27.06.19/04:48

Tablosunu Satan Ressam Kirlenir mi?!

Başlatan buz, 12.12.04/14:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LegendofAnatolia

Resimin amacı zaten görülmektir. Eğer ki Müzede ya da galeride olmayacaksa en iyisi birinin evinde durmasıdır.

kopil118

ressam kirlenmez ama resimi bir yere kadar kirlenir, ıııı tozdan tabi.
  ama yine de kendisinden bir parça koptuğunu hissedebilir, bu gözleri de olabilir, işe yaramayan kılları da....

LegendofAnatolia

zaten öyle olunca satmıyor çoğu sanatçı o tür eserlerini. ama bence gerek yok. bir filmde görmüştüm, çok büyük bir ressam öldüğü zaman çırağından bütün resimlerini yakmasını istiyor ve sadece 10 tane resminin alınmasını diğerlerinin kül edilmesini vasiyet ediyor. buraya gelip de resim yapan birileri varsa bence statabiliyosanız satın gitsin.

haymana

Rembrandt,Gece Nöbeti'ni para ile yapmasaydı aç kalacaktı....
birde bu açıdan düşünün..

sirelis

Resmin satılmayacağını düşünen, cumhuriyetin ilk kuşak resamlarıdır genellikle.
Bunu mazur gösterebilecek nedenleri vardır. Devlet hepsini memur yapmıştır. Yılda bir açtıkları sergilerdeki işlerini de satın almıştır.
Onların satmak istemedikleri, piyasadaki alıcılardır. Kendilerini küçülümüş hissetmektedirler.
Şöyle bir sorun var, zaten maaş aldıklarından, yılda bir resim yapmak gibi bir açmaz içindedirler. Yıllık sergi için.

Benim için, sanatçının işi, ayrılamayacağı yavrusu değildir. O iştir.

nisan

Kirlenmez. En basit gerekce,tablo yapabilmek icin gerekli olan boya, firca vs. ekipman havadan gelmiyor cunku..

nobodies

bu aristokrat bir yaklaşım değilmi, satar satar yada satmaz sanatçı emeğini ve emeğinin ürünü olan eseri dilediği gibi kullanabilir.Liberalizmden hiç mi bir şey öğrenmiyorsunuz allaseniz :P

son tango

kirlenebilir abi..şimdi çok sevdiğim canım tablomu parasızlıktan satmışım,canım sıkkın,yolda sersem gibi yürüyorum..ee,ayağımı sacma sapan yerlere basıp düşmem kadar doğal bişi olamaz dimi? bu durumda da kirleneceğim tabe..kısaca,kirlenebilir abi..

asya

Neden kirlensin? Tabii ki emeğini satarak geçimini sağlayacak ressam.

Bu düşünceyle hareket edilirse, edebiyatçılar da eserlerini satmamalı, öteki sanatçılar da.

Kirlendiğini düşünenler bi zahmet ellerini ceplerine atıp sanatçıların geçimini sağlasınlar. :P