq abı okursanız saygılarımla

bu arada babam bızı hıc yonlendırmedı suleyman beyın dedıgı lafa
ıcerledıgınden bızı sız kendı yolunuzda akın nnehırlerım sıze yol cızemem yaslandım dedıı

iti ite kırdırmısss suleyman hazretlerııııı offf

laedri

bence alparslan türkeş hiç bir şey yapmadı onun sağ kolu olan devlet bahçelide aponun idamını onaylamayarak ne olduğunu gösterdi
bizde faşist parti yok çünkü biz siyaset yapmayı bilmiyoruz çoğu şeyi bilmediğimiz gibi
ve ben bu yüzden iki şeyden allaha sığınırım biri şeyten biri siyaset

Sapiens

ne olduğunu göstermiş sayın devlet bahçeli aponun idamını uygulamıyarak?

...σzαη...

Alıntı yapılan: adnan - 07.09.06/10:49

kendinden olmayanı adam yerine koymayan hatta bir tarihde kendinden olmayana yaşam hakkı bile tanımayan terör estiren solculardan daha faşist kim olabilir...
siz 80 öncesi solu ancak kitaplardan okudunuz ben yaşadım..
sol faşist düşünceyi ayan beyan iski de yönetimde gösterdi ne kadar solcu varsa o dönemde kadroya aldılar.. sadece kendilerinden olanı ...
küçük esnafın iş yerini sadece sagcı oldugu için bombalayan solcular
dükkanında sagcı oldugu için infaz edilen esnaflar
camii çıkışında cemaat a açılan ateşler bombalamalar
ya bu kara tarihiyle hala ne konuşuyorlar
insanların zihinlerinde propaganda yaparak kendilerini aklaya bilirler ama ellerindeki kan lekesi ömürlerinin sonona kadar çıkmayacak...

neden savunma geregi duydun o zihniyeti.......?

Sapiens

ALpaslan Turkeş ne manada hiçbirşey yapmadı Müspet mi menfi mi?

Sapiens

İt i İte Kırdartmak istersen ve elinde güç varsa biraz kırdırtırsın şimdi 80 öncesindeki olayların savunusu yapılmamlı veya o nednle birileri suçlanmamalı yeniden İt!! Olmayalım ve başka İtleri ne kıralım ne kendimiz kırdırtalım

Bu sözden sonra ABesle iştigal olacak ama

Yukarıda syaın kozzikin alıntıladığı yazıda camii cemaatine  saldırıldığından bahsediyor
Camii cemaatine saldıran sadce solcular değildi
sağcılarında bu tür eylemleri olmuş idi en önemliside Metin Yukseldir
Ve yine ilginçtir Metin yuksel 1 sene evvel solcularca vurulmuş isabet eden kurşunlar onu öldürmeye yetmemiştir 1 sene sonrada sağcılarca vurulmuş ve bu sefer hayatı son bulmuştur
bu bir örnekti biirleri işlerine gelince yeni it!!! sürüleri oluşturmakta pek mahirler
Ve sürekli yedekte it sürüsü olma adayları vardır onları canlı tutarlar
işlerine yarar diye tam sonlandırmazlar
zamanı geldiğinde bir bakarsaınız karşınzıda o it sürüsü
(it sürüsü derken kimse alınganlık göstermesin  İt i İt e Kırdırtmayla alakalı o ünlü söze nazire yapmaya çalışıyroum

Faşist partimi kurulsun eğer insanlığın faydasına ise
şeriatcı partimi kurulsun gerçekten insanlık bundan fayda bulcaksa
En Hakiki Komünist parti mi Kurulsun faydası olacaksa bu millete
Ama diğerleri gibi iç iktidar kavgalrından geçilmeyecekse
birilerin koltuk aşkına alet olacaksa kuurlmasın yıkılsın hatta
birilerinin çıkarlarına işler çevrilcekse
ihale takibi yapılcaksa
abi bizim yeğen okulu bitirdi ama işsiz denildiğinde adamın oy potansiyeline göre hallederiz denilecekse kurulmasın
Yuhh olsun o

Bir Cetvel hazır layalım sğlama cetveli
Kim hangi kurum bu ülkeye faydalı işler yapıyor
Bu faydalaı işler yapanların kaçı yaptığı bu faydalı işin karşılığını alıyor
Kim yaptığı bu işten katbekatını götürüyor
sorular artırılabilir ama yapalım  bakalım 70 milyonda kaç kişi güvenilir kurum,güvenilir yönetici güvenilir vatndaş

adnan

Alıntı yapılan: KOZZIK - 08.09.06/00:36

neden savunma geregi duydun o zihniyeti.......?

burda bulunma sebebim her fikrin bir arada oldugu ve benim bildiğim tek form
birileri kalkıp sus cahil sen yazma diye forum a yazanları yıldırmak isterse ben de böyle müdahale ederim
ister begen ister begenme saygılı olunmasını istiyorsan saygı duyacaksın saygı duymaz fırsat vermezsen saygı göremezsin
ve bilirsin ki her fikir den alınacak ders vardır ben bu ders için burdayım..

yoksa benim siyasetim olmadıgını en iyi sen bilirsin...

denge

Alıntısağcılarında bu tür eylemleri olmuş idi en önemliside Metin Yukseldir
Ve yine ilginçtir Metin yuksel 1 sene evvel solcularca vurulmuş isabet eden kurşunlar onu öldürmeye yetmemiştir 1 sene sonrada sağcılarca vurulmuş ve bu sefer hayatı son bulmuştur

Sayın Sapiens, gerçekten Metin Yüksel'i sağcılar mı öldürdü? İlk defa duyuyorum bunu.

Sapiens

denge

"Akıncılar teşkilatının ünlü lideri kardeşim Metin Yüksel Cuma namazından sonra Fatih camisinden çıkarken  sağcı  militanlarca avluda şehit edildi"

Vay be, Edip Yüksel'de aynı şeyi söylüyormuş...

Sapiens

kiya

az kaldı, sanırım pek yakında kurulacak bir tane, belki de kurulmuştur bile, o kadar çok parti var ki bu aralar, hangisinin ne dediğini bilmek bir uzmanlık işi. ben şu türkiye müdafa-i hukuk partisi'nden şüpheleniyorum :)

ama onun yanında asıl olarak toplum içinde "gerçek bir faşizm"in tohumları yeşermekte ki, bunun sonuçları pek vahim olabilir.